Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: náboženství

 • Fotbal je Portugalsku náboženství. 3

  Matouš Trmal začal ve čtvrtek večer psát novou kapitolu svého fotbalového života. Celý článek "Fotbal je Portugalsku náboženství. Chci vyzkoušet novou výzvu, říká Trmal" na Denik.cz Fotbal je Portugalsku náboženství. Chci vyzkoušet novou výzvu, říká Trmal Matouš Trmal začal ve čtvrtek večer psát novou kapitolu svého fotbalového života. V severozápadním Portugalsku podepsal pětiletou smlouvu s Vitórie Guimaraes. Přitom první soutěžní zápas odchytal teprve září před dvěma lety. Na půdě...


 • Dukův advokát: Chceme smír a respekt, taky nezobrazujeme muslima s prasnicí v souloži 2

  Ukazovat Ježíše znásilňujícího muslimku není svoboda, tu jsme získali díky křesťanství, kdyby šlo o jiné náboženství, omluva by přišla. Ukazovat Ježíše znásilňujícího muslimku není svoboda, tu jsme získali díky křesťanství, kdyby šlo o jiné náboženství, omluva by přišla.


 • Křesťanství mají za náboženství cizinců? 1 ( 1 1 )

  Papež František při své návštěvě Thajska vyzval k soudržnosti mezi vyznavači různých náboženství. Do Thajska, které je převážně buddhistickou zemí, přicestoval papež ve středu. Papež František při své návštěvě Thajska vyzval k soudržnosti mezi vyznavači různých náboženství. Jen takovým způsobem je možné vyřešit konflikty, prohlásila hlava katolické církve na dnešním mezináboženském setkání v Bangkoku. Do Thajska, které je převážně buddhistickou zemí, přicestoval papež ve...


 • Alexandra: Můj syn chce konvertovat k islámu. 1 ( 1 )

  Dušanovi je sedmnáct. Studuje na gymnáziu a donedávna se chtěl věnovat přírodním vědám. O náboženství se nikdy nezajímal, ale v poslední době se věnuje všemu, co souvisí s islámem. Dušanovi je sedmnáct. Studuje na gymnáziu a donedávna se chtěl věnovat přírodním vědám. O náboženství se nikdy nezajímal, ale v poslední době se věnuje všemu, co souvisí s islámem.

  Časopis pro ženy 19.11.19 10:53:00


 • Likvidace Izraele? 1 ( 1 )

  Írán nevolá po likvidaci židovského lidu, domnívá se však, že o budoucnosti Izraele by měli rozhodnout lidé všech náboženství. Ve svém dnešním projevu to řekl nejvyšší íránský duchovní ajatolláh Alí Chameneí. Informovala o tom agentura Reuters. Írán nevolá po likvidaci židovského lidu, domnívá se však, že o budoucnosti Izraele by měli rozhodnout lidé všech náboženství. Ve svém dnešním projevu to řekl nejvyšší íránský duchovní ajatolláh Alí Chameneí. Informovala o tom agentura Reuters.


 • Pravicoví extremisté chystali v Polsku teroristický útok po vzoru Anderse Breivika 1

  13.11.2019 13:47 - Teroristický útok po vzoru Anderse Behringa Breivika chystali stoupenci krajní pravice. Cílem měli být lidé islámského náboženství žijící v Polsku. 13.11.2019 13:47 - Teroristický útok po vzoru Anderse Behringa Breivika chystali stoupenci krajní pravice. Cílem měli být lidé islámského náboženství žijící v Polsku.

  romea.cz 13.11.19 13:47:00


 • Antonie Hofmanová: Učila děti náboženství, zavřeli ji za to na šest let 1 ( 1 )

  V prosinci roku 1952 byla zatčena a o necelý rok později odsouzena k šesti letům odnětí svobody. Paní Antonie v poválečném pohraničí vyučovala náboženství, a navázala tak kontakty s členy katolického společenství s názvem Rodina, především se Silvestrem Krčmérym. V prosinci roku 1952 byla zatčena a o necelý rok později odsouzena k šesti letům odnětí svobody.


 • Islám je náboženství jako každé jiné, říká cestovatelka Pavla Jazairiová 1 ( 1 )

  Přestože spisovatelka, novinářka a cestovatelka Pavla Jazairiová v březnu oslavila pětasedmdesáté narozeniny, do důchodu se nechystá a s batohem na zádech pořád cestuje i do míst, kam by se spousta lidí neodvážila. Přestože spisovatelka, novinářka a cestovatelka Pavla Jazairiová v březnu oslavila pětasedmdesáté narozeniny, do důchodu se nechystá a s batohem na zádech pořád cestuje i do míst, kam by se spousta lidí neodvážila.

  24.07.20 12:00:00


 • SPOLEČNOST: Rouško-klima-gender náboženství 1 ( 1 )

  V poslední době kam se hnu, tam se moje myšlenky obrací ke známému a děsivému "myšímu experimentu". V poslední době kam se hnu, tam se moje myšlenky obrací ke známému a děsivému „myšímu experimentu“.

  06.07.20 00:00:00


 • ÚVAHA: "Nalejme si čistého vína" 1 ( 1 )

  Již ve starověku bylo víno ctěno jako dílo boží. Víno bylo pro nás zářným prahem, přes který přecházíme z práce do hry, z povinností do přátelství. Víno se stalo nezbytnou součástí svátosti, která definuje křesťanské náboženství. Již ve starověku bylo víno ctěno jako dílo boží. Víno bylo pro nás zářným prahem, přes který přecházíme z práce do hry, z povinností do přátelství. Víno se stalo nezbytnou součástí svátosti, která definuje křesťanské náboženství.

  25.10.19 00:00:00


 • GLOSA: Informace - nové náboženství? 1 ( 1 )

  Se zájmem jsem si přečetl článek Václava Včelici (Neberte nám naši dobu, Právo 15. 10.), který je polemikou s názory Václava Bělohradského. Se zájmem jsem si přečetl článek Václava Včelici (Neberte nám naši dobu, Právo 15. 10.), který je polemikou s názory Václava Bělohradského.

  22.10.19 00:00:00


 • Sumatra - "Malá Indonésie" 1 ( 1 )

  Vydejte se s námi na Sumatru, třetí největší ostrov indonéského souostroví, kde se setkává mnoho kultur a náboženství a … CELÝ PŘÍSPĚVEK The post Sumatra - "Malá Indonésie" appeared first on Exoticky.cz. Vydejte se s námi na Sumatru, třetí největší ostrov indonéského souostroví, kde se setkává mnoho kultur a náboženství a … CELÝ PŘÍSPĚVEK The post Sumatra – “Malá Indonésie” appeared first on Exoticky.cz.

  01.10.19 01:18:47


 • Přes den kněz, večer DJ. 1 ( 1 )

  Pro Guilherma Peixota z Portugalska je hudba stejně důležitá jako náboženství. V pátek a v sobotu večer tak přenáší svůj DJ set přes Facebook. Pro Guilherma Peixota z Portugalska je hudba stejně důležitá jako náboženství. V pátek a v sobotu večer tak přenáší svůj DJ set přes Facebook.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 12.04.20 13:45:44


 • Černé kočky jako služky ďábla. 1 ( 1 )

  Pověra má iracionální základ, nevztahuje se ke konkrétnímu náboženství nebo národu. Vzdoruje vědeckým poznatkům i tisíce let a je stále živá v myslích drtivé většiny lidí. Některé jsou neškodné a vznikly náhodou, jiné využili fanatici, aby šířili zlo. Pověra má iracionální základ, nevztahuje se ke konkrétnímu náboženství nebo národu. Vzdoruje vědeckým poznatkům i tisíce let a je stále živá v myslích drtivé většiny lidí. Některé jsou neškodné a vznikly náhodou, jiné využili fanatici, aby šířili zlo. Týdeník 5plus2...

  11.04.20 01:44:00


 • KORONAVIRUS: Pandemie versus víra 1 ( 1 )

  Koronavirus je "Boží trest" za to, že lidé "volili Trumpa", že "Číňané jsou hříšníci" nebo za homosexuály či emancipaci žen - tak si někteří věřící a duchovní tří monoteistických náboženství vysvětlují pandemii koronaviru. Koronavirus je „Boží trest“ za to, že lidé „volili Trumpa“, že „Číňané jsou hříšníci“ nebo za homosexuály či emancipaci žen – tak si někteří věřící a duchovní tří monoteistických náboženství vysvětlují pandemii koronaviru.

  30.03.20 00:00:00


 • Sex, humor a náboženství. 1 ( 1 )

  Nový snímek Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti zamával historickým žebříčkem premiérové návštěvnosti českých filmů, když se vyšvihl na sedmou příčku, ze které sesadil Poslední aristokratu (2019). Pojďme si připomenout desítku vůbec nejnavštěvovanějších českých snímků. Nový snímek Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti zamával historickým žebříčkem premiérové návštěvnosti českých filmů, když se vyšvihl na sedmou příčku, ze které sesadil Poslední aristokratu (2019). Pojďme si připomenout desítku vůbec nejnavštěvovanějších českých snímků. Statistiky na svém...

  02.03.20 17:14:00


 • Návštěva muslimských lídrů v Osvětimi signalizuje vzájemnou podporu obou náboženství 1 ( 1 1 )

  Jen nemnoho muslimů navštívilo proslulé místo, kde došlo k jedněm z nejhorších zvěrstev lidské historie. Ale vysoce postavení lídři muslimské a židovské komunity se sešli u příležitosti 75. výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Jen nemnoho muslimů navštívilo proslulé místo, kde došlo k jedněm z nejhorších zvěrstev lidské historie. Ale vysoce postavení lídři muslimské a židovské komunity se sešli u příležitosti 75. výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi.

  20.01.20 00:00:00


 • Babiš: Není možné dostat klima do pozice náboženství, že se nesmí létat letadly 1 ( 1 )

  Tento postoj chce příští týden hájit v New Yorku, kam pojede na světovou klimatickou konferenci a Valné shromáždění OSN. Klima je důležité téma, ale nesmí se dostat do pozice nějakého náboženství, prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO) ve Sněmovně v rámci konference o klimatických změnách. Tento postoj chce příští týden hájit v New Yorku, kam pojede na světovou klimatickou konferenci a Valné shromáždění OSN.

  17.09.19 13:28:02


 • VZPOMÍNKA: Škola v Záběhlicích 1 ( 1 )

  Původní záběhlická škola se nacházela poblíž kostela, jak bývalo tehdy zvykem (hlavní předmět, náboženství, vyučoval farář). První žáky v ní učitel Levý s pomocníkem Nechutným přivítali roku 1864. Původní záběhlická škola se nacházela poblíž kostela, jak bývalo tehdy zvykem (hlavní předmět, náboženství, vyučoval farář). První žáky v ní učitel Levý s pomocníkem Nechutným přivítali roku 1864.

  13.09.19 00:00:00


 • Pop-art válcuje náboženství. 1 ( 1 )

  Výtvarník Pasta Oner proměnil sál zámecké jízdárny na zámku Hluboká v podivný sakrální prostor křížený s Disneylandem. Výtvarník Pasta Oner proměnil sál zámecké jízdárny na zámku Hluboká v podivný sakrální prostor křížený s Disneylandem.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 10.09.19 18:40:00