Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: zemské

 • Prezident zaštítil kontroverzní setkání vlastenců, kde vystoupí členové SPD nebo KSČM 1

  Druhý ročník akce s názvem Vlastenecké setkání slibuje na svých stránkách "plno hvězdných jmen". Loni patřili k hlavním tahákům srpnových debat radikálů na středočeském zámečku Příčovy lidé jako antiislamista Martin Konvička či zástupce Zemské... Druhý ročník akce s názvem Vlastenecké setkání slibuje na svých stránkách "plno hvězdných jmen". Loni patřili k hlavním tahákům srpnových debat radikálů na středočeském zámečku Příčovy lidé jako antiislamista Martin Konvička či zástupce Zemské...


 • Praha 11 zve seniory na komentované vycházky: Českou historií z kopce do kopce 1

  V sobotu 11. července a v úterý 14. července se konají vycházky pro seniory. Povedou ulicí Na Bojišti a dále Ke Karlovu, kolem bývalé Zemské porodnice U Apolináře a místa, kde stála Jedová chýše. V sobotu 11.července a v úterý 14. července se konají vycházky pro seniory. Povedou ulicí Na Bojišti a dále Ke Karlovu, kolem bývalé Zemské porodnice U Apolináře a místa, kde stála Jedová chýše.

  Pražský patriot 07.07.20 08:51:00


 • Záhadné zmizení muže (52) na Náchodsku: Odjel na nákup, našli jen jeho auto 1

  Policisté pátrají po Reném Gombíkovi, před týdnem odjel na nákup a už se nevrátil. Později našli jeho auto u Zemské brány. Policie žádá o pomoc při pátrání. Policisté pátrají po Reném Gombíkovi, před týdnem odjel na nákup a už se nevrátil. Později našli jeho auto u Zemské brány. Policie žádá o pomoc při pátrání.


 • V jeskyni Kůlna byla odhalena pamětní deska Karlu Valochovi 1

  Doc. PhDr. Karel Valoch, Dr. Sc. (15. 4. 1920 - 16. 2. 2013), byl významným badatelem o středoevropském paleolitu. U příležitosti 100. výročí narození svého dlouholetého zaměstnance iniciovalo Moravské zemské muzeum instalaci pamětní desky. Slavnostní odhalení se konalo 11. Doc. PhDr. Karel Valoch, Dr.Sc. (15. 4. 1920 - 16. 2. 2013), byl významným badatelem o středoevropském paleolitu. U příležitosti 100. výročí narození svého dlouholetého zaměstnance iniciovalo Moravské zemské muzeum instalaci pamětní desky. Slavnostní odhalení se konalo 11. června.


 • Čechy nebo Morava? 1

  Čechy nebo Morava? Přestože otázka zemské příslušnosti pokaždé, naposledy v případě vyznačení historické českomoravské hranice na "pětatřicítce" u Svitav, rozněcuje vášně, reálnou šanci na změnu promarnili obyvatelé jihovýchodního cípu Pardubického kraje už před více než dvaceti lety. Čechy nebo Morava? Přestože otázka zemské příslušnosti pokaždé, naposledy v případě vyznačení historické českomoravské hranice na „pětatřicítce“ u Svitav, rozněcuje vášně, reálnou šanci na změnu promarnili obyvatelé jihovýchodního cípu Pardubického kraje už před více než dvaceti lety.

  Svitavský deník 12.06.20 13:00:00


 • Slezské zemské muzeum znovu otevřeno, návštěvníků je méně 1 ( 1 )

  Nejdříve ve virtuálním světě internetu a pak teprve na živo si mohli prohlédnout zájemci výstavu střelných zbraní ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Návštěvníci se sem začínají znovu po koronavirové pauze pomalu vracet. Nejdříve ve virtuálním světě internetu a pak teprve na živo si mohli prohlédnout zájemci výstavu střelných zbraní ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Návštěvníci se sem začínají znovu po koronavirové pauze pomalu vracet.

  InfoPortály.cz 09.06.20 15:22:00


 • V MZM se můžete stát módními návrháři či kreslíři Ferdy Mravence 1

  Brno, 9. června 2020 - Hned dvě zajímavé akce připravilo pro své návštěvníky Moravské zemské muzeum. Lidé si během dvou následujících červnových sobot budou moci vyzkoušet vychytávky z oblasti módy, nebo nahlédnout do zákulisí světa Ondřeje Sekory, otce legendárního Ferdy Mravence. Brno, 9. června 2020 – Hned dvě zajímavé akce připravilo pro své návštěvníky Moravské zemské muzeum. Lidé si během dvou následujících červnových sobot budou moci vyzkoušet vychytávky z oblasti módy, nebo nahlédnout do zákulisí světa Ondřeje Sekory, otce legendárního Ferdy...

  iBrno: zprávy z Brna 09.06.20 07:54:55


 • Nová virtuální knihovna připomene ničení klášterů komunisty 1 ( 1 )

  Před sedmdesáti lety zlikvidovali komunisté přes dvě stě klášterů. Zásah nově připomíná virtuální knihovna Akce K Moravské zemské knihovny v Brně. Před sedmdesáti lety zlikvidovali komunisté přes dvě stě klášterů. Zásah nově připomíná virtuální knihovna Akce K Moravské zemské knihovny v Brně.

  Brněnský deník 08.06.20 13:47:01


 • Vědci zkoumali zuby pravěkých šelem z Předmostí. 1

  Část psovitých šelem, jejichž pozůstatky našli archeologové v Předmostí u Přerova, má obroušené zuby. V tiskové zprávě o tom informovalo Moravské zemské muzeum, jehož pracovnice Martina Galetová se týmového mezinárodního výzkumu účastnila. Část psovitých šelem, jejichž pozůstatky našli archeologové v Předmostí u Přerova, má obroušené zuby. Zvířata patrně žrala kosti, ke kterým se dostávala u lidí doby kamenné, což by mohlo nasvědčovat rané domestikaci. V tiskové zprávě o tom informovalo Moravské zemské...


 • Chceme upozornit na čechizaci Moravy, říká muž, který maloval hranice 1 ( 1 )

  Vlnu diskusí vzbudili značkaři, kteří před měsícem na šesti místech namalovali na silnice historické zemské hranice mezi Čechami a Moravou. Nejsme recesisté ani vandalové, tvrdí jeden z nich, Pavel Trčala. Vlnu diskusí vzbudili značkaři, kteří před měsícem na šesti místech namalovali na silnice historické zemské hranice mezi Čechami a Moravou. Postaraly se o něj tři party aktivistů, kterým vadí, že se často zaměňují geografické či historické názvy. Nejsme recesisté ani...


 • Originál Věstonické Venuše se po pěti letech ukáže lidem, ochrání ji speciální vitrína 1

  Za ozbrojeného doprovodu policie dorazil v úterý originál pravěkésošky Věstonické Venuše do Vlastivědného muzea v Olomouci. Navýstavu ji tam propůjčilo ji Moravské zemské muzeum v Brně. Třicettisíc let starý nález je vystaven po pěti letech. Za ozbrojeného doprovodu policie dorazil v úterý originál pravěkésošky Věstonické Venuše do Vlastivědného muzea v Olomouci. Navýstavu ji tam propůjčilo ji Moravské zemské muzeum v Brně. Třicettisíc let starý nález je vystaven po pěti letech. A To za přísnýchbezpečnostních opatření.


 • Cizí lidé chodí do školek objímat děti. 1

  "Original Play" v mateřských školách i další spolková země Braniborsko. Zemské ministerstvo školství v Postupimi ohledně zákazu rozeslalo ve čtvrtek informační dopis, informoval web RBB24. Úřad rozhodnutí zdůvodňuje tím, že při metodě "není zachována vhodná vzdálenost s dětmi". Po Berlíně zakázala tzv. „Original Play“ v mateřských školách i další spolková země Braniborsko. Zemské ministerstvo školství v Postupimi ohledně zákazu rozeslalo ve čtvrtek informační dopis, informoval web RBB24. Úřad rozhodnutí zdůvodňuje tím, že při metodě „není zachována vhodná vzdálenost s dětmi“.

  echo24.cz 02.11.19 18:49:00


 • Komentář Petra Fischera: Kdo zabrzdí radikály 1

  Alternativa pro Německo, nejsilnější německé identitární hnutí namířené ostře proti imigrantům, nevyhrála ani poslední zemské volby. I v Durynsku ale získala skoro čtvrtinu hlasů. Její politická síla prorůstá celým východním Německem jako pevný protestní kmen, s nímž si nikdo neví rady. Alternativa pro Německo, nejsilnější německé identitární hnutí namířené ostře proti imigrantům, nevyhrála ani poslední zemské volby. I v Durynsku ale získala skoro čtvrtinu hlasů. Její politická síla prorůstá celým východním Německem jako pevný protestní kmen, s nímž si nikdo neví rady.


 • Volby v Durynsku podle odhadů vyhrála Levice před AfD a CDU. 3 ( 1 )

  Nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku podle odhadů veřejnoprávní televize ARD vyhrála Levice s 31 procenty hlasů před protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD), která získala 23,5 procenta. Nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku podle odhadů veřejnoprávní televize ARD vyhrála Levice s 31 procenty hlasů před protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD), která získala 23,5 procenta.


 • Durynsko čeká volební drama. 1 ( 1 1 )

  Patovou situaci, po níž nebude možné sestavit většinovou vládu, a také úspěch Alternativy pro Německo (AfD) vedené jejím nejkontroverznějším politikem Björnem Höckem mohou přinést nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku. Patovou situaci, po níž nebude možné sestavit většinovou vládu, a také úspěch Alternativy pro Německo (AfD) vedené jejím nejkontroverznějším politikem Björnem Höckem mohou přinést nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku.


 • V Biskupském dvoře vystavují málo známé sochy loutkáře Vítka 1

  Brno - Moravské zemské muzeum připomene 90. narozeniny scénografa a loutkáře Františka Vítka výstavou jeho soch a dalších, málo známých výtvarných prací. Expozici nazvanou Devadesát... Brno - Moravské zemské muzeum připomene 90. narozeniny scénografa a loutkáře Františka Vítka výstavou jeho soch a dalších, málo známých výtvarných prací. Expozici nazvanou Devadesát...


 • Hnědé značky upozorní na zemskou hranici 1 ( 1 )

  Problematika namalované zemské hranice u Svitav a u Květné stále budí diskuze. Problematika namalované zemské hranice u Svitav a u Květné stále budí diskuze.

  Svitavský deník 19.06.20 18:06:00


 • Dobré ráno - Slezské zemské muzeum v Opavě postupně obnovuje své největší exponáty. 1 ( 1 )

  Rozebrané pásy, čerstvě natřený podvozek a desítky součástek rozvěšené všude kolem. Tak to vypadá v dílně u Boskovic na jižní Moravě. Slezské zemské muzeum v Opavě tam opravuje jeden ze svých největších exponátů. Zchátralý tank T-34 z 50. let minulého století. Rozebrané pásy, čerstvě natřený podvozek a desítky součástek rozvěšené všude kolem. Tak to vypadá v dílně u Boskovic na jižní Moravě. Slezské zemské muzeum v Opavě tam opravuje jeden ze svých největších exponátů. Zchátralý tank T-34 z 50. let minulého...

  18.06.20 07:50:00


 • Hranice Čech a Moravy láká výletníky, silničáři je chtějí smazat 2 ( 2 )

  Bílou barvou před několika dny vyznačená českomoravská hranice na dvou hlavních tazích u Svitav nebude mít dlouhého trvání. Nápadnou reklamu na zaniklé zemské uspořádání silničáři mají v plánu odstranit a samozvané značkaře hnát k zodpovědnosti. Bílou barvou před několika dny vyznačená českomoravská hranice na dvou hlavních tazích u Svitav nebude mít dlouhého trvání. Nápadnou reklamu na zaniklé zemské uspořádání silničáři mají v plánu odstranit a samozvané značkaře hnát k zodpovědnosti.


 • Další den Země aerosolů 1 ( 1 )

  Byl to jen obyčejný den aerosolové Země. Na celoplanetární vizualizaci jsou vidět druhy a distribuceaerosolův zemské atmosféře 23. srpna 2018. Model v reálném čase vytváříGEOS FP( Byl to jen obyčejný den aerosolové Země.Na celoplanetární vizualizaci jsou vidět druhy a distribuceaerosolův zemské atmosféře 23. srpna 2018.Model v reálném čase vytváříGEOS FP(

  18.04.20 06:00:01