Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: kritického

 • Seehofer zveřejněním kritického rozhovoru porušil práva AfD, rozhodl Ústavní soud 2 ( 1 2 )

  Rozhodl o tom v úterý německý ústavní soud, který se stížnosti pravicově populistického uskupení zabýval. Německý ministr vnitra Horst Seehofer porušil práva opoziční Alternativy pro Německo (AfD), když na webu svého úřadu zveřejnil rozhovor, ve kterém stranu tvrdě kritizoval a mimo jiné o ní řekl, že rozvrací stát. Rozhodl o tom v úterý německý ústavní soud, který se stížnosti pravicově populistického uskupení zabýval.

  09.06.20 15:11:00


 • Babiš čtenářům své IDnes: "Přečtěte si pravdu! 1 ( 1 )

  V demokracii ovšem musí existovat možnost korigovat tvrzení mocných nezávislý novinář. Pozn. JČ: Autoritáři a oligarchové (Trump, Johnson, Orbán, Babiš) zneužívají existence sociálních sítí ve snaze "oslovovat své voliče přímo", tedy vnucovat jim svou propagandu bez korekce dialogu kritického novináře, které je interviewuje.V demokracii ovšem musí existovat možnost korigovat tvrzení mocných...

  Britské listy 15.11.19 07:00:00


 • Absence kritického myšlení v praxi. 1

  Je schopnost kritického myšlení nezbytná pro všechna povolání? Jak se lépe zorientovat v problematice změny klimatu a fenoménu Grety Thunberg? Lukáš Hána je zakladatelem projektu #krimyš a dlouholetým konzultantem ve společnosti GrowJob Institute, kde se věnuje právě školení metod kritického myšlení při práci s informacemi a rozhodováním. Na co by se měli při pohovoru personalisté zaměřit, aby si ověřili, zda kandidát kriticky přemýšlí? Je schopnost kritického myšlení nezbytná pro všechna povolání?...

  Roklen24 05.11.19 16:15:00


 • Mediálně negramotní žáci. 1 ( 1 )

  Naučit děti, jak rozpoznávat pravdu od lži, se školám nedaří. Dětem tak chybí i schopnost kriticky myslet. Školní inspekce před časem mediální gramotnost prověřovala, testem však na výbornou neprošel ani jediný deváťák. Mezi středoškoláky a studenty gymnázií by jedničkářů bylo jen procento. Naučit děti, jak rozpoznávat pravdu od lži, se školám nedaří. Učitelů, kteří by to uměli, je málo. Dětem tak chybí i schopnost kriticky myslet. Školní inspekce před časem mediální gramotnost prověřovala, testem však na výbornou neprošel ani jediný deváťák. Mezi...

  28.10.19 06:00:00


 • Skvělá herečka s kritickým pohledem, vzpomínají umělci na zesnulou herečku a disidentku Chramostovou 2 ( 2 )

  Za skvělou herečku a odvážnou ženu označilo ministerstvo kultury Vlastu Chramostovou, která dnes zemřela. Její umělečtí kolegové na ní obdivovali mimo jiné schopnost kritického pohledu a odstupu. Signatářka Charty 77 zemřela dnes ve věku 92 let. Za skvělou herečku a odvážnou ženu označilo ministerstvo kultury Vlastu Chramostovou, která dnes zemřela. Její umělečtí kolegové na ní obdivovali mimo jiné schopnost kritického pohledu a odstupu. Signatářka Charty 77 zemřela dnes ve věku 92 let.

  06.10.19 14:10:00


 • Statečná žena a vynikající herečka, vzpomínají lidé na Chramostovou 1 ( 1 )

  Kolegové Vlasty Chramostové, která v neděli zemřela ve věku 92 let, na ni vzpomínají jako na výbornou herečku schopnou kritického pohledu a odstupu. Neméně podstatná byla i její role v rámci disentu, kam se uchýlila po podpisu Charty 77. Kolegové Vlasty Chramostové, která v neděli zemřela ve věku 92 let, na ni vzpomínají jako na výbornou herečku schopnou kritického pohledu a odstupu. Neméně podstatná byla i její role v rámci disentu, kam se uchýlila po podpisu Charty 77.

  06.10.19 13:04:01


 • VĚDA: Klima na Zemi se mění periodicky 1 ( 1 )

  Nové vědecké výzkumy ukazují, že v atmosféře existují cyklické změny v hladinách CO2, které vždy najednou dosáhnou kritického bodu obratu a způsobí dramatické změny klimatu. Nové vědecké výzkumy ukazují, že v atmosféře existují cyklické změny v hladinách CO2, které vždy najednou dosáhnou kritického bodu obratu a způsobí dramatické změny klimatu.

  04.10.19 00:00:00


 • Bez roušek i respirátorů. 1 ( 1 )

  Roušek máme nadbytek a respirátory vystačí na dva měsíce, prohlašuje po období kritického nedostatku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Přesto existují místa, kde ochranné prostředky od státu chybí. S nedostatkem se potýkají například... Roušek máme nadbytek a respirátory vystačí na dva měsíce, prohlašuje po období kritického nedostatku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Přesto existují místa, kde ochranné prostředky od státu chybí. S nedostatkem se potýkají například...


 • Studenti vytvořili on-line hru Co víš-19, je určena pro žáky 1 ( 1 )

  Studentský spolek Fakescape z brněnské Masarykovy univerzity vytvořil on-line hru Co víš-19, v časech pandemie má pomoci učitelům s výukou v oblasti mediální výchovy a kritického myšlení. Spolek to uvedl v tiskové zprávě. Studentský spolek Fakescape z brněnské Masarykovy univerzity vytvořil on-line hru Co víš-19, v časech pandemie má pomoci učitelům s výukou v oblasti mediální výchovy a kritického myšlení. Spolek to uvedl v tiskové zprávě.

  16.04.20 12:41:03


 • VIDEO: Jsou to andělé. 1 ( 1 )

  Nakažený taxikář, který se dostal z kritického stavu a jako jediný v Česku užíval experimentální lék Remdesivir, na videu z nemocničního lůžka poděkoval lékařům a zdravotnickému personálu za záchranu života. Záběry zveřejnila Všeobecná fakultní nemocnice na svém Facebooku. Nakažený taxikář, který se dostal z kritického stavu a jako jediný v Česku užíval experimentální lék Remdesivir, na videu z nemocničního lůžka poděkoval lékařům a zdravotnickému personálu za záchranu života. Záběry zveřejnila Všeobecná fakultní nemocnice na svém Facebooku.

  14.04.20 20:19:00


 • Podvodníci nabízeli na fiktivním e-shopu ochranné pomůcky, na napálených vydělali tři čtvrtě milionu korun 1 ( 1 )

  Neznámí podvodníci využili kritického nedostatku ochranných pomůcek a založili si fiktivní internetový obchod, kde je začali hojně nabízet. Lidé ve strachu z nakažlivého koronaviru objednávali z e-shopu hlavně respirátory a dezinfekce. Neznámí podvodníci využili kritického nedostatku ochranných pomůcek a založili si fiktivní internetový obchod, kde je začali hojně nabízet. Lidé ve strachu z nakažlivého koronaviru objednávali z e-shopu hlavně respirátory a dezinfekce. Ačkoliv policie podvodné stránky po pár dnech odhalila, zloději...


 • Podvodníci nabízeli roušky a dezinfekce. 2 ( 2 )

  Neznámí podvodníci se rozhodli využít kritického nedostatku ochranných pomůcek. Na internetu vytvořili podvodný e-shop, kde nabízeli roušky, respirátory i dezinfekce. Přestože policie podvodné stránky po pár dnech odhalila, dokázali zloději z dvou set lidí vylákat přes čtvrt milionu korun. Neznámí podvodníci se rozhodli využít kritického nedostatku ochranných pomůcek. Na internetu vytvořili podvodný e-shop, kde nabízeli roušky, respirátory i dezinfekce. Přestože policie podvodné stránky po pár dnech odhalila, dokázali zloději z dvou set lidí vylákat přes čtvrt milionu korun.


 • Putin viní cizinu z dezinformací o koronaviru v Rusku 1 ( 1 1 )

  Při ní jedna z vicepremiérek informovala o zvěstech na sociálních sítích, že úřady prý tají skutečný počet nakažených. Dezinformace o rozšíření koronaviru v Rusku jsou převážně jako provokace organizovány z ciziny, ve skutečnosti se v Rusku nic kritického neděje, prohlásil prezident Vladimir Putin na dnešní poradě s vládou. Při ní jedna z vicepremiérek informovala o zvěstech na sociálních...


 • Komentář: Kolja jako nejlepší porevoluční film? 1 ( 1 )

  Stav kritického ducha v Čechách zjevně podléhá diktátu sledovanosti a vypočítavého sentimentu. Stav kritického ducha v Čechách zjevně podléhá diktátu sledovanosti a vypočítavého sentimentu.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 03.02.20 11:49:00


 • Už si zase zvykáme držet hubu a krok. 1 ( 1 )

  Když jsem se Luboše Dobrovského zeptal, čím je pro něj schopnost kritického nadhledu, odvětil lakonicky: "Povinnou disciplínou. Když jsem se Luboše Dobrovského zeptal, čím je pro něj schopnost kritického nadhledu, odvětil lakonicky: "Povinnou disciplínou."

  Aktuálně - Aktuálně.cz 31.01.20 12:59:28


 • KLIMA: Konec prokrastinace a kritického myšlení 1 ( 1 )

  Jak dopadne přednáška na téma "klimatické změny z pohledu kritického myšlení", když se autor v důsledku prokrastinace nestihne připravit. Jak dopadne přednáška na téma "klimatické změny z pohledu kritického myšlení", když se autor v důsledku prokrastinace nestihne připravit.

  31.01.20 00:00:01


 • Autor bestselleru oprokrastinácii: Knihu okritickom myslení by si nik nekúpil, všetci si myslia, že ho majú 1 ( 1 1 )

  Na farme Ovčara zavraždili 300 ľudí vinou fake news. Ktosi začal šíriť informácie, že Chorváti predhodili srbské deti levom, aSrbi sa išli pomstiť. Na týchto príkladoch by som, bez emócií, ukazoval, čo fake news dokážu, vraví spisovateľ alektor kritického myslenia Petr Ludwig. Na farme Ovčara zavraždili 300 ľudí vinou fake news. Ktosi začal šíriť informácie, že Chorváti predhodili srbské deti levom, aSrbi sa išli pomstiť. Ale nebola to vôbec pravda. Na týchto príkladoch by som, bez emócií, ukazoval, čo fake news dokážu,...

  15.08.19 09:58:25


 • Zdiplomata je lektor kritického myslenia: pozornosť študentov je extrémne rozbitá 1 ( 1 1 )

  Ondrej Gažovič opustil Berlín akariéru diplomata, aby prednášal študentom orizikách súčasnej doby aotom, ako kriticky rozmýšľať. Reportáž je súčasťou stredoeurópskeho projektu Second Thoughts opolarizácii vspoločnosti. Ondrej Gažovič opustil Berlín akariéru diplomata, aby prednášal študentom orizikách súčasnej doby aotom, ako kriticky rozmýšľať. Reportáž je súčasťou stredoeurópskeho projektu Second Thoughts opolarizácii vspoločnosti.

  01.07.19 11:29:30


 • Čokoláda podraží. 1 ( 1 )

  Trh s kakaem se dostával do kritického bodu. Dvě nejdůležitější producentské země si poprvé diktují minimální cenu za kakaové boby a oznámily zastavení prodeje základní suroviny pro výrobu čokolády, dokud odběratelé na jejich požadavek nepřistoupí. Trh s kakaem se dostával do kritického bodu. Dvě nejdůležitější producentské země si poprvé diktují minimální cenu za kakaové boby a oznámily zastavení prodeje základní suroviny pro výrobu čokolády, dokud odběratelé na jejich požadavek nepřistoupí.

  14.06.19 06:05:00


 • Neznámé střípky minulosti: Před 330 lety se narodil Gelasius Dobner, první český moderní historik 1 ( 1 1 )

  Dne 30. května roku 1719, tedy před 330 lety, se narodil v Praze budoucí kněz a historik Gelasius Dobner. Tento muž je považován za prvního českého moderního historika. Je totiž autorem prvního kritického komentáře ke Kronice české Václava Hájka z Libočan. Dne 30. května roku 1719, tedy před 330 lety, se narodil v Praze budoucí kněz a historik Gelasius Dobner. Tento muž je považován za prvního českého moderního historika. Je totiž autorem prvního kritického komentáře ke Kronice české Václava Hájka z...