Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: německém

 • Anna Malášková: Vzdala se profese učitelky a nastoupila do armády 1

  Anna Malášková, rozená Pajerová, se narodila v lednu roku 1921 v Dubně na Volyni. Pocházela ze smíšeného polsko-českého manželství a již od raného dětství se cítila spíš jako Polka než Češka. Za německé okupace se zapletla do útěku z Volyně, za což byla vězněna v německém kriminálu v Dubně. Podporučice v.v. Anna Malášková, rozená Pajerová, se narodila v lednu roku 1921 v Dubně na Volyni. Pocházela ze smíšeného polsko-českého manželství a již od raného dětství se cítila spíš jako Polka než Češka. Za německé okupace se zapletla do útěku z Volyně, za...


 • Nesmírně rozlehlá a prázdná. 1

  Když se Afrika potká s Německem, vynoří se na scéně světa země, z níž budete úplně paf. V Namibii je všechno jiné, zvláštní, inspirativní. Je to země plná překvapení. Když se Afrika potká s Německem, vynoří se na scéně světa země, z níž budete úplně paf. V Namibii je všechno jiné, zvláštní, inspirativní. Je to země plná překvapení.

  no title 05.08.20 12:00:00


 • GDV zvažuje, jak účinněji pojišťovat pandemická rizika 1

  Na německém internetovém portálu Versicherungswirtschaftheute byl publikován inspirující článek o tom, že Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) vytvořil pracovní skupinu, jež zkoumá možnosti účinnějšího pojišťování pandemických rizik. Na německém internetovém portálu Versicherungswirtschaftheute byl publikován inspirující článek o tom, že Celostátní svaz německého pojišťovnictví (GDV) vytvořil pracovní skupinu, jež zkoumá možnosti účinnějšího pojišťování pandemických rizik.


 • Případ Schick? 1

  Příští čtvrtek v Lisabonu bude fotbalista Patrik Schick u toho, až Lipsko ve čtvrtfinále Ligy mistrů vyzve Atlético Madrid. To je zatím jediná jistota v souvislosti s českým útočníkem, jemuž v německém klubu brzy skončí hostování. Příští čtvrtek v Lisabonu bude fotbalista Patrik Schick u toho, až Lipsko ve čtvrtfinále Ligy mistrů vyzve Atlético Madrid. To je zatím jediná jistota v souvislosti s českým útočníkem, jemuž v německém klubu brzy skončí hostování.


 • Pryč s náhubky! 1

  Tisíce lidí vyšly do ulic v německém hlavním městě. Chtějí vyjádřit nespokojenost s opatřeními kvůli koronaviru. Demonstranti hovoří o tom, že například nošení roušek je narušením jejich práv a svobody. Informoval o tom server BBC. Tisíce lidí vyšly do ulic v německém hlavním městě. Chtějí vyjádřit nespokojenost s opatřeními kvůli koronaviru. Demonstranti hovoří o tom, že například nošení roušek je narušením jejich práv a svobody. Informoval o tom server BBC. 


 • Splašení koně z německého hřebčína zranili při vyjížďce 20 dětí. 1

  Splašení koně zranili při vyjížďce z hřebčína 20 dětí, které trávily prázdniny v německém Porýní-Falci. Dvě z nich jsou zraněny těžce a musel pro ně letět vrtulník. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura DPA. Splašení koně zranili při vyjížďce z hřebčína 20 dětí, které trávily prázdniny v německém Porýní-Falci. Dvě z nich jsou zraněny těžce a musel pro ně letět vrtulník. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura DPA.


 • Pravá ruka narkobarona Escóbara dožívá v německém domově důchodců 1

  Zatímco největšího drogového barona Pabla Escóbara (†44) po mohutném honu zastřelila v roce 1993 kolumbijská policie, jeho pravá ruka dožívá svůj pohnutý život v německém pečovatelském domově v Bádensku-Württembersku, který byl založen charitou. Zatímco největšího drogového barona Pabla Escóbara (†44) po mohutném honu zastřelila v roce 1993 kolumbijská policie, jeho pravá ruka dožívá svůj pohnutý život v německém pečovatelském domově v Bádensku-Württembersku, který byl založen charitou.

  Aha - online magazín 26.07.20 12:00:00


 • Letadlo se zřítilo na obytnou budovu! 3

  Tragický incident se stal v sobotu v německém městě Wesel. Ultralight měl údajně narazit nejprve do horkovzdušného balónu a poté do budovy. Při nehodě zemřeli tři lidé a zranilo se malé dítě. Tragický incident se stal v sobotu v německém městě Wesel. Ultralight měl údajně narazit nejprve do horkovzdušného balónu a poté do budovy. Při nehodě zemřeli tři lidé a zranilo se malé dítě.


 • Naděje na závody v USA, Brazílii a Mexiku mizí. 1

  Vedení formule 1 se podle serveru BBC vzdalo nadějí uspořádat ve zkrácené sezoně Velké ceny USA, Brazílie a Mexika. Kalendář mistrovství světa by naopak v brzké době měly rozšířit závody na německém Nürburgringu, v italské Imole a portugalském Portimau. Vedení formule 1 se podle serveru BBC vzdalo nadějí uspořádat ve zkrácené sezoně Velké ceny USA, Brazílie a Mexika. Kalendář mistrovství světa by naopak v brzké době měly rozšířit závody na německém Nürburgringu, v italské Imole a portugalském Portimau.

  no title 24.07.20 14:12:00


 • Švédsko má mít do dvou let přímé vlakové spojení s Německem a Belgií 1 ( 1 )

  Cestování je právě teď komplikované, ale během dvou let by mělo být možné dostat se přímým vlakem ze Švédska do Hamburku a dokonce až do Bruselu. Cestování je právě teď komplikované, ale během dvou let by mělo být možné dostat se přímým vlakem ze Švédska do Hamburku a dokonce až do Bruselu.

  Britské listy 24.07.20 01:00:00


 • Bádensko-Württembersko zakázalo burky ve školách. 1

  Vláda v německém státu Bádensko-Württembersko se rozhodla na základních a středních školách zakázat nošení burkin a nikábů. Ministerský předseda Winfried Kretschmann rozhodnutí odůvodnil tím, že oděvy zakrývající tvář muslimských žákyň nepatří do svobodné společnosti. Vláda v německém státu Bádensko-Württembersko se rozhodla na základních a středních školách zakázat nošení burkin a nikábů. Ministerský předseda Winfried Kretschmann rozhodnutí odůvodnil tím, že oděvy zakrývající tvář muslimských žákyň nepatří do svobodné společnosti.

  no title 23.07.20 20:30:00


 • Změna ve vedení Škody: Až se rozlobíme, zastavíme pásy, říká odborář 1

  Předseda představenstva odborů Jaroslav Povšík nevylučuje, že by dělníci mohli klidně zastavit výrobu. "Jsme naštvaní, hra o trůny je více než zákazník a výroba," okomentoval pro Deník situaci směrem k dění v německém managementu. Rozčílení. To je pocit, který aktuálně sužuje Odbory Kovo v souvislosti se změnou ve vedení Škoda Auto, hlavně pak s odchodem Bernharda Maiera. Předseda představenstva odborů Jaroslav Povšík nevylučuje, že by dělníci mohli klidně zastavit výrobu. „Jsme naštvaní, hra o trůny je více...


 • Goretzka: Udržet se v rytmu pro Ligu mistrů bude náročné, ale s Bayernem se musí v Evropě počítat 1 ( 1 )

  Liga mistrů > Zatím výbornou sezónu registrujebavorský gigant, který dokázal uspět v Bundeslize i německém poháru DFBpokal. Po impozantním úvodním duelu s Chelsea všakzkušený záložník Leon Goretzka varuje, že rozhodnuto stále ještě není. Liga mistrů > Zatím výbornou sezónu registrujebavorský gigant, který dokázal uspět v Bundeslize i německém poháru DFBpokal. Zálusk mají v Bayernu ale i na Ligu mistrů, kde jsou velmi blízkopostupu do čtvrtfinále. Po impozantním úvodním duelu s Chelsea všakzkušený záložník...

  eFotbal.cz: vce fotbalu 19.07.20 20:33:00


 • Matka německého Ramba žádá policii: Přestaňte ho hledat, je loven jako divoké zvíře 1

  Policie stále pátrá po německém Rambovi s lukem. Jednatřicetiletý Yves Rausch totiž sebral čtyřem policistům zbraně a utekl do lesa. Ten se ale zatím k odchodu nemá a policie tak nasadila veškeré síly pro jeho nalezení. Policie stále pátrá po německém Rambovi s lukem. Jednatřicetiletý Yves Rausch totiž sebral čtyřem policistům zbraně a utekl do lesa. Matka bývalého trestance žádá policii, aby pátrání ukončili a počkali, až její syn z lesa vyjde sám. Ten se ale...

  eXtra.cz 16.07.20 16:36:00


 • Novinky.cz: V Hesensku kvůli výhružkám extremistů levicové političce odstoupil policejní prezident. 1

  Stopy pachatelů vedou k policii, informovala agentura DPA s odvoláním na zemského ministra vnitra Petera Beutha. 16.7.2020 11:42 - Policejní prezident v německém Hesensku Udo Münch odstoupil v úterý kvůli aféře s vyhrůžkami levicové političce, z nichž jsou podezřelí pravicoví extremisté. Stopy pachatelů vedou k policii, informovala agentura DPA s odvoláním na zemského ministra vnitra Petera Beutha.

  romea.cz 16.07.20 11:42:00


 • Zvětralé pivo spolu s mrtvým ptákem zavinilo velký zásah hasičů 2

  Zápach ze zvětralého piva v kombinaci s mrtvým ptákem zapříčinil v německém Severním Porýní-Vestfálsku rozsáhlou akci hasičů, kteří si zlatavý mok spletli s nebezpečnou chemikálií. Místní hasičský sbor hovoří o "nejpodivnějším zásahu za poslední léta", uvedla agentura DPA. Zápach ze zvětralého piva v kombinaci s mrtvým ptákem zapříčinil v německém Severním Porýní-Vestfálsku rozsáhlou akci hasičů, kteří si zlatavý mok spletli s nebezpečnou chemikálií. Místní hasičský sbor hovoří o „nejpodivnějším zásahu za poslední léta“, uvedla agentura DPA.

  echo24.cz 15.07.20 10:10:00


 • V osudném objetí 1 ( 1 )

  Červnové oslavy znovuotevření hranice mezi Polskem a Německem na hraničním mostě ve městě Frankfurt nad Odrou zase jednou ukázaly, že můžeme v oblasti politické kultury našim sousedům jen závidět.  Červnové oslavy znovuotevření hranice mezi Polskem a Německem na hraničním mostě ve městě Frankfurt nad Odrou zase jednou ukázaly, že můžeme v oblasti politické kultury našim sousedům jen závidět.

  31.07.20 00:00:01


 • Splašení koně zranili 20 dětí, dvě z nich jsou na tom špatně 1 ( 1 )

  Splašení koně zranili při vyjížďce z hřebčína 20 dětí, které trávily prázdniny v německém Porýní-Falci. Dvě z nich jsou zraněny těžce a musel pro ně letět vrtulník. Splašení koně zranili při vyjížďce z hřebčína 20 dětí, které trávily prázdniny v německém Porýní-Falci. Dvě z nich jsou zraněny těžce a musel pro ně letět vrtulník.

  29.07.20 07:18:00


 • Přísná karanténa bude v německém Güterslohu platit další týden, ohniskem jsou místní jatka 2 ( 1 2 )

  Přísná karanténní opatření kvůli šíření koronaviru z místních jatek budou pro statisíce lidí v německém okrese Gütersloh platit přinejmenším do 7. července. Na tiskové konferenci to dnes oznámil premiér spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko Armin Laschet. Přísná karanténní opatření kvůli šíření koronaviru z místních jatek budou pro statisíce lidí v německém okrese Gütersloh platit přinejmenším do 7. července. Na tiskové konferenci to dnes oznámil premiér spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko Armin Laschet. V okrese Warendorf, který byl...


 • Koronavirus ONLINE: Přes 9000 případů v ČR a na Schillerovou po vulgaritě zaklekl Kalousek 1 ( 1 )

  Česko hlásí 317 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 9034 lidí, vyléčených je 6263 a aktuálně nakažených je pak 2454. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online. Česko hlásí 317 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 9034 lidí, vyléčených je 6263 a aktuálně nakažených je pak 2454. Úterkem počínaje jsou jen namátkové kontroly na hranicích s Rakouskem a Německem, od středy se mohou začít navštěvovat Češi, Slováci a...

  26.05.20 23:30:00