Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: století

 • Šest dekád v olomouckém klubu: Chci opět zažít titul a poháry 1

  Za tu dobu byl předsedou klubu, trenérem mládeže či vedoucím družstva. Slavil první titul po přechodu k handballu v roce 1967 i ten dosud poslední o jedenačtyřicet let později. Olomoucké házenkářky slaví století své existence a s nimi také Václav Dobeš, který v klubu Zory působí jako činovník už více než šedesát let. Za tu dobu byl předsedou klubu, trenérem mládeže či vedoucím družstva. Slavil první titul po přechodu...

  no title 21.09.19 07:29:00


 • VZPOMÍNKA: Nezkrachované individuum 1

  V sedmdesátém roce minulého století se do Darwinu sjela roztodivná společnost nás mladých, kteří v roce 1968 využili sovětské okupace Československa a opustili svou vlast. A v Darwinu bylo nač koukat... V sedmdesátém roce minulého století se do Darwinu sjela roztodivná společnost nás mladých, kteří v roce 1968 využili sovětské okupace Československa a opustili svou vlast. Nebudu tu rozebírat důvody, byly politické i jiné, ale v mém případě víceméně jen dobrodružného...

  Neviditelný pes 21.09.19 00:00:00


 • Sophia Lorenová: Málo známé snímky slavné herečky, když byla ještě teenager 1

  Sophia Lorenová je nepochybně stále jedním z největších ženských sexsymbolů nejen dvacátého století. Titul sice nevyhrála, přesto její krása byla již tehdy oslňující. Sophia Lorenová dnes slaví své 85. narozeniny. Sophia Lorenová je nepochybně stále jedním z největších ženských sexsymbolů nejen dvacátého století. Před svojí hvězdnou hereckou kariérou se ve svých 15 letech, ještě jako Sofie Scicoloneová, zúčastnila soutěže Miss Italy. Titul sice nevyhrála, přesto její krása byla již tehdy oslňující.

  Reflex.cz 20.09.19 13:10:00


 • Zase ten Havel..? 1 ( 1 )

  RECENZE - Městské divadlo v Brně uvedlo jako svou první činohru sedmdesáté páté sezony hru Václava Havla, Žebrácká opera. Předlohou je oblíbená stejnojmenná hra Johna Gaye z 18. století, která ve 20. století inspirovala také dramatika B. Brechta a skladatele K. Weilla. RECENZE - Městské divadlo v Brně uvedlo jako svou první činohru sedmdesáté páté sezony hru Václava Havla, Žebrácká opera. Předlohou je oblíbená stejnojmenná hra Johna Gaye z 18. století, která ve 20. století inspirovala také dramatika B. Brechta a skladatele K. Weilla.


 • Lego jako příprava na dospělost. 1

  Světoznámá stavebnice chce vychovat perfektní zaměstnance budoucnosti. Kostičky oživlé pomocí telefonních aplikací mají dětem rozvinout komunikaci, kreativitu a naučit je základy programování. Světoznámá stavebnice chce vychovat perfektní zaměstnance budoucnosti. Hraní je podle společnosti Lego nejlepší způsob, jak děti naučit všemu, co budou na pracovišti jednadvacátého století potřebovat. Koncept „proměnlivého hraní“, se kterým společnost přichází na trh, má skloubit klasickou stavebnici, dětskou představivost...

  Reflex.cz 20.09.19 12:00:00


 • Krása zrozená v Římě. 1

  Jedna z nejpopulárnějších hereček 20. století a sexsymbol pro několik generací Sophia Lorenová slaví 21. září 85. narozeniny. Podívejte se, jak šel čas s ikonou světové kinematografie. Jedna z nejpopulárnějších hereček 20. století a sexsymbol pro několik generací Sophia Lorenová slaví 21. září 85. narozeniny. Podívejte se, jak šel čas s ikonou světové kinematografie.

  no title 20.09.19 11:00:00


 • Sloučením dvou bytových jednotek vzniklo útulné místo pro čtyřčlennou rodinu 1

  Po pěti letech, po dokončení bytu pro Zuzanu, se architekti vrátili zpátky do pražských Vršovic. Shodou okolností do stejného činžovního domu z 30. let minulého století s velkými okny, vysokými stropy a parketovými podlahami. Tentokrát navrhli byt pro Přemka a jeho rodinu. Po pěti letech, po dokončení bytu pro Zuzanu, se architekti vrátili zpátky do pražských Vršovic. Shodou okolností do stejného činžovního domu z 30. let minulého století s velkými okny, vysokými stropy a parketovými podlahami. Tentokrát navrhli byt pro Přemka a jeho rodinu.


 • Sexsymbol a filmová hvězda z Říma. 1

  Italská filmová herečka je dodnes považován za jeden ze sexuálního symbolů 20. století. Italská filmová herečka je dodnes považován za jeden ze sexuálního symbolů 20. století.


 • Džínová mánie. 1

  Denim se prvně objevil už v 19. století. Zprvu pracovní úbor pro muže prošel obrovskou změnou. Tou největší je bezesporu zařazení do dámského šatníku. Víte, jaké kousky by vám neměly chybět? Denim se prvně objevil už v 19. století. Ovšem až 50. léta minulého století se zasloužil o celosvětové džínové šílenství, které vládne dodnes. Zprvu pracovní úbor pro muže prošel obrovskou změnou. Tou největší je bezesporu zařazení do dámského šatníku. Víte,...

  no title 20.09.19 00:00:00


 • Včasná diagnostika Alzheimerovy nemoci zmírňuje její následky, nechte se otestovat v lékárně 1

  Demence, jejíž nejčastější příčinou je Alzheimerova nemoc, se řadí mezi nejvážnější celosvětové zdravotní a sociální problémy tohoto století. Česká alzheimerovská společnost loni v České republice evidovala 167 tisíc pacientů s tímto onemocněním. Demence, jejíž nejčastější příčinou je Alzheimerova nemoc, se řadí mezi nejvážnější celosvětové zdravotní a sociální problémy tohoto století. Česká alzheimerovská společnost loni v České republice evidovala 167 tisíc pacientů s tímto onemocněním.


 • Bude mejdan století? 1 ( 1 )

  Kultovní kapela s blízkým vztahem k Hranicím zahraje v našem městě po třech letech. Kultovní kapela s blízkým vztahem k Hranicím zahraje v našem městě po třech letech.

  Hranický deník 19.09.19 18:23:00


 • Terminátor Vémola šokuje: Těhotenství Lely mě vůbec nezajímá! 1 ( 1 )

  Bojovník Karlos "Terminátor" Vémola (34) se netají tím, že momentálně je mu těhotenství jeho přítelkyně Lely Ceterové (30) ukradené! Jeho mysl je nastavená na listopadový zápas století s Attilou Véghem (34) a všechno ostatní jde stranou. Bojovník Karlos „Terminátor" Vémola (34) se netají tím, že momentálně je mu těhotenství jeho přítelkyně Lely Ceterové (30) ukradené! Jeho mysl je nastavená na listopadový zápas století s Attilou Véghem (34) a všechno ostatní jde stranou.


 • Hubená Twiggy s velkýma očima změnila ideál krásy. 1

  Šedesátým létům 20. století vládly krasavice s plnými křivkami typu Marilyn Monroe. Ta nastolila nový ideál krásy včetně ikonického účesu, a stala se první supermodelkou na světě. Sláva jí přinesla role ve filmech a kariéru zpěvačky. Šedesátým létům  20. století vládly krasavice s plnými křivkami typu Marilyn Monroe. A pak se objevila Twiggy, drobná útlá Britka s chlapeckým tělem, velkýma očima a s řasami mrkací panenky. Ta nastolila nový ideál krásy včetně ikonického účesu, a stala...

  Reflex.cz 19.09.19 12:10:00


 • Balon, který měl pomoci emigrovat, bude součástí výstavy Překonej stěnu smrti 1

  Podomácku sestrojený horkovzdušný balon Jiřího Runkase z Moravských Budějovic, kterým chtěl na konci 80. let minulého století emigrovat za hranice komunistického Československa, bude k vidění v Rakousku v rámci putovní výstavy Překonej stěnu smrti. Podomácku sestrojený horkovzdušný balon Jiřího Runkase z Moravských Budějovic, kterým chtěl na konci 80. let minulého století emigrovat za hranice komunistického Československa, bude k vidění v Rakousku v rámci putovní výstavy Překonej stěnu smrti.

  Třebíčský deník 19.09.19 11:34:00


 • Pražská ODS navrhuje, aby se o umístění muzea paměti rozhodlo v referendu 1

  Na program dnešního jednání pražského zastupitelstva navrhuje opoziční ODS, aby se jednalo o vypsání referenda k umístění Muzea paměti 20. století. O jeho založení nedávno rozhodli pražští radní a dnes tento záměr projednají zastupitelé. Návrhů na umístění muzea existuje několik. Na program dnešního jednání pražského zastupitelstva navrhuje opoziční ODS, aby se jednalo o vypsání referenda k umístění Muzea paměti 20. století. O jeho založení nedávno rozhodli pražští radní a dnes tento záměr projednají zastupitelé. Návrhů na umístění muzea existuje několik.

  Pražský patriot 19.09.19 09:21:00


 • Hlinka byl pro Slováky národním symbolem, pro řadu Čechů rozbíječem Československa 1

  Hlinka je rozporuplnou osobností slovenských dějin první poloviny 20. století. Zatímco pro část Slováků představuje otce národa, jiní v něm vidí autoritáře s obdivem k fašismu. 19. září 1919 informovaly Lidové noviny o tom, že slovenský politik a kněz Andrej Hlinka agituje proti Čechům a chce narušit jednotu nového Československého státu. Hlinka je rozporuplnou osobností slovenských dějin první poloviny 20. století. Zatímco pro část Slováků představuje otce...

  no title 19.09.19 00:05:00


 • VZPOMÍNKA: Jak jsme na vysoké škole "válčili" 1

  Během studií na Lékařské fakultě v padesátých letech minulého století absolvovali studenti mužského pohlaví stejně jako studenti jiných vysokých škol tzv. vojenskou přípravu. Během studií na Lékařské fakultě v padesátých letech minulého století absolvovali studenti mužského pohlaví stejně jako studenti jiných vysokých škol tzv. vojenskou přípravu.

  Neviditelný pes 19.09.19 00:00:00


 • Zvládli byste to, co měl kdysi umět skaut? 1 ( 1 )

  Obzvláště se to týká školáků, studentů a těch, kteří mají sedavé zaměstnání. A že nás dnes takových není zrovna málo. Jak takový vhodný tělocvik viděl lékař z počátku 20. století? [4 minuty čtení] Protože opět začala škola a po letním lenošení a užívání dovolené se nám všem rozjíždí nový pracovní kolotoč, je třeba myslet i na patřičnou tělesnou kompenzaci. A to v podobě vhodného tělesného cvičení. Obzvláště se to týká školáků, studentů a...


 • Souhrn událostí uplynulého dne - 18.9. 2

  Vědcům se podařilo přečíst genom planého předchůdce pšenice. Sucho v půdě už zůstává převážně jen v Libereckém kraji. S vinobraním pomáhají nejméně na polovině rozlohy vinic stroje. Do konce století tepleji o sedm stupňů? Francouzští vědci varují před intenzivnějším ohříváním planety. Vědcům se podařilo přečíst genom planého předchůdce pšenice. Sucho v půdě už zůstává převážně jen v Libereckém kraji. S vinobraním pomáhají nejméně na polovině rozlohy vinic stroje. Do konce století tepleji o sedm stupňů? Francouzští vědci varují před intenzivnějším ohříváním...


 • Ekonomické vztahy pod úhlem věčnosti 1 ( 1 )

  "Ještě ve 20. století bude v Čechách panovat obecná představa, že (ekonomické) vzdělání vyhledávají jen vychytralí jedinci a ekonomie že je (pa)vědou o hromadění peněz. "Ještě ve 20. století bude v Čechách panovat obecná představa, že (ekonomické) vzdělání vyhledávají jen vychytralí jedinci a ekonomie že je (pa)vědou o hromadění peněz.