Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: laboratorní

 • FOTO: Škola malých kosmonatů. 1

  Vzhůru do nekonečna ještě dál! Tak zní kultovní hláška Buzze Rakeťáka z Příběhu hraček. Vzhůru do nekonečna ještě dál! Tak zní kultovní hláška Buzze Rakeťáka z Příběhu hraček. Právě otázkami nekonečna, exoplanet, ale i konstrukce družic se budou zabývat žáci z laboratorní základní brněnské školy Labyrinth, kteří se letos účastní pilotního ročníku Vesmírné akademie. 

  Brněnský deník 29.10.20 05:05:00


 • Do pátku bude v rámci středočeského regionu k dispozici další odběrové místo v Českém Brodě 1

  Kromě stávajících odběrových míst ve Středočeském kraji vznikne do konce tohoto týdne další v nemocnici v Českém Brodě. "Toto místo bude otevřeno nejpozději do pátku tohoto týdne. Provozovat ho bude Česká laboratorní s.r.o.," upřesnil radní pro oblast ... Kromě stávajících odběrových míst ve Středočeském kraji vznikne do konce tohoto týdne další v nemocnici v Českém Brodě. „Toto místo bude otevřeno nejpozději do pátku tohoto týdne. Provozovat ho bude Česká laboratorní s.r.o.,“ upřesnil radní pro oblast ...


 • STO OBJEVŮ: Léčivý penicilin vyrostl Flemingovi, když byl na dovolené 1

  Traduje se, že penicilin objevil skotský bakteriolog Alexander Fleming v roce 1928 čirou náhodou, když mu v dlouho ležící laboratorní misce cosi zplesnivělo. Do jisté míry je to pravda. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend. Traduje se, že penicilin objevil skotský bakteriolog Alexander Fleming v roce 1928 čirou náhodou, když mu v dlouho ležící laboratorní misce cosi zplesnivělo. Do jisté míry je to pravda. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.

  no title 26.10.20 00:00:00


 • Slovensko hlásí rekordních 2890 nakažených 1 ( 1 )

  Slovensko zaznamenalo v pátek druhý den v řadě rekordní přírůstek nově potvrzených případů nákazy koronavirem. V pětimilionové zemi přibylo 2890 nakažených, ve čtvrtek laboratorní vyšetření zjistila 2581 infikovaných. Slovensko zaznamenalo v pátek druhý den v řadě rekordní přírůstek nově potvrzených případů nákazy koronavirem. V pětimilionové zemi přibylo 2890 nakažených, ve čtvrtek laboratorní vyšetření zjistila 2581 infikovaných.


 • Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 10 bude plošně testovat své zaměstnance 1

  Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) spustí ve středu 21. října plošně testování svých zaměstnanců na přítomnost viru SARS-COV-2. To bude probíhat pomocí laboratorní metody RT-PCR a bude prováděné v pravidelných čtrnáctidenních intervalech. Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) spustí ve středu 21. října plošně testování svých zaměstnanců na přítomnost viru SARS-COV-2. To bude probíhat pomocí laboratorní metody RT-PCR a bude prováděné v pravidelných čtrnáctidenních intervalech.

  Pražský patriot 16.10.20 17:03:00


 • Pozor, paštika z Tesca byla falšovaná! 1

  Potravinářská inspekce odhalila podezřelou paštiku s logem společnosti Tesco. V ní se objevily přísady, které tam neměly co dělat. Laboratorní rozbor ale ve výrobku potvrdil přítomnost bílkoviny kuřecích jater, které nebyly na obalu vyznačeny, a Potravinářská inspekce odhalila podezřelou paštiku s logem společnosti Tesco. V ní se objevily přísady, které tam neměly co dělat. Neprodlené stažení falšované Tesco Paštiky s husími játry v balení nařídila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) společnosti Tesco Stores ČR.


 • Chuť nic moc, zato hodně bílkovin. 1

  Laboratorní test ověřil jednadvacet vzorků s obsahem tuku v sušině 30 a 45 % po stránce kvality, chutě a čistoty. Laboratorní test ověřil jednadvacet vzorků s obsahem tuku v sušině 30 a 45 % po stránce kvality, chutě a čistoty.


 • Masarykova univerzita přechází do online režimu 1

  Výuka na Masarykově univerzitě (MU) v Brně bude primárně bezkontaktní a bude se tak odehrávat hlavně online. Toto opatření potrvá minimálně celý podzimní semestr, který na MU začne 5. října. Výuka na Masarykově univerzitě (MU) v Brně bude primárně bezkontaktní a bude se tak odehrávat hlavně online. S variantou prezenční výuky se počítá jen u prvních ročníků, u vyšších jen v nezbytných případech, jako jsou laboratorní cvičení a malé seminární skupiny v praktických předmětech. Toto opatření potrvá minimálně...


 • Nakažené koronavirem budou na letišti v Helsinkách odhalovat psi 1

  Na mezinárodní letiště v Helsinkách dorazila skupina psů vycvičených tak, že dokážou snadno vyčichat nakažené koronavirem. Naučili se to spolehlivě a infikovaného odhalí dřív než laboratorní testy. V pátek o tom na svých stránkách informovala společnost Finavia, která letiště ve Finsku spravuje. Na mezinárodní letiště v Helsinkách dorazila skupina psů vycvičených tak, že dokážou snadno vyčichat nakažené koronavirem. Naučili se to spolehlivě a infikovaného odhalí dřív než laboratorní testy. V pátek o tom na svých stránkách informovala společnost Finavia, která letiště ve Finsku spravuje.


 • "Každých pár hodin se přitvrzuje. 1

  Zástupcům pražských vysokých škol se nelíbí, že politici často mění svá sdělení. Na ty se ale v nařízení pražských hygieniků nyní vztahuje výjimka. Zástupcům pražských vysokých škol se nelíbí, že politici často mění svá sdělení. Na on-line výuku, která má v Praze platit od pondělí do konce října, jsou většinou připraveny. Komplikace by jim mohlo přinést distanční vzdělávání v předmětech, které vyžadují laboratorní či klinickou praxi nebo práci v dílnách či ateliérech. Na ty se ale v nařízení...

  echo24.cz 18.09.20 23:53:00


 • Zákaz výuky na vysokých školách neplatí pro praxi, zkoušení a laboratorní práci 4

  Možné jsou také individuální konzultace a návštěvy studoven a knihoven. Zákaz přítomnosti studentů na pražských vysokých školách platný od pondělí 21. září se podle nařízení hygieniků nevztahuje na zkoušení do 10 lidí, laboratorní, experimentální a uměleckou práci do 15 lidí a praktickou výuku. Možné jsou také individuální konzultace a návštěvy studoven a knihoven.

  echo24.cz 18.09.20 12:12:00


 • Inspekce odhalila v kuřecích kuličkách z Polska salmonelu 1

  Salmonelu odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve zmrazeném výrobku z kuřecího masa z Polska. Laboratorní rozbory bakterii objevily ve výrobku s názvem Southern Fried Chicken Popsters, Kuřecí kuličky na jižanský způsob od firmy Iceland. Salmonelu odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve zmrazeném výrobku z kuřecího masa z Polska. Laboratorní rozbory bakterii objevily ve výrobku s názvem Southern Fried Chicken Popsters, Kuřecí kuličky na jižanský způsob od firmy Iceland.


 • Kvůli nemocné Šlechtové je v karanténě už 13 poslanců místo původních 11 1

  V karanténě je už třináct poslanců. Od včerejšího odpoledne tak přibyli další dva, kteří se mohli potenciálně nakazit od poslankyně za ANO a bývalé ministryně Karly Šlechtové. Ta se minulou středu zúčastnila jednání Poslanecké sněmovny, v pátek se pak u ní projevily první příznaky nemoci covid-19. V karanténě je už třináct poslanců. Od včerejšího odpoledne tak přibyli další dva, kteří se mohli potenciálně nakazit od poslankyně za ANO a bývalé ministryně Karly Šlechtové. Ta se minulou středu zúčastnila jednání Poslanecké sněmovny, v pátek se pak u...

  no title 26.08.20 14:30:00


 • Slovensko má nové ohnisko afrického moru prasat, bude utraceno 221 vepřů 1 ( 1 )

  Slovensku se zatím nepodařilo zastavit šíření afrického moru prasat. Nové ohnisko nákazy potvrdila laboratorní vyšetření na farmě na východě země, kde bude usmrceno všech 221 vepřů, informovalo dnes ČTK slovenské ministerstvo zemědělství. Slovensku se zatím nepodařilo zastavit šíření afrického moru prasat. Nové ohnisko nákazy potvrdila laboratorní vyšetření na farmě na východě země, kde bude usmrceno všech 221 vepřů, informovalo dnes ČTK slovenské ministerstvo zemědělství.


 • Rekord nových případů nákazy koronavirem. 1

  V Česku v pátek přibylo nejvíce nových případů nákazy koronavirem od počátku pandemie. Celkem laboratorní testy odhalily nemoc u 506 lidí. Dosavadní denní rekord v počtu nových infekcí byl z 27. března, kdy se nemoc covid-19 prokázala u 377 lidí. V Česku v pátek přibylo nejvíce nových případů nákazy koronavirem od počátku pandemie. Celkem laboratorní testy odhalily nemoc u 506 lidí. Dosavadní denní rekord v počtu nových infekcí byl z 27. března, kdy se nemoc covid-19 prokázala u 377 lidí.


 • Státní zástupce obžaloval Romana Janouška. 1 ( 1 )

  Podnikatel Roman Janoušek byl státním zástupce obžalován v další kauze. Tentokrát se bude zpovídat z toho, že jeho laboratorní firma Chambon, podvodně vykazovala vyšetření a inkasovala za ně od pojišťoven vyšší platby. Na reportáž se podívejte výše. Podnikatel Roman Janoušek byl státním zástupce obžalován v další kauze. Tentokrát se bude zpovídat z toho, že jeho laboratorní firma Chambon, podvodně vykazovala vyšetření a inkasovala za ně od pojišťoven vyšší platby. Na reportáž se podívejte výše.  


 • Slovensko zjistilo na farmě nové ohnisko afrického moru prasat 2 ( 2 )

  Slovensku se zatím nepodařilo zastavit šíření afrického moru prasat. Nové ohnisko nákazy potvrdila laboratorní vyšetření na farmě na východě země, kde bude usmrceno všech 221 vepřů, informovalo dnes ČTK slovenské ministerstvo zemědělství. Slovensku se zatím nepodařilo zastavit šíření afrického moru prasat. Nové ohnisko nákazy potvrdila laboratorní vyšetření na farmě na východě země, kde bude usmrceno všech 221 vepřů, informovalo dnes ČTK slovenské ministerstvo zemědělství.

  26.08.20 15:55:00


 • Klíšťata v Praze nemají encefalitidu, zjistili hygienici 2 ( 1 2 )

  Pražští hygienici letos nezachytili žádná klíšťata pozitivní na klíšťovou encefalitidu. Kolik zachycených klíšťat je infikováno lymskou boreliózou, bude známo asi na konci srpna. ČTK to za Hygienickou stanici hlavního města Prahy řekla Jaroslava Zelenková z protiepidemického odboru. Pražští hygienici letos nezachytili žádná klíšťata pozitivní na klíšťovou encefalitidu. Stejné výsledky ukázaly laboratorní rozbory i loni. Kolik zachycených klíšťat je infikováno lymskou boreliózou, bude známo asi na konci srpna. ČTK to za Hygienickou stanici hlavního města Prahy řekla Jaroslava...

  31.07.20 17:30:00


 • ŽIVĚ: Vojtěch a hlavní hygienička o novinkách při testování na koronavirus v Česku 1 ( 1 )

  I na čtvrtek naplánovalo ministerstvo zdravotnicví další tiskovou konferenci k pandemii koronaviru v ČR. I na čtvrtek naplánovalo ministerstvo zdravotnicví další tiskovou konferenci k pandemii koronaviru v ČR. A to brífink k Národní strategii testování covid-19 za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), hlavní hygieničky ČR Jarmily Rážové a vedoucího Laboratorní skupiny při...

  blesk.cz 30.07.20 09:57:00


 • Jediná injekce vyléčí Parkinsonovu chorobu do pár měsíců. 1 ( 1 )

  "Vymazání" jediného genu mění buňky na neurony • To umožní opravu poškozeného mozku • Laboratorní myši se tak podařilo jedinou injekcí vyléčit ze slepoty či Parkinsonovy choroby „Vymazání“ jediného genu mění buňky na neurony • To umožní opravu poškozeného mozku • Laboratorní myši se tak podařilo jedinou injekcí vyléčit ze slepoty či Parkinsonovy choroby

  29.06.20 11:55:00