Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: islamisté

 • Další setnutý v Francii. 1

  Před čtrnácti dny Samuel Paty a dnes další. V Nice zavraždili islamisté další tři lidi, jednoho z nich opět dekapitovali. Náboženský extrémismus devastuje covidem těžce zkoušenou zemi galského kohouta. Před čtrnácti dny Samuel Paty a dnes další. V Nice zavraždili islamisté další tři lidi, jednoho z nich opět dekapitovali. Náboženský extrémismus devastuje covidem těžce zkoušenou zemi galského kohouta.


 • Před soudem stanuli islamisté z gangu zvaného Beatles. 1

  Alexanda Kotey a El Shafee Elsheikh, jsou obžalováni, že patřili k čtyřčlenné skupině radikálů IS, jež stojí za vraždami západních novinářů. Alexanda Kotey a El Shafee Elsheikh, jsou obžalováni, že patřili k čtyřčlenné skupině radikálů IS, jež stojí za vraždami západních novinářů.


 • Do Karabachu míří islamisté ze Sýrie. 1

  Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý hodnotí sílu armád Arménie a Ázerbájdžánu v bojích o Náhorní Karabach. Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý hodnotí sílu armád Arménie a Ázerbájdžánu v bojích o Náhorní Karabach.


 • Islamisté plánovali útok ve výbušných vestách. 2 ( 1 )

  Podle tiskových agentur to v úterý oznámili nizozemští prokurátoři. Vyšetřovatelé se domnívají, že dvojice chtěla při plánovaném atentátu použít výbušné vesty a vozidlo či vozidla s bombou. Nizozemská policie zatkla dva muže ve věku 20 a 34 let, které podezírá z přípravy islamistického útoku. Podle tiskových agentur to v úterý oznámili nizozemští prokurátoři. Vyšetřovatelé se domnívají, že dvojice chtěla při plánovaném atentátu použít výbušné vesty a vozidlo...


 • Spojeni vírou a nevraživostí: příběh posledních dvou židů v Kábulu 1

  Ve městě ovládaném Tálibánem zůstali jako poslední dva židé. Jenže víc stížností než na islamisty měli na sebe navzájem. Pomlouvali se, přeli, uráželi. Přišli kvůli tomu o Tóru a skončili ve vězení. Hádali se i tam, tak je z něj islamisté zase vyhodili. Je to jako rabínské podobenství. Ve městě ovládaném Tálibánem zůstali jako poslední dva židé. Jenže víc stížností než na islamisty měli na sebe navzájem. Pomlouvali se, přeli, uráželi. Přišli kvůli tomu o Tóru a skončili ve vězení. Ne napořád. Hádali...

  no title 14.11.19 00:00:00


 • Islamisté chystali masakr. 1 ( 1 )

  Jordánské tajné služby nedávno zmařily útok na izraelské a americké diplomaty a na americké vojáky. S odvoláním na jordánské státní noviny o tom dnes informovala agentura Reuters. Útok chtěli podle tisku spáchat dva ozbrojenci na vojenské základně na jihu země. Jordánské tajné služby nedávno zmařily útok na izraelské a americké diplomaty a na americké vojáky. S odvoláním na jordánské státní noviny o tom dnes informovala agentura Reuters. Útok chtěli podle tisku spáchat dva ozbrojenci na vojenské základně na jihu země.


 • Islamisté chtějí Afghánistán. 1 ( 1 )

  Fyzická porážka takzvaného Islámského státu v Iráku a Sýrii neznamená, že je boj proti teroristům u konce, tvrdí šéf NATO Jens Stoltenberg. Islamisté hledají útočiště v Afghánistánu a spojenci podle něj nedopustí, aby tam dostali prostor pro vznik nového chalífátu. Fyzická porážka takzvaného Islámského státu v Iráku a Sýrii neznamená, že je boj proti teroristům u konce, tvrdí šéf NATO Jens Stoltenberg. Islamisté hledají útočiště v Afghánistánu a spojenci podle něj nedopustí, aby tam dostali prostor pro vznik nového chalífátu.

  idnes.cz 26.10.19 08:45:00


 • Německo odvrátilo teror. 1 ( 1 1 )

  Německé úřady od konce roku 2016 zabránily sedmi teroristickým útokům. V rozhovoru s listem Rheinische Post to řekl šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch. Německé úřady od konce roku 2016 zabránily sedmi teroristickým útokům. V rozhovoru s listem Rheinische Post to řekl šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch. Vyjádřil také přesvědčení, že teroristický útok na návštěvníky berlínského vánočního trhu z prosince 2016, který...


 • Islamisté ve službách Francie. 1 ( 1 )

  Vstal od stolu, jako by šel v poledne na oběd. Místo toho vzal dlouhý kuchyňský nůž s třiceticentimetrovou čepelí, který koupil cestou do práce, a zaútočil na své kolegy. Čtyři z nich ubodal. Hlášením o radikalizaci vraždícího francouzského policisty nikdo nevěnoval pozornost. Vstal od stolu, jako by šel v poledne na oběd. Místo toho vzal dlouhý kuchyňský nůž s třiceticentimetrovou čepelí, který koupil cestou do práce, a zaútočil na své kolegy. Čtyři z nich ubodal. Hlášením o radikalizaci vraždícího francouzského policisty nikdo...

  09.10.19 20:00:00


 • Islamisté je bili, zotročovali. 1 ( 1 )

  Zpráva Amnesty International upozorňuje, že dva tisíce dětí jezídů naléhavě potřebují lékařskou a psychologickou pomoc. Přinášíme jejich příběhy. Zpráva Amnesty International upozorňuje, že dva tisíce dětí jezídů naléhavě potřebují lékařskou a psychologickou pomoc. Přinášíme jejich příběhy.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 31.07.20 12:00:25


 • Brutální čin. 2 ( 1 2 )

  Nejméně 23 civilistů včetně dětí zemřelo při útoku na dobytčí trh v jihoafghánské provincii Hílmand. Afghánské úřady útok připsaly radikálnímu hnutí Tálibán, to však zodpovědnost odmítlo a ze smrti civilistů naopak obvinilo vládu, píší zahraniční tiskové agentury. Nejméně 23 civilistů včetně dětí zemřelo při útoku na dobytčí trh v jihoafghánské provincii Hílmand. Afghánské úřady útok připsaly radikálnímu hnutí Tálibán, to však zodpovědnost odmítlo a ze smrti civilistů naopak obvinilo vládu, píší zahraniční tiskové agentury.


 • Horší než islamisté. 1 ( 1 1 )

  Řekl to dnes na veřejném slyšení šéfů trojice německých zpravodajských služeb před parlamentním výborem pro jejich kontrolu. Pravicový extremismus a terorismus jsou největším ohrožením bezpečnosti a demokracie v Německu, je přesvědčen šéf německé kontrarozvědky Thomas Haldenwang. Řekl to dnes na veřejném slyšení šéfů trojice německých zpravodajských služeb před parlamentním výborem pro jejich kontrolu.


 • Islamisté v porodnici systematicky zabíjeli matky 1 ( 1 )

  Při útoku na porodnici v Kábulu zemřelo nejméně 24 lidí, ve stejný den stejný počet lidí zemřelo při atentátu na pohřební shromáždění na východě země. Několik dní po útoku na nemocnici Dasht-e-Barchi v afghánském hlavním městě Kábulu začíná být podle Lékařů bez hranic zřetelné, že šlo o záměrný útok na porodnici s cílem chladnokrevně zabíjet matky. Při útoku na porodnici v Kábulu zemřelo nejméně 24 lidí, ve stejný den stejný počet lidí zemřelo při atentátu na pohřební shromáždění...

  15.05.20 12:30:00


 • Islamisté v Mosambiku dobyli celé město, ovládli i vojenskou základnu 1 ( 1 )

  Podle místních následně uzavřeli veškeré přístupové cesty a z města se tak nedá odjet. Podle místních následně uzavřeli veškeré přístupové cesty a z města se tak nedá odjet.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 24.03.20 06:38:32


 • Německá policie od rána provádí rozsáhlou razii, obává se útoku islamistů 1 ( 1 )

  Německá policie od rána zasahuje ve čtyřech německých zemích. Důvodem je podezření z přípravy teroristického útoku, uvedlo na Twitteru nejvyšší státní zastupitelství v Berlíně. Za plánem útoku mají být čečenští islamisté. Německá policie od rána zasahuje ve čtyřech německých zemích. Důvodem je podezření z přípravy teroristického útoku, uvedlo na Twitteru nejvyšší státní zastupitelství v Berlíně. Za plánem útoku mají být čečenští islamisté.

  14.01.20 09:46:00


 • Islamisté chystali teror v Německu. 5 ( 5 )

  Německá policie od dnešního rána zasahuje v Berlíně, Braniborsku, Durynsku a Severním Porýní-Vestfálsku proti čečenským islamistům. Důvodem je podezření z přípravy útoku, uvedlo na twitteru nejvyšší státní zastupitelství v Berlíně. Německá policie od dnešního rána zasahuje v Berlíně, Braniborsku, Durynsku a Severním Porýní-Vestfálsku proti čečenským islamistům. Důvodem je podezření z přípravy útoku, uvedlo na twitteru nejvyšší státní zastupitelství v Berlíně.

  14.01.20 08:45:00


 • Trump zrušil kvůli útoku v Kábulu mírové rozhovory s Tálibánem 2 ( 2 )

  Washington - Americký prezident Donald Trump dnes překvapivě zrušil mírové rozhovory s afghánským radikálním hnutím Tálibán. Za důvod označil čtvrteční útok tálibánského sebevražedného... Washington - Americký prezident Donald Trump dnes překvapivě zrušil mírové rozhovory s afghánským radikálním hnutím Tálibán. Za důvod označil čtvrteční útok tálibánského sebevražedného...

  ceskenoviny.cz 08.09.19 01:46:00


 • Kdo zavraždil Gruzínce v centru Berlína? 1 ( 1 )

  Ruské rozvědky, islamisté či krevní msta - to mohou být motivy vraždy Gruzínce zastřeleného v pátek v poledne v centru Berlína. Případ daleko přesahuje hranice Berlína a Německa a nebude lehké ho rozplést. Ruské rozvědky, islamisté či krevní msta – to mohou být motivy vraždy Gruzínce zastřeleného v pátek v poledne v centru Berlína. Případ daleko přesahuje hranice Berlína a Německa a nebude lehké ho rozplést.

  servis.lidovky.cz 27.08.19 05:00:00


 • Exploze, střelba, úprk vojáků. islamisté v Somálsku zaútočili na základnu 1 ( 1 1 )

  Bojovníci islamistického hnutí Šabáb dnes zaútočili na vládní vojenskou základnu na jihovýchodě Somálska. Základnu zasáhly dvě nálože nastražené v autě, na místě se také střílelo. Podle hnutí si útok vyžádal desítky mrtvých, oficiální zdroje ale počet obětí dosud nepotvrdily. Bojovníci islamistického hnutí Šabáb dnes zaútočili na vládní vojenskou základnu na jihovýchodě Somálska. Základnu zasáhly dvě nálože nastražené v autě, na místě se také střílelo. Podle hnutí si útok vyžádal desítky mrtvých, oficiální zdroje ale počet obětí dosud nepotvrdily.


 • Evropě hrozí vlna teroristických útoků. 1 ( 1 1 )

  Organizace spojených národů (OSN) varuje před novou vlnou teroristických útoků. Podle expertů by k ní mohlo dojít ještě letos, do konce roku 2019. Kde přesně by mohli džihádisté po kratší odmlce udeřit zatím není známo. Vyplývá to z nově zveřejněné expertní zprávy. Organizace spojených národů (OSN) varuje před novou vlnou teroristických útoků. Podle expertů by k ní mohlo dojít ještě letos, do konce roku 2019. Kde přesně by mohli džihádisté po kratší odmlce udeřit zatím není známo. Vyplývá to z nově zveřejněné...