Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: pacienta

 • Nový přístroj ve Slezské nemocnici: gamakamera a CT v jednom 1 ( 1 1 )

  Moderní diagnostický přístroj mají k dispozici lékaři Slezské nemocnice. Jde o kombinaci gama kamery a CT zobrazení. Vyšetření se zrychlí a zpřesní vyšetření. Odhalí nádory i metastázy nebo ukáže, zda orgány v těle pacienta fungují tak, jak mají. Moderní diagnostický přístroj mají k dispozici lékaři Slezské nemocnice. Jde o kombinaci gama kamery a CT zobrazení. Vyšetření se zrychlí a zpřesní vyšetření. Odhalí nádory i metastázy nebo ukáže, zda orgány v těle pacienta fungují tak, jak mají.

  InfoPortály.cz 03.12.19 14:26:00


 • Lékaři nahrazují pacientům s rakovinou dolní čelist lýtkovou kostí 2

  Fakultní nemocnice v Plzni patří mezi pouhá tři centra v Česku, kde zachraňují životy pacientů se zhoubným nádorem dolní čelisti pomocí její rekonstrukce. Po vyjmutí karcinomu postiženou oblast nahrazují lýtkovou kostí. Bez zákroku by pacienta čekalo jen ozařování a pomalé umírání. Fakultní nemocnice v Plzni patří mezi pouhá tři centra v Česku, kde zachraňují životy pacientů se zhoubným nádorem dolní čelisti pomocí její rekonstrukce. Po vyjmutí karcinomu postiženou oblast nahrazují lýtkovou kostí. Bez zákroku by pacienta čekalo jen ozařování a pomalé...


 • Muž spadl ze střechy, zraněný odjel autem domů se převléknout. 1

  Do nemocnice pacienta přepravil vrtulník. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, hrudníku, páteře, ruky a pánve. Do nemocnice pacienta přepravil vrtulník. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, hrudníku, páteře, ruky a pánve.


 • Češi se u lékaře bojí ozvat, případ malého Adama je dramatický extrém, říká Plechatá 1

  Věřím, že drastický případ z Pardubic není typický případ, tam došlo k pochybení nemocnice i jednotlivců, říká Ivana Plechatá z Průvodce pacienta. Věřím, že drastický případ z Pardubic není typický případ, tam došlo k pochybení nemocnice i jednotlivců, říká Ivana Plechatá z Průvodce pacienta.


 • Za úmrtí mohli chirurgové 1

  Olomoucký krajský soud definitivně potvrdil vinu dvojice chirurgů přerovské nemocnice zodpovídajících se před soudem kvůli smrti čtyřiašedesátiletého pacienta. Muž zemřel před 3,5 lety, pár dní po plánované operaci břišní kýly. Lékaři Stanisla... Olomoucký krajský soud definitivně potvrdil vinu dvojice chirurgů přerovské nemocnice zodpovídajících se před soudem kvůli smrti čtyřiašedesátiletého pacienta. Muž zemřel před 3,5 lety, pár dní po plánované operaci břišní kýly. Lékaři Stanisla...


 • Podmínka za smrt pacienta pro dva chirurgy platí. 1

  Olomoucký krajský soud potvrdil podmíněné tresty pro dva chirurgy přerovské nemocnice Stanislava Kalabuse a Richarda Polzera, kteří podle verdiktu před třemi lety zavinili smrt pacienta zanedbáním péče po plánované operaci břišní kýly. Lékaři jakékoli pochybení nadále odmítají. Olomoucký krajský soud potvrdil podmíněné tresty pro dva chirurgy přerovské nemocnice Stanislava Kalabuse a Richarda Polzera, kteří podle verdiktu před třemi lety zavinili smrt pacienta zanedbáním péče po plánované operaci břišní kýly. Lékaři jakékoli pochybení nadále odmítají.


 • Smrt pacienta po operaci kýly. 3 ( 1 )

  Olomoucký krajský soud dnes definitivně potvrdil vinu dvojice chirurgů přerovské nemocnice zodpovídajících se ze smrti čtyřiašedesátiletého pacienta. Muž zemřel před 3,5 roky pár dní po plánované operaci břišní kýly. Oba lékaři dnes znovu vinu odmítli a žádali zproštění obžaloby. Olomoucký krajský soud dnes definitivně potvrdil vinu dvojice chirurgů přerovské nemocnice zodpovídajících se ze smrti čtyřiašedesátiletého pacienta. Muž zemřel před 3,5 roky pár dní po plánované operaci břišní kýly. Lékaři Stanislav Kalabus a Richard Polzer dostali za usmrcení z nedbalosti...


 • Jak získat více času pro záchranu životů? 1

  Zákrok dostal povolení od federálního Úřadu pro kontrolu léčiv, ale bez svolení pacienta, který bilancoval mezi životem a smrtí. Pro jeho záchranu totiž neexistovala jiná možnost. Pacientova krev byla nahrazena chladnou směsí, čímž došlo k hlubokému... Lékařský tým z americké Marylandské univerzity vedený profesorem Samuelem Tishermanem uskutečnil velice bizarní experiment, při němž došlo k potlačení životních funkcí pacienta. Zákrok dostal povolení od federálního Úřadu pro kontrolu léčiv, ale bez svolení pacienta, který bilancoval mezi životem a smrtí. Pro...

  Véda která vás bude bavit 25.11.19 12:51:07


 • V USA poprvé "zmrazili" a po operaci oživili pacienta 1

  Bizarní experiment s potlačením životních funkcí či odloženým oživením pacienta uskutečnil tým lékařské fakulty Marylandské univerzity vedený profesorem Samuelem Tishermanem, informoval odborný časopis New Scientist. Bizarní experiment s potlačením životních funkcí či odloženým oživením pacienta uskutečnil tým lékařské fakulty Marylandské univerzity vedený profesorem Samuelem Tishermanem, informoval odborný časopis New Scientist.


 • Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici zrekonštruovala anestéziologickú kliniku za vyše 570-tisíc eur 1

  Pre akútneho pacienta znamená kvalitnejšiu starostlivosť a vyššiu bezpečnosť. Druhá klinika anestéziológie a intenzívnej starostlivosti SZU prešla od roku 2013 veľkými priestorovými úpravami. Banská Bystrica 14. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj) Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica (FNsP FDR) zrekonštruovali druhú časť II. Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU. Na tejto časti kliniky budú centralizovaní pacienti po operačných výkonoch, vyžadujúci...

  Hlavné Správy 14.11.19 11:43:41


 • Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou 1 ( 1 )

  Výmena plienky pri inkontinencii nestačí. Výmena plienky pri inkontinencii nestačí.

  SME 14.11.19 11:00:00


 • Nemocnice Pelhřimov: Tm domc paliativn pče pomh pacientům v ternu 1 ( 1 )

  Pacientům na Pelhřimovsku je od letošnho března poskytovna specializovan paliativn pče v domcm prostřed. Aktulně ji pro destky pacientů zajišťuje tm Nemocnice Pelhřimov, kter je pro každho pacienta dostupn 24 hodin denně. Pacientům na Pelhřimovsku je od letošnho března poskytovna specializovan paliativn pče v domcm prostřed. Aktulně ji pro destky pacientů zajišťuje tm Nemocnice Pelhřimov, kter je pro každho pacienta dostupn 24 hodin denně.


 • Depresí přibývá, psychiatři nejsou. 1

  Na vyšetření na psychiatrii se čeká i několik měsíců. Čekání může pro pacienta skončit tragicky, dokonce až sebevraždou. Ministerstvo zdravotnictví proto plánuje státem garantovanou síť ambulancí pro nemocné s duševním onemocněním, kterou bude hradit veřejné zdravotní pojištění. Na vyšetření na psychiatrii se čeká i několik měsíců. Čekání může pro pacienta skončit tragicky, dokonce až sebevraždou. Ministerstvo zdravotnictví proto plánuje státem garantovanou síť ambulancí pro nemocné s duševním onemocněním, kterou bude hradit veřejné zdravotní pojištění.

  no title 09.11.19 00:02:00


 • Sanitka s pacientem se převrátila na bok: Pro vážně zraněného letěl vrtulník 1

  Ve čtvrtek ráno došlo na Benešovsku k vážné dopravní nehodě sanitky převážející pacienta. Dotyčný utrpěl těžká zranění a musel být letecky transportovaný do nemocnice v Praze. Řidič sanitky vyvázl s lehkým zraněním. Ve čtvrtek ráno došlo na Benešovsku k vážné dopravní nehodě sanitky převážející pacienta. Dotyčný utrpěl těžká zranění a musel být letecky transportovaný do nemocnice v Praze. Řidič sanitky vyvázl s lehkým zraněním.


 • Podvýživa v nemocnici ohrožuje téměř každého druhého pacienta 1

  Zjistil to průzkum při minulém Nutričním dni. Podvýživa hrozí téměř každému druhému hospitalizovanému pacientovi. Ministerstvo chce situaci zlepšit, připravuje například metodiku. Jen dva ze tří dotázaných nemocničních pacientů snědli více než polovinu své porce, každý dvanáctý nesnědl ani čtvrtinu. Zjistil to průzkum při minulém Nutričním dni. Podvýživa hrozí téměř každému druhému hospitalizovanému pacientovi. Ministerstvo chce situaci zlepšit, připravuje například metodiku.

  no title 07.11.19 11:27:00


 • V zatáčce na Benešovsku se převrátila sanitka, pacienta vyprošťovali hasiči 2

  Středočeští hasiči a záchranáři zasahovali ve čtvrtek dopoledne u obce Chotýšany na Benešovsku, kde havarovala sanitka s pacientem. V zatáčce se vůz převrátil na bok. Na místo letěl vrtulník letecké záchranné služby. Středočeští hasiči a záchranáři zasahovali ve čtvrtek dopoledne u obce Chotýšany na Benešovsku, kde havarovala sanitka s pacientem. V zatáčce se vůz převrátil na bok. Na místo letěl vrtulník letecké záchranné služby.


 • Slovensko potrebuje lepšiu prevenciu pred nozokomiálnymi nákazami, tvrdí SK+MED 1

  Slovensko potrebuje lepšiu prevenciu pred nozokomiálnymi nákazami, tvrdí Slovenská asociácia dodávateľov zdravotníckych pomôcok (SK+MED). Ako uviedla asociácia, hygiena rúk je nákladovo najefektívnejší spôsob prevencie nozokomiálnych nákaz a prevencie šírenia rezistencie na antibiotiká. Bratislava 7. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš) Slovensko potrebuje lepšiu prevenciu pred nozokomiálnymi nákazami, tvrdí Slovenská asociácia dodávateľov zdravotníckych pomôcok (SK+MED). Predstavitelia asociácie o tom informovali na stretnutí s novinármi. Ako uviedli, tieto infekcie vážne komplikujú priebeh pôvodného ochorenia pacienta, predlžujú...

  Hlavné Správy 07.11.19 10:18:34


 • Zubař vytrhl pěkného "macka": Délka zubu atakuje 4 cm! 1 ( 1 )

  Je zub a ZUB. O tom ví své stomatolog z německého Offenbachu, který se u svého pacienta dost nadřel. Trhal mu totiž zub, a když se mu jej konečně podařilo vytáhnout, nestačil se divit. Před ním ležel enormní kousek s tak dlouhým kořenem, že když jej přiložil k metru, měl na délku 37, 2 milimetrů! Je zub a ZUB. O tom ví své stomatolog z německého Offenbachu, který se u svého pacienta dost nadřel. Trhal mu totiž zub, a když se mu jej konečně podařilo vytáhnout, nestačil se divit. Před ním ležel enormní kousek s...

  31.10.19 18:29:00


 • Voláte si záchranku? 1 ( 1 1 )

  [3 minuty čtení] Urgentní potíže, vytočení tísňové linky, houkání sanitky, naložení pacienta… a teď kam? Pacienti či jejich blízcí mnohdy mají představu o tom, kam by měl vůz zdravotnické záchranné služby zamířit. V typických situacích, kdy voláme záchrannou službu, jde především o čas. Není proto možné vyhovět přáním či požadavkům pacienta či jeho blízkých. [3 minuty čtení] Urgentní potíže, vytočení tísňové linky, houkání sanitky, naložení pacienta… a teď kam? Pacienti či jejich blízcí mnohdy mají představu o tom, kam by měl vůz zdravotnické záchranné služby zamířit. V typických situacích, kdy voláme záchrannou službu, jde především...

  29.10.19 14:36:35


 • VZP: Otzka tdne 1 ( 1 1 )

  Nechvm si trval bydliště vPraze, ikdyž jsem se přestěhoval. Chtěl bych totiž, aby mě vpřpadě nutnosti zchranka neodvezla do zdejš okresn nemocnice, ale do Prahy. Můj kardiolog ale tvrd, že vtom, kam zchranka pacienta odveze, nehraje trval bydliště ždnou roli. Je to pravda? Nechvm si trval bydliště vPraze, ikdyž jsem se přestěhoval. Chtěl bych totiž, aby mě vpřpadě nutnosti zchranka neodvezla do zdejš okresn nemocnice, ale do Prahy. Můj kardiolog ale tvrd, že vtom, kam zchranka pacienta odveze, nehraje trval bydliště ždnou roli.