Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: elektřina

 • Elektřina, plyn nebo solární panely? 1

  Nejvíce zatěžují rodinný rozpočet účty za technologie, které vyrábějí v domě teplo a teplou vodu. Při stavbě nového domu proto stojí za důkladné zvážení, pro jaký druh vytápění se rozhodnete. Fundovanou odpověď vám dá projektant. Nejvíce zatěžují rodinný rozpočet účty za technologie, které vyrábějí v domě teplo a teplou vodu. Při stavbě nového domu proto stojí za důkladné zvážení, pro jaký druh vytápění se rozhodnete. Fundovanou odpověď vám dá projektant.


 • V energetice bychom se měli vyvarovat chyb Německa, říká šéf Hospodářské komory Dlouhý 1

  Česko má jít do budoucna cestou jaderné a obnovitelné energie, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren však nejen firmy, ale i většina domácností nesouhlasí. Vyplývá to z průzkumu pro Hospodářskou komoru ČR (HK). Česko má jít do budoucna cestou jaderné a obnovitelné energie, s okamžitým uzavřením uhelných elektráren však nejen firmy, ale i většina domácností nesouhlasí. Vyplývá to z průzkumu pro Hospodářskou komoru ČR (HK). Podle šéfa komory Vladimíra Dlouhého by se ČR měla poučit z chyb Německa,...


 • Nemecký Velocopter úspešne otestoval svoj 18-motorový vzdušný taxík. 1

  Nemecký Velocopter úspešne otestoval svoj 18-motorový vzdušný taxík. Ten poháňa iba elektrina, čo má byť plusom pre mestské lietanie. Vo výške zhruba 100 metrov už zároveň nebude takýto taxík ani počuť. (techbox) Nemecký Velocopter úspešne otestoval svoj 18-motorový vzdušný taxík. Ten poháňa iba elektrina, čo má byť plusom pre mestské lietanie. Vo výške zhruba 100 metrov už zároveň nebude takýto taxík ani počuť. (techbox)

  Dennik N 17.09.19 22:51:51


 • Odberateľom elektriny od Magna Energia zrejme zdražie elektrina 1 ( 1 )

  Regulačný úrad schválil zvýšenie cien silovej elektriny o 24 percent. Regulačný úrad schválil zvýšenie cien silovej elektriny o 24 percent.

  SME 17.09.19 14:19:13


 • Patnáctiletý chlapec si dělal selfie na železničním návěstidle. 1

  Patnáctiletý chlapec se v pátek vážně zranil na nádraží ve Voticích na Benešovsku. Vylezl na návěstidlo, kde ho zasáhla elektřina. Mladík si na sloupu chtěl pravděpodobně udělat selfie. Patnáctiletý chlapec se v pátek vážně zranil na nádraží ve Voticích na Benešovsku. Vylezl na návěstidlo, kde ho zasáhla elektřina. Mladík si na sloupu chtěl pravděpodobně udělat selfie.


 • ANALÝZA: Konec her, elektromobily je třeba začít prodávat 1

  Autosalon ve Frankfurtu má jednoznačné hlavní téma: elektromobilita. Kdo dokáže svou techniku efektivně vyrobit a také protlačit k dalším automobilkám, vyhrál. Elektřina je také klíčem k tomu, jak ušetřit na pokutách za vysoké emise. Všichni ovšem vědí, že následující roky budou tvrdé. Autosalon ve Frankfurtu má jednoznačné hlavní téma: elektromobilita. Kdo dokáže svou techniku efektivně vyrobit a také protlačit k dalším automobilkám, vyhrál. Elektřina je také klíčem k tomu, jak ušetřit na pokutách za vysoké emise. Všichni ovšem vědí, že následující roky...

  no title 16.09.19 00:00:00


 • Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje 1 ( 1 )

  Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája. Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

  Správy: Pravda.sk 15.09.19 11:50:13


 • IAA Frankfurt 2019: Spalovací motory jsou na vedlejší koleji 1

  2019 Recenze & testy Autosalon ve Frankfurtu jasně ukázal, kam se ubírá automobilový svět. A jak správně asi tušíte, hlavním tématem letošní výstavy je elektřina. Pokud se tam chystáte, pak přeji šťastnou cestu a hezký výlet. Pokud se vám tam nechce, nebo vám to nevyjde časově, připravili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, co se tam ukázalo světu. Land Rover Defender Celý článek na webu 12. 09. 2019 Recenze & testy Autosalon ve Frankfurtu jasně ukázal, kam se ubírá automobilový svět. Zřejmě vás to nepotěší...Daniel BorskýPokud jste si toho nevšimli, třeba jste se právě probudili z hibernace, tento týden začal mezinárodní autosalon ve Frankfurtu.


 • Co by znamenal brexit bez dohody? 5

  Výrazné zdražení elektřiny, problémy s dodávkami léků a některých čerstvých potravin, značné komplikace v dopravě přes Lamanšský průliv či nepokoje v Severním Irsku. Takové dopady by mohli pocítit Britové při brexitu bez dohody, uvádí analýza, kterou dnes zveřejnila britská vláda. Výrazné zdražení elektřiny, problémy s dodávkami léků a některých čerstvých potravin, značné komplikace v dopravě přes Lamanšský průliv či nepokoje v Severním Irsku. Takové dopady by mohli pocítit Britové při brexitu bez dohody, uvádí analýza, kterou dnes zveřejnila britská vláda.


 • Protesty a komplikace. 4 ( 1 )

  Takové dopady by mohli pocítit Britové při brexitu bez dohody, uvádí analýza, kterou ve středu zveřejnila britská vláda. Pětistránkový dokument s datem 2. srpna 2019 údajně popisuje nejpesimističtější "opodstatněné" předpoklady úřadů. Výrazné zdražení elektřiny, problémy s dodávkami léků a některých čerstvých potravin, značné komplikace v dopravě přes Lamanšský průliv či nepokoje v Severním Irsku. Takové dopady by mohli pocítit Britové při brexitu bez dohody, uvádí analýza, kterou ve středu zveřejnila britská vláda. Pětistránkový dokument s datem 2. srpna 2019 údajně popisuje nejpesimističtější „opodstatněné“ předpoklady...

  echo24.cz 12.09.19 00:01:00


 • Berlín má tlačit na Česko, ať nerozšiřuje Dukovany, říká šéf Greenpeace 1

  Proto bychom měli v Evropě do budoucna spolhat ze 100 procent jenom na obnoviteln zdroje. Jak tedy hodnotte změr česk vldy dostavět dal blok jadern elektrrny Dukovany? Podle energetiků ohrožuj obnoviteln zdroje stabilitu přenosovch st. A zadruh tm, jak přibv obnovitelnch zdrojů, se cena snižuje. Jiné než obnovitelné zdroje už v Evropě nemají místo, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz šéf německého Greenpeace Martin Kaiser. V Česku vlda vytvořila takzvanou uhelnou komisi, kter by se měla zabvat mimo jin snižovnm podlu uhl na energetice a ekonomice.


 • Nielen elektrina, ale aj farebné kovy a zemný plyn nám... 1 ( 1 )

  Nielen elektrina, ale aj farebné kovy azemný plyn nám hovoria, že ekonomika spomaľuje. Energetický analytik Karel Hirman vysvetľuje, ako nám ceny komodít ukazujú, čo sa deje vhospodárstve. Nielen elektrina, ale aj farebné kovy azemný plyn nám hovoria, že ekonomika spomaľuje. Energetický analytik Karel Hirman vysvetľuje, ako nám ceny komodít ukazujú, čo sa deje vhospodárstve.

  Dennik N 10.09.19 17:17:00


 • Elektřina dál zdraží, ale Češi si připlatí méně než loni 1

  Nejdřív tu špatnou zprávu. Většina českých domácností zaplatí přes zimu za energie víc než loni. Elektřina nemá podražit skokově o takovou pálku jako na přelomu roku. A navíc, ceny některých surovin nemusejí doznat žádných změn, mohou dokonce mírně zlevnit. To je případ zemního plynu či dřeva. Nejdřív tu špatnou zprávu. Většina českých domácností zaplatí přes zimu za energie víc než loni. A teď tu dobrou. Elektřina nemá podražit skokově o takovou pálku jako na přelomu roku. A navíc, ceny některých surovin nemusejí doznat žádných změn, mohou...

  no title 08.09.19 07:00:00


 • Kam na Slovensku za vedou? 1 ( 1 1 )

  Energoland ukáže, ako vzniká elektrina. Energoland ukáže, ako vzniká elektrina.

  SME 05.09.19 09:48:56


 • Inspiraci pro udržitelnost a energetiku přivezou už podruhé světoví tech inovátoři 1

  Autoři nejen těchto inovací, nejzajímavější světoví tech energetici, ekoinženýři a lídři inovací z globálních firem přijíždějí do Česka. října sdílet své zkušenosti, inspiraci i osvědčená řešení na 2. ročníku konference Share Your Energy. První energeticky soběstačná čtvrť na světě se staví ve Valencii, nejudržitelnější budova světa, kde sídlí mezinárodní olympijský výbor, stojí v Lausanne a první gastromarket, který pohání 100% zelená elektřina, je v Praze. Autoři nejen těchto inovací, nejzajímavější světoví tech energetici, ekoinženýři a lídři inovací z globálních firem přijíždějí do Česka. V Praze budou...

  Roklen24 27.08.19 15:53:00


 • Elektřina i nafta stejně škodlivé: Toto je nejekologičtější pohon 1 ( 1 )

  V současné době si můžete vybírat vozy s různými druhy pohonů a jejich kombinací: benzin, nafta, zemní plyn, LPG či elektřina. Který z nich však v současné době zatěžuje životní prostředí nejméně? Německá organizace přichází s překvapivou odpovědí. V současné době si můžete vybírat vozy s různými druhy pohonů a jejich kombinací: benzin, nafta, zemní plyn, LPG či elektřina. Který z nich však v současné době zatěžuje životní prostředí nejméně? Německá organizace přichází s překvapivou odpovědí.


 • Slovák přežil úder bleskem! 1

  Slovák Josef přežil úder bleskem v Tatrách, kde blesky zranily přes 150 lidí a 5 lidí zabily. Popsal chvíle hrůzy, kdy se bál o svůj život. Josefa blesk trefil do levého ramene a přes levou nohu udeřil do země. Cítil jsem, jak mi všechny svaly brní, jak jsem paralyzovaný, prostě jsem padl na zem. Slovák Josef přežil úder bleskem v Tatrách, kde blesky zranily přes 150 lidí a 5 lidí zabily. Popsal chvíle hrůzy, kdy se bál o svůj život. Momentálně je mimo ohrožení života. Josefa blesk trefil do levého ramene a přes levou...


 • Čínský solární boom zpomaluje. 1

  To je o více než polovinu méně ve srovnání se stejným obdobím loni. Vyplývá to z údajů čínského národního energetického úřadu. Elektřina ze slunce má nyní na celkové instalované kapacitě v zemi podíl deset procent. Čína v první polovině letošního roku zapojila nově do distribuční sítě solární elektrárny o kapacitě produkce 11,4 gigawattu (GW). To je o více než polovinu méně ve srovnání se stejným obdobím loni. Vyplývá to z údajů čínského národního energetického úřadu.


 • Filuta kradl proud z lampy 1

  Šikovnost a vynalézavost prokázal bezdomovec, který si postavil stan v kukuřičném poli. Když mu v něm chyběla elektřina, pořídil si přípojku! Šikovnost a vynalézavost prokázal bezdomovec, který si postavil stan v kukuřičném poli. Když mu v něm chyběla elektřina, pořídil si přípojku!

  Aha - online magazín 21.08.19 12:00:00


 • V časti Bojníc nepôjde elektrina viac ako dvanásť hodín 1 ( 1 )

  Odstávka zasiahne deväť ulíc. Odstávka zasiahne deväť ulíc.

  SME 20.08.19 01:39:19