Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: dirigent

 • Festival F. L. Věka slavnostně zahájen. 1

  IX. ročník Festivalu F. L. Věka má za sebou první dva koncerty. Po festivalové předehře na obnovené varhany v kostele sv. Prokopa v Přepychách, kde 14. září vystoupili Gabriela Eibenová a Adam Viktora, se v neděli 15. září uskutečnilo slavnostní zahájení v kostele sv. IX. ročník Festivalu F. L. Věka má za sebou první dva koncerty. Po festivalové předehře na obnovené varhany v kostele sv. Prokopa v Přepychách, kde 14. září vystoupili Gabriela Eibenová a Adam Viktora, se v neděli 15. září uskutečnilo slavnostní zahájení v kostele sv. Václava...


 • Oscarový dirigent zkoušel v Hradci Amadea a říká: Mozarta miluji 1 ( 1 )

  Orchestr doprovodí českou festivalovou premiéru koncertního provedení filmu Miloše Formana. /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Slavný nizozemský dirigent Ernst van Tiel absolvoval v pátek poslední zkoušku v Hradci Králové: s orchestrem zdejší filharmonie a Kühnovým dětským sborem nastudoval skladbu Amadeus live, která zazní na mezinárodním festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady. Orchestr doprovodí českou festivalovou...

  Deník.cz 31.08.19 05:56:00


 • Dirigent Ernst Van Tiel: Forman Mozarta ztvárnil výjimečně 1 ( 1 )

  Formanův osmi Oscary oceněný Amadeus v doprovodu živého orchestru a sboru v čele s nizozemským dirigentem Ernstem van Tielem bude vrcholem sobotního programu na festivalu Soundtrack Poděbrady. Představení mělo premiéru před třemi lety v Royal Albert Hall v Londýně. Formanův osmi Oscary oceněný Amadeus v doprovodu živého orchestru a sboru v čele s nizozemským dirigentem Ernstem van Tielem bude vrcholem sobotního programu na festivalu Soundtrack Poděbrady. Představení mělo premiéru před třemi lety v Royal Albert Hall v Londýně.


 • Dirigent Tomáš Netopil bude v Kroměříží zpovídat operního pěvce Adama Plachetku 1 ( 1 )

  Na zajímavé historky ze života známého českého basbarytonisty Adama Plachetky se mohou těšit návštěvníci besedy, která se uskuteční v Kroměříži v kině Nadsklepí v pondělí 19. srpna od 17 hodin. Na zajímavé historky ze života známého českého basbarytonisty Adama Plachetky se mohou těšit návštěvníci besedy, která se uskuteční v Kroměříži v kině Nadsklepí v pondělí 19. srpna od 17 hodin.

  19.08.19 13:28:01


 • Byl král opery Domingo zvrhlík? 1 ( 1 )

  Kdo by byl řekl, že kauza MeToo zasáhne i do zdánlivě slušného světa opery! Několik pěvkyň teď ale shodně tvrdí, že v počátcích jejích kariér je měl sexuálně obtěžovat španělský král opery, pěvec a dirigent Plácido Domingo (78). Kdo by byl řekl, že kauza MeToo zasáhne i do zdánlivě slušného světa opery! Několik pěvkyň teď ale shodně tvrdí, že v počátcích jejích kariér je měl sexuálně obtěžovat španělský král opery, pěvec a dirigent Plácido Domingo (78).

  14.08.19 05:00:00


 • Devět žen obvinilo legendu opery Dominga ze sexuálního obtěžování 6 ( 6 )

  Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za "hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná". Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom dnes agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za "hluboce...

  13.08.19 11:10:00


 • AP: Legenda opery Domingo čelí obvinění ze sexuálního obtěžování 1 ( 1 )

  New York - Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly.... New York - Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly....

  ceskenoviny.cz 13.08.19 07:50:00


 • Plácido Domingo chválil Prahu a její tradice 1 ( 1 1 )

  Na pondělním setkání v pražském Národním divadle promluvil při příležitosti pěvecké soutěže Operalia i její zakladatel Plácido Domingo. Stále činný španělský pěvec a dirigent ji založil před sedmadvaceti lety pro zpěváky od 18 do 32 let a v české metropoli se koná poprvé. Na pondělním setkání v pražském Národním divadle promluvil při příležitosti pěvecké soutěže Operalia i její zakladatel Plácido Domingo. Stále činný španělský pěvec a dirigent ji založil před sedmadvaceti lety pro zpěváky od 18 do 32 let a v české metropoli...

  23.07.19 05:22:01


 • Nechci odcházet, když je tady taková síla, říká Erat o návratu do Komety 1 ( 1 )

  Mnozí už jej viděli v hokejovém důchodu. Sám Martin Erat o své budoucnosti dlouho mlčel a pak všechny pochybovače zaskočil. "Ještě chci hrát hokej," prohlásil 37letý dirigent dvou nedávných titulů Komety. Mnozí už jej viděli v hokejovém důchodu. Sám Martin Erat o své budoucnosti dlouho mlčel a pak všechny pochybovače zaskočil. „Ještě chci hrát hokej,“ prohlásil 37letý dirigent dvou nedávných titulů Komety.

  22.07.19 17:31:00


 • Operalia v Praze je uzavřením kruhu, řekl Alvaro Domingo 1 ( 1 1 )

  V Praze v neděli začíná čtvrtfinálovým kolem pěvecká soutěž Operalia, za kterou stojí známý tenorista a dirigent Plácido Domingo. Vyvrcholí příští pátek finálovým koncertem v Národním divadle, který bude Domingo dirigovat. O soutěži mluvily Novinky.cz náměstkem ředitele, Alvarem Domingem. V Praze v neděli začíná čtvrtfinálovým kolem pěvecká soutěž Operalia, za kterou stojí známý tenorista a dirigent Plácido Domingo. Vyvrcholí příští pátek finálovým koncertem v Národním divadle, který bude Domingo dirigovat. O soutěži mluvily Novinky.cz náměstkem ředitele, Alvarem Domingem.

  18.07.19 15:26:01


 • Gott je úžasný? 1 ( 1 )

  Hudebník Václav Hybš (84) se ve studiu Blesku rozpovídal o spolupráci s Karlem Gottem (79) a zahlásil: "A teď Karla trochu pomluvím! Hudebník Václav Hybš (84) se ve studiu Blesku rozpovídal o spolupráci s Karlem Gottem (79) a zahlásil: „A teď Karla trochu pomluvím! 

  blesk.cz 11.07.19 14:49:00


 • Křížem krajem - Bílovecká knihovna, dirigent Jiří Šrom, podklad v Ludgeřovicích 1 ( 1 )

  V bílovecké knihovně si nově můžete půjčit semínka. Seznámíme vás s dirigentem Jiřím Šromem. A senzace nás čeká v Ludgeřovicích. Našli tam totiž poklad. V bílovecké knihovně si nově můžete půjčit semínka. Seznámíme vás s dirigentem Jiřím Šromem. A senzace nás čeká v Ludgeřovicích. Našli tam totiž poklad. 

  24.06.19 09:10:00


 • Slavný dirigent Barenboim prodloužil angažmá, v Berlíně zůstane do svých 85 let 1 ( 1 )

  estasedmdestilet dirigent měl ve funkci setrvat do roku 2022. Daniel Barenboim je častm hostem tak v Česku. Předloni Barenboim na zahajovacm koncertu Pražskho jara s Vdeňskmi filharmoniky uvedl Smetanovu Mou vlast. Navzdory obvinění z toho, že šikanuje hráče, Berlínská státní opera prodloužila angažmá Danielu Barenboimovi do roku 2027. O prodloužen jeho smlouvy informovala německ agentura DPA. "Je to mimořdn umělec, jemuž hudebn svět i nae město vděč za mnoh," vysvětluje berlnsk...

  Aktuálně - Aktuálně.cz 10.06.19 17:25:00


 • Slavný dirigent Barenboim prodloužil angažmá, v Berlíně zůstane do svých 85 let 1 ( 1 )

  Navzdory obvinění z toho, že šikanuje hráče, Berlínská státní opera prodloužila angažmá Danielu Barenboimovi do roku 2027. Navzdory obvinění z toho, že šikanuje hráče, Berlínská státní opera prodloužila angažmá Danielu Barenboimovi do roku 2027.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 10.06.19 17:25:00


 • Pražskému publiku hráli Bell a Sandoval 1 ( 1 1 )

  Třikrát za sebou vyprodal Dvořákovu síň pražského Rudolfina americký houslista Joshua Bell. Byl sólistou koncertů České filharmonie, kterou řídil německý dirigent Christoph Eschenbach. Třikrát za sebou vyprodal Dvořákovu síň pražského Rudolfina americký houslista Joshua Bell. Byl sólistou koncertů České filharmonie, kterou řídil německý dirigent Christoph Eschenbach.

  08.06.19 15:10:01


 • Retro recenze: Whiplash aneb Film o brutálním vztahu učitele a žáka 1 ( 1 )

  Damien Chazelle natočil v roce 2014 nenápadný debut, v němž slavný dirigent týrá nadaného jazzového bubeníka. "Whiplash" si v roce 2015 došel pro tři Oscary a vy se na něj dnes večer můžete podívat v televizi. Pojďme si připomenout recenzi na tento pozoruhodný herecký koncert. PŮVODNÍ TEXT... Damien Chazelle natočil v roce 2014 nenápadný debut, v němž slavný dirigent týrá nadaného jazzového bubeníka. "Whiplash" si v roce 2015 došel pro tři Oscary a vy se na něj dnes večer můžete podívat v televizi. Pojďme si připomenout recenzi...

  17.05.19 17:00:00


 • Monumentální Berlioz na Pražském jaru: Důkaz, že metropoli chybí adekvátní sál 1 ( 1 )

  Po 40 letech v Praze zaznělo Berliozovo monumentální Te Deum. Uvedl ho dirigent John Nelson, který se Berliozovi věnuje celý umělecký život. Po 40 letech v Praze zaznělo Berliozovo monumentální Te Deum. Uvedl ho dirigent John Nelson, který se Berliozovi věnuje celý umělecký život.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 16.05.19 10:05:00


 • Před 185 lety se narodil dirigent Heinrich Fiby 1 ( 1 )

  Znojmo /STALO SE PŘED/ - Ve středu uplyne 185 let od narození Heinricha Fibyho. Po studiích na vídeňské konzervatoři působil jako dirigent a sólový violista v Lublani. Znojmo /STALO SE PŘED/ - Ve středu uplyne 185 let od narození Heinricha Fibyho. Po studiích na vídeňské konzervatoři působil jako dirigent a sólový violista v Lublani. 

  Znojemský deník 13.05.19 08:50:00


 • Vlda projedn nvrh na jmenovn 63 novch profesorů 1 ( 1 1 )

  Vlda v ponděl projedn nvrh na jmenovn 63 novch profesorů. Navrhly je vědeck rady univerzit, kter sv podněty do konce nora předložily ministru školstv Robertu Plagovi (ANO). Po schvlen vldou o jejich jmenovn rozhodne prezident Miloš Zeman. Vlda v ponděl projedn nvrh na jmenovn 63 novch profesorů. Navrhly je vědeck rady univerzit, kter sv podněty do konce nora předložily ministru školstv Robertu Plagovi (ANO). Na seznamu, kter m ČTK k dispozici, jsou napřklad přrodovědec a nespěšn kandidt...


 • Host Českého rozhlasu Ostrava - Setkání s Jakubem Žídkem 1 ( 1 )

  Dirigent Jakub Žídek je opavský rodák. Je také perfekcionista, dbá na detaily a docela tím trápí své okolí. Dirigent Jakub Žídek je opavský rodák. Je také perfekcionista, dbá na detaily a docela tím trápí své okolí. A to se netýká jen hudby, má to tak v životě vůbec.

  24.04.19 10:10:00