Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: hospodářském

 • Japonsko se chystá zahltit Evropu saké a wasabi 1

  Japonsko se chystá zahltit Evropu svými potravinami. Na jeho saké, wasabi, sójovou omáčku, čaje nebo mořské plody se od 1. února díky nové smlouvě o hospodářském partnerství (EPA) nevztahuje v Evropské unii clo. Japonsko se chystá zahltit Evropu svými potravinami. Na jeho saké, wasabi, sójovou omáčku, čaje nebo mořské plody se od 1. února díky nové smlouvě o hospodářském partnerství (EPA) nevztahuje v Evropské unii clo.


 • Klikatá cesta k nejlevnější ropě v historii 1 ( 1 )

  Světová produkce ropy může během následujících let dosáhnout vrcholu, prohlásil v roce 2010 na Světovém hospodářském fóru v Davosu šéf francouzského petrolejářského gigantu Total Thierry Desmarest. Dodal, že bude velmi obtížné zvýšit produkci nad 95... Světová produkce ropy může během následujících let dosáhnout vrcholu, prohlásil v roce 2010 na Světovém hospodářském fóru v Davosu šéf francouzského petrolejářského gigantu Total Thierry Desmarest. Dodal, že bude velmi obtížné zvýšit produkci nad 95...


 • Nový šéf ČD v privatizaci spásu nehledá 1 ( 1 )

  Nový šéf Českých drah Václav Nebeský chce postupně omlazovat a modernizovat vozový park dopravce, plánuje proto masivní investice. Dráhy by podle něj měly také více expandovat na zahraniční trhy. Řekl to poslancům ve sněmovním hospodářském výboru. ... Nový šéf Českých drah Václav Nebeský chce postupně omlazovat a modernizovat vozový park dopravce, plánuje proto masivní investice. Dráhy by podle něj měly také více expandovat na zahraniční trhy. Řekl to poslancům ve sněmovním hospodářském výboru. ...


 • Vlaky Českých drah jsou v průměru "třicátníci". 3 ( 1 3 )

  Dráhy by podle něj měly také více expandovat na zahraniční trhy. Řekl to dnes poslancům ve sněmovním hospodářském výboru. Nebeský byl v minulém týdnu zvolen předsedou představenstva a generálním ředitelem Českých drah. Nový šéf Českých drah Václav Nebeský chce postupně omlazovat a modernizovat vozový park dopravce, plánuje proto masivní investice. Dráhy by podle něj měly také více expandovat na zahraniční trhy. Řekl to dnes poslancům ve sněmovním hospodářském výboru. Nebeský byl v...

  blesk.cz 02.10.19 14:11:00


 • Moravskoslezským cukrovarům loni klesl zisk o třetinu na 404 milionů 1 ( 1 )

  Moravskoslezské cukrovary, výrobce cukru z Hrušovan nad Jevišovkou, v loňském hospodářském roce od března do konce letošního února hospodařily se ziskem 404 milionů korun, což je o třetinu méně než loni. Moravskoslezské cukrovary, výrobce cukru z Hrušovan nad Jevišovkou, v loňském hospodářském roce od března do konce letošního února hospodařily se ziskem 404 milionů korun, což je o třetinu méně než loni.

  01.10.19 01:12:49


 • Pětitýdenní dovolenou by měli mít všichni 1 ( 1 )

  Návrh komunistických poslanců na uzákonění pěti týdnů dovolené pro všechny zaměstnance jde na plénum Sněmovny s negativním stanoviskem výborů. Po hospodářském výboru včera nedoporučil Sněmovně schválit tuto novelu zákoníku práce ani její výbor pro sociální... Návrh komunistických poslanců na uzákonění pěti týdnů dovolené pro všechny zaměstnance jde na plénum Sněmovny s negativním stanoviskem výborů. Po hospodářském výboru včera nedoporučil Sněmovně schválit tuto novelu zákoníku práce ani její výbor pro sociální...


 • Davos: Trump promluvil o nevídaném ekonomickém rozmachu 1 ( 1 )

  Americký prezident Donald Trump dnes na úvod letošního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu hovořil o nevídaném hospodářském rozmachu Spojených států, který nastal za jeho vlády. Americký prezident Donald Trump dnes na úvod letošního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu hovořil o nevídaném hospodářském rozmachu Spojených států, který nastal za jeho vlády.


 • Amerika opět vítězí, prohlásil Trump v Davosu. 5 ( 1 5 )

  Řekl také, že obchodní dohody, které Spojené státy uzavřely s Čínou, Mexikem a Kanadou jsou vzorem pro 21. století. Americký prezident Donald Trump v úterý na úvod letošního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu hovořil o nevídaném hospodářském rozmachu Spojených států, který nastal za jeho vlády. Řekl také, že obchodní dohody, které Spojené státy uzavřely s Čínou, Mexikem a Kanadou jsou vzorem pro 21. století.

  21.01.20 15:40:00


 • Trump v Davosu hovořil o nevídaném ekonomickém rozmachu USA 3 ( 3 )

  Davos - Americký prezident Donald Trump dnes na úvod letošního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu hovořil o nevídaném hospodářském rozmachu Spojených států, který... Davos - Americký prezident Donald Trump dnes na úvod letošního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu hovořil o nevídaném hospodářském rozmachu Spojených států, který...

  ceskenoviny.cz 21.01.20 11:58:00


 • GLOSA: Hledáme zvláštní lidi 1 ( 1 )

  Odchod Velké Británie z EU přitahuje pozornost celého kontinentu. Zvláště proto, že nevíme, jak dopadnou výsledné dohody a jak moc se podepíšou na hospodářském růstu zbylých 27 zemí. Odchod Velké Británie z EU přitahuje pozornost celého kontinentu. Zvláště proto, že nevíme, jak dopadnou výsledné dohody a jak moc se podepíšou na hospodářském růstu zbylých 27 zemí.

  09.01.20 00:00:00


 • Trumpova vláda chce v příštím období snížit strop pro přijímání migrantů 1 ( 1 )

  Vláda USA chce v příštím hospodářském roce přijmout maximálně 18 tisíc migrantů. Číslo navrhlo ministerstvo zahraničí, šlo by o nejnižší strop od spuštění programu přesídlování uprchlíků v roce 1980. Vláda USA chce v příštím hospodářském roce přijmout maximálně 18 tisíc migrantů. Číslo navrhlo ministerstvo zahraničí, šlo by o nejnižší strop od spuštění programu přesídlování uprchlíků v roce 1980.

  27.09.19 06:12:00


 • Greta Thunbergová: Pokud se světoví politikové rozhodnou na nás vykašlat, moje generace jim to nikdy neodpustí 1 ( 1 1 )

  Jsme uprostřed rozkladu klimatu a jediné, o čem oni dokáží mluvit, jsou peníze a pohádky o věčném hospodářském růstuTohle je celé špatně. Měla bych být zpátky ve škole na druhé straně oceánu. Avšak přesto vy všichni za mnou chodíte pro naději? Po dobu více než třiceti let to věda říká naprosto jasně. Jsme uprostřed rozkladu klimatu a jediné, o čem oni dokáží mluvit, jsou peníze a pohádky o věčném hospodářském růstuTohle je celé špatně. Neměla bych tady stát. Měla bych být zpátky ve škole na druhé straně oceánu. Avšak přesto vy všichni...

  23.09.19 10:00:00


 • Uber a Lyft po hospodářském fiasku skládají zbraně a zklidňují trhy 1 ( 1 )

  Ostrá cenová konkurence Uberu s dvojkou v oboru alternativních taxislužeb, startupem Lyft, která oběma firmám podráží nohy, pravděpodobně končí. Firmy by měly ve snaze dobrat se zisku zdražovat. Ostrá cenová konkurence Uberu s dvojkou v oboru alternativních taxislužeb, startupem Lyft, která oběma firmám podráží nohy, pravděpodobně končí. Firmy by měly ve snaze dobrat se zisku zdražovat.

  29.08.19 06:00:00


 • Moravskoslezským cukrovarům loni klesl zisk o třetinu na 404 milionů 1 ( 1 )

  Moravskoslezské cukrovary, výrobce cukru z Hrušovan nad Jevišovkou, v loňském hospodářském roce od března do konce letošního února hospodařily se ziskem 404 milionů korun, což je o třetinu méně než loni. Moravskoslezské cukrovary, výrobce cukru z Hrušovan nad Jevišovkou, v loňském hospodářském roce od března do konce letošního února hospodařily se ziskem 404 milionů korun, což je o třetinu méně než loni.

  01.08.19 01:14:20


 • Slušovický zázrak? 1 ( 1 )

  Nalezený archiv fotografií JZD Slušovice přináší svědectví o socialistickém hospodářském fenoménu i o tehdejší propagační fotografii. Nalezený archiv fotografií JZD Slušovice přináší svědectví o socialistickém hospodářském fenoménu i o tehdejší propagační fotografii.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 29.06.19 14:38:13


 • Saský premiér se přimlouval za konec protiruských sankcí 1 ( 1 1 )

  Saský premiér Michael Kretschmer se po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem na hospodářském fóru v Petrohradě vyslovil pro ukončení protiruských sankcí, čímž vyvolal silnou kritiku. Saský premiér Michael Kretschmer se po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem na hospodářském fóru v Petrohradě vyslovil pro ukončení protiruských sankcí, čímž vyvolal silnou kritiku.


 • Moravskoslezským cukrovarům loni klesl zisk o třetinu na 404 milionů 1 ( 1 )

  Moravskoslezské cukrovary, výrobce cukru z Hrušovan nad Jevišovkou, v loňském hospodářském roce od března do konce letošního února hospodařily se ziskem 404 milionů korun, což je o třetinu méně než loni. Moravskoslezské cukrovary, výrobce cukru z Hrušovan nad Jevišovkou, v loňském hospodářském roce od března do konce letošního února hospodařily se ziskem 404 milionů korun, což je o třetinu méně než loni.

  01.06.19 01:13:23


 • EK snížila odhad letošního růstu české ekonomiky na 2,6 procenta 2 ( 2 )

  Tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 2,6 % z loňských 2,9 %. Ve svém jarním hospodářském výhledu to dnes předpověděla Evropská komise (EK). Tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 2,6 % z loňských 2,9 %. Ve svém jarním hospodářském výhledu to dnes předpověděla Evropská komise (EK).


 • Brusel zhoršil odhad růstu české ekonomiky 1 ( 1 1 )

  Tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 2,6 procenta z loňských 2,9 procenta. Ve svém jarním hospodářském výhledu to předpověděla Evropská komise (EK). Ekonomika ČR roste nejpomaleji ze zemí V4, ale rychleji než Německo či Rakousko. Tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zpomalí na 2,6 procenta z loňských 2,9 procenta. Ve svém jarním hospodářském výhledu to předpověděla Evropská komise (EK). Ekonomika ČR roste nejpomaleji ze zemí V4, ale rychleji než Německo či Rakousko.

  07.05.19 13:55:00


 • České firmy podepsaly v Pekingu dohody o potravinářství či těžbě 6 ( 6 )

  Prezident MilošZeman, který je v Číně na návštěvě, v projevu před podnikatelivaroval před obchodními válkami či sankcemi, vyzdvihl České firmy v pátek na česko-čínském hospodářském fóru v Pekingupodepsaly téměř desítku dohod a memorand o spolupráci v těžbě,potravinářství či v oblasti sportovních potřeb. Prezident MilošZeman, který je v Číně na návštěvě, v projevu před podnikatelivaroval před obchodními válkami či...

  radio.cz 26.04.19 15:31:00