Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: portréty

 • Hudební filmy na DAFilms 1

  Ve výběru celkem sedmnácti titulů jsou portréty slavných muzikantů i autorské filmy o elektronické hudbě. Nechybí ani filmy o Whitney Houston a Ericu Claptonovi. České dokumentární portréty zastupují filmy o dirigentovi Jiřím Bělohlávkovi, skladatelce a zpěvačce ze skupiny Marsyas... Událost týdne / RedakceV novém programovém speciálu nazvaném Hudba: mezi harmonií a chaosem jsou na videotéce DAFilms k vidění hudební dokumenty. Ve výběru celkem sedmnácti titulů jsou portréty slavných muzikantů i autorské filmy o elektronické hudbě. Do první skupiny patří...


 • Trump odsoudil strhávání soch jako levicovou kulturní revoluci vzteklého davu 1

  Americký prezident Donald Trump před sobotními oslavami Dne nezávislosti na shromáždění pod vytesanými portréty prezidentů na hoře Rushmore odmítl "kulturu popírání" minulosti. Lidé strhávající sochy konfederačních vůdců označil na "vzteklý dav". Americký prezident Donald Trump před sobotními oslavami Dne nezávislosti na shromáždění pod vytesanými portréty prezidentů na hoře Rushmore odmítl „kulturu popírání“ minulosti. Lidé strhávající sochy konfederačních vůdců označil na „vzteklý dav“.


 • Z pražských sirén zazní slova Milady Horákové, na budovách visí velké portréty 1

  června, den před 70. výročím popravy Milady Horákové, opakovaně zazní z elektronických sirén v hlavním městě a z reproduktorů v metru koláž autentických nahrávek ze soudního procesu s Horákovou a dalšími v roce 1950. Akci připomínající justiční vraždu podpořilo vedení Prahy. V pátek 26. června, den před 70. výročím popravy Milady Horákové, opakovaně zazní z elektronických sirén v hlavním městě a z reproduktorů v metru koláž autentických nahrávek ze soudního procesu s Horákovou a dalšími v roce 1950. Akci připomínající justiční vraždu podpořilo vedení Prahy.


 • V metru a na ulicích zazní nahrávky z procesu s Miladou Horákovou. 1

  Nahrávky ze soudního procesu s Miladou Horákovou uslyší v pátek v Praze cestující v metru a chodci v ulicích. Vysílání ze sirén a hlásičů připomene osud a odkaz právničky, od jejíž popravy po vykonstruovaném soudu uplyne 27. Nahrávky ze soudního procesu s Miladou Horákovou uslyší v pátek v Praze cestující v metru a chodci v ulicích. Vysílání ze sirén a hlásičů připomene osud a odkaz právničky, od jejíž popravy po vykonstruovaném soudu uplyne 27. června 70 let.


 • Úsměv, prosím? 1

  Selfíčka s rouškou se zakrytými tvářemi si dělá v době ohrožení čínskou nákazou kde kdo. Profesionální portrétní snímky s rouškami však vznikají jen v ateliéru v Ostravě-Porubě. I jako stylová vzpomínka na časy, které se - doufejme - už nebudou nikdy opakovat. Selfíčka s rouškou se zakrytými tvářemi si dělá v době ohrožení čínskou nákazou kde kdo. Profesionální portrétní snímky s rouškami však vznikají jen v ateliéru v Ostravě-Porubě. I jako stylová vzpomínka na časy, které se – doufejme – už nebudou nikdy opakovat.

  Moravskoslezský deník 21.06.20 06:00:00


 • Zažít utrpení. 1

  Proslulý fotograf s americkým pasem a desítkami cen Antonín Kratochvíl má velkou výstavu v pražském Domě U Kamenného zvonu. Jeho černobílé fotoeseje patří k nejlepšímu, co od 70. let minulého století přinesla světová fotožurnalistika. Proslulý fotograf s americkým pasem a desítkami cen Antonín Kratochvíl má velkou výstavu v pražském Domě U Kamenného zvonu. Jeho černobílé fotoeseje patří k nejlepšímu, co od 70. let minulého století přinesla světová fotožurnalistika.


 • Pelosiová zasahuje: Obrazy šéfů Sněmovny reprezentantů, kteří sloužili Konfederaci, musí pryč 2 ( 1 )

  Oznámila to dnes demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která okamžité odstranění portrétů nařídila, píše AP. V budově Kapitolu, kde sídlí zákonodárný sbor Spojených států, budou odstraněny portréty čtyř někdejších šéfů Sněmovny reprezentantů, kteří sloužili Konfederaci, jež v občanské válce mezi lety 1861 až 1865 hájila otroctví. Oznámila to dnes demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která okamžité odstranění...

  echo24.cz 18.06.20 22:28:00


 • Pelosiová nariadila odstrániť portréty južanských kongresmanov z budovy Kapitolu 1 ( 1 )

  Predstavujú grotesknú podobu rasizmu, uviedla predsedníčka Snemovne reprezentantov. Predstavujú grotesknú podobu rasizmu, uviedla predsedníčka Snemovne reprezentantov.

  SME 18.06.20 21:57:48


 • Hájili otroctví. 1

  Vyobrazení muži sloužili Konfederaci, která v občanské válce hájila otroctví. Z budovy Kapitolu ve Spojených státech zmizí portréty čtyř někdejších šéfů Sněmovny reprezentantů, oznámila demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová, která okamžité odstranění obrazů nařídila. Vyobrazení muži sloužili Konfederaci, která v občanské válce hájila otroctví.


 • Fotografičtí "Oscaři" mají absolutního vítěze - snímky lidí chránících svou zemi 1

  Soutěž Sony World Photography Awards 2020 zná své vítěze. Titul Fotograf roku získal Pablo Albarenga z Urugvaje za snímek Seeds of Resistance. Autor kombinuje fotografie krajiny s portréty aktivistů bojujících za ochranu území ohrožených těžbou či zemědělstvím. Soutěž Sony World Photography Awards 2020 zná své vítěze. Titul Fotograf roku získal Pablo Albarenga z Urugvaje za snímek Seeds of Resistance. Autor kombinuje fotografie krajiny s portréty aktivistů bojujících za ochranu území ohrožených těžbou či zemědělstvím.  


 • Policie zasahovala v obchodě vydavatele kalendáře s nacisty 2

  Policisté z odboru extremismu a terorismu v úterý zasahovali v pražském obchodě nakladatelství Naše vojsko, které má v nabídce kalendáře s portréty osobností třetí říše pro rok 2021. Policisté z odboru extremismu a terorismu v úterý zasahovali v pražském obchodě nakladatelství Naše vojsko, které má v nabídce kalendáře s portréty osobností třetí říše pro rok 2021.


 • Kvůli kalendáři s nacisty prohledává policie pražský obchod Našeho vojska 1 ( 1 )

  Policisté z odboru extremismu zasahují v pražském obchodě nakladatelství Naše vojsko, jež má v nabídce kalendáře s portréty nacistů. Podle státního zástupce Aleše Cimbala je cílem akce zejména opatřit důkazy v této kauze. Policisté z odboru extremismu zasahují v pražském obchodě nakladatelství Naše vojsko, jež má v nabídce kalendáře s portréty nacistů. Podle státního zástupce Aleše Cimbala je cílem akce zejména opatřit důkazy v této kauze.


 • KOMENTÁŘ: Kýč jako trest pro největší zlosyny lidských dějin 1

  Ve veřejném prostoru se příležitostně objeví různé předměty "vyzdobené" portréty komunistických či nacistických pohlavárů. Před časem to byly hrnky, nedávno kalendář. Následuje obvykle pobouření a diskuse, co s tím. Je to jistě přirozená reakce, zvlášť s ohledem na dosud žijící oběti rudého a hnědého teroru či jejich potomky. Ve veřejném prostoru se příležitostně objeví různé předměty „vyzdobené“ portréty komunistických či nacistických pohlavárů. Před časem to byly hrnky, nedávno kalendář. Následuje obvykle pobouření a diskuse, co s tím. Je to jistě přirozená reakce, zvlášť s ohledem na dosud žijící...

  no title 03.06.20 12:00:00


 • Poslanci hodlají utnout byznys s nacismem. 1

  Neetickému byznysu s nacismem patrně brzy odzvoní umíráček. Stejně tak nabízení předmětů se symboly národního socialismu a Třetí říše zákazníkům. Neetickému byznysu s nacismem patrně brzy odzvoní umíráček. Vyrábět, dovážet a prodávat trika s podobiznami führera Adolfa Hitlera, hrnky s vyobrazením zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha nebo kalendáře s portréty velitele koncentračního tábora v Osvětimi Rudolfa Hösse zřejmě bude trestný...


 • Svoje portréty kreslím světlem, říká fotograf kalendáře Pirelli 1

  Jeho snímky v sobě mají extázi, snivost, bezčasí. Fotí odhalené ženy, módu, vždy jsou to však podle něj portréty. A odmítá, že by fotografie byla reprodukcí reality. "Je odhalením, odkrytím něčeho hlubšího," říká Paolo Roversi. Umělec, který stojí za kalendářem Pirelli pro rok 2020. Jeho snímky v sobě mají extázi, snivost, bezčasí. Tajemství, jistou zbožnost, prvek rozjímání. Fotí odhalené ženy, módu, vždy jsou to však podle něj portréty. A odmítá, že by fotografie byla reprodukcí reality. „Je odhalením, odkrytím něčeho hlubšího,“ říká Paolo Roversi.

  no title 30.11.19 00:00:00


 • Nejlepší restaurace pro rok 2020 byly oceněny zlatými lvy 1

  Společnost TopLife Czech vyhlásila svůj výběr nejlepších restaurací pro rok 2020. Zároveň vydává knihu s portréty nejlepších šéfkuchařů. Společnost TopLife Czech vyhlásila svůj výběr nejlepších restaurací pro rok 2020. Zároveň vydává knihu s portréty nejlepších šéfkuchařů. Letos v české a zároveň i anglické verzi, která má publikaci předurčovat i jako dárek pro známé z ciziny, již by se...

  no title 21.11.19 09:17:00


 • Umělá inteligence promění skici nebo rozpixelované tváře v portréty 1 ( 1 )

  Skupina vědců z Číny vyvinula algoritmus, který dokáže změnit náčrtky v portréty. Konečné výsledky navíc vypadají poměrně realisticky. To ostatně platí i o jiném algoritmu, který zase převádí portréty s nízkým rozlišením. První algoritmus byl vyvinut Ústavem ... Umělá inteligence se stále zlepšuje. Skupina vědců z Číny vyvinula algoritmus, který dokáže změnit náčrtky v portréty. Konečné výsledky navíc vypadají poměrně realisticky. To ostatně platí i o jiném algoritmu, který zase převádí portréty s nízkým rozlišením.První algoritmus byl vyvinut...

  e15.cz 30.06.20 17:14:00


 • Zápisník Jany Havligerové: Komunisté proti nenávisti 1 ( 1 )

  Portréty Milady Horákové se sloganem "Zavražděna komunisty", které na mnoha pražských budovách připomínají, že uplynulo sedmdesát let od její popravy, popudily pražskou organizaci KSČM natolik, že vydala obsáhlé prohlášení. Portréty Milady Horákové se sloganem „Zavražděna komunisty“, které na mnoha pražských budovách připomínají, že uplynulo sedmdesát let od její popravy, popudily pražskou organizaci KSČM natolik, že vydala obsáhlé prohlášení.

  e15.cz 29.06.20 06:30:00


 • Generalissimus Stalin, otec zakladatel Ruské federace 1 ( 1 )

  Každoroční květnové oslavy vítězství v 2. světové válce probíhaly letos v Rusku kvůli pandemii covid-19 takřka ve ztlumeném režimu. Každoroční květnové oslavy vítězství v 2. světové válce probíhaly letos v Rusku kvůli pandemii covid-19 takřka ve ztlumeném režimu. Byla zrušena jak vojenská přehlídka na moskevském Rudém náměstí, tak Kremlem podporovaná společenská akce „Nesmrtelný pluk“, v jejímž rámci se na Den vítězství 9. května tisíce Rusů procházejí...

  31.05.20 00:01:00


 • Umělec kreslí portréty legendárních vozů na stránky novin. 1 ( 1 )

  Taky jste si kdysi čmárali autíčka na kapesníky, do sešitů, novin či na jakýkoli kousek volného papíru? Nicméně pouze když máte talent a ve svém "kreslení jen tak" vytrváte, to může ... Taky jste si kdysi čmárali autíčka na kapesníky, do sešitů, novin či na jakýkoli kousek volného papíru? Nejste sami. Nicméně pouze když máte talent a ve svém „kreslení jen tak“ vytrváte, to může ...

  29.05.20 12:45:00