Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: autorská

 • RECENZE: Komiks Načmáranec bojuje proti nočním můrám 1 ( 1 )

  Autorská dvojice Serge Lehman a Frederik Peeter na stránkách komiksu Načmáranec buduje a rozvíjí vlastní mytologii, založenou na lidské identitě a významu jména. Autorská dvojice Serge Lehman a Frederik Peeter na stránkách komiksu Načmáranec buduje a rozvíjí vlastní mytologii, založenou na lidské identitě a významu jména.

  idnes.cz 28.08.20 16:55:00


 • Noviny sú papierové, web je tekutý, autorská strana musí byť 1 ( 1 1 )

  Keď cenzori vyhodili text, v Echu napísali: Rezervované pre firmu Obuva. Keď cenzori vyhodili text, v Echu napísali: Rezervované pre firmu Obuva.

  17.08.20 20:50:42


 • Výstava v Muzeu hl. m. Prahy nabízí 130 snímků Jovana Dezorta 1 ( 1 )

  Praha - Autorská výstava Jovana Dezorta, která se od 30. října do 26. dubna příštího roku koná v Muzeu hlavního města Prahy, nabízí 130 snímků československého a českého fotografa-reportéra.... Praha - Autorská výstava Jovana Dezorta, která se od 30. října do 26. dubna příštího roku koná v Muzeu hlavního města Prahy, nabízí 130 snímků československého a českého fotografa-reportéra....

  ceskenoviny.cz 29.10.19 12:34:00


 • Apple získal autorská práva na film "Palmer" 1 ( 1 )

  Apple získal autorská práva na film "Palmer", který bude k dispozici ve službě Apple TV+. Palmer čelí přetrvávajícím problémům ze své minulosti, když se stará o mladého chlapce, kterého […]Příspěvek Apple získal autorská práva na film "Palmer" pochází z AppleNovinky.cz Apple získal autorská práva na film „Palmer“, který bude k dispozici ve službě Apple TV+. „Palmer“ vypráví příběh Eddieho Palmera (hraje jej Justin Timberlake), který se vrací do svého rodného města, aby se po návratu z vězení vrátil zpět do běžného...

  16.07.20 00:38:17


 • Městská knihovna zve na hudbu, filmy, autorská čtení i do dílny 2 ( 2 )

  Čtyřicet tři kamenných poboček Městské knihovny (MK) přechází do prázdninového režimu prakticky "bez povšimnutí". Instituce přitom v létě nabízí bohatý doprovodný kulturní program. Čtyřicet tři kamenných poboček Městské knihovny (MK) přechází do prázdninového režimu prakticky „bez povšimnutí“. Instituce přitom v létě nabízí bohatý doprovodný kulturní program.

  Deník.cz 01.07.20 13:27:00


 • Filmová nadace ocenila scenáristy Němce, Brabcovou, Tučka a další 1 ( 1 )

  Spisovatel Jan Němec, autorská dvojice Evženie Brabcová a Benjamin Tuček a scenárista a režisér Michal Hogenauer získali ocenění v hlavní kategorii scenáristické soutěže Filmové nadace v roce 2020. Spisovatel Jan Němec, autorská dvojice Evženie Brabcová a Benjamin Tuček a scenárista a režisér Michal Hogenauer získali ocenění v hlavní kategorii scenáristické soutěže Filmové nadace v roce 2020.


 • V digitálním světě se schyluje ke klíčové bitvě o autorská práva 1 ( 1 )

  Za uplynulá dvě desetiletí si nadnárodní korporace typu Google, Facebook nebo Apple navykly na model, že mohou vydělávat na přebírání digitálního obsahu a přitom jeho autorům nic neplatit. Tento stav má změnit již schválená dvojice evropských... Za uplynulá dvě desetiletí si nadnárodní korporace typu Google, Facebook nebo Apple navykly na model, že mohou vydělávat na přebírání digitálního obsahu a přitom jeho autorům nic neplatit. Tento stav má změnit již schválená dvojice evropských...


 • Apple zakoupil autorská práva na seriál The Afterparty 1 ( 1 )

  Společnost Apple dnes oznámila, že zakoupila autorská práva na seriál The Afterparty, který natočili Chris Miller a Phil Lord. Osmidílný seriál vypráví o záhadné vraždě, která se stala na afterparty na vysoké škole. Společnost Apple dnes oznámila, že zakoupila autorská práva na seriál The Afterparty, který natočili Chris Miller a Phil Lord. Osmidílný seriál vypráví o záhadné vraždě, která se stala na afterparty na vysoké škole. Každý díl bude obsahovat vyprávění stejné noci z...

  24.06.20 21:15:13


 • RECENZE: Politická satira bez humoru. 1 ( 1 )

  Prezidementi je nová autorská inscenace Petra Boháče a Spitfire Company, která chce být jakousi absurdní fraškou na současné poměry. Prezidementi je nová autorská inscenace Petra Boháče a Spitfire Company, která chce být jakousi absurdní fraškou na současné poměry. Spojení činohry a pohybového divadla by jistě kýžený efekt mohlo přinést, ovšem to by text nesměl být tak nicneříkající chaotickou skrumáží...

  servis.lidovky.cz 13.06.20 16:00:00


 • Volej mámu! 1 ( 1 )

  Erotiku na plátně líčí explicitně a o cudnosti nemůže být řeči. Potvrzuje to i autorská filmařka Lisa Aschan, jež svou svéráznou třicátnici Niki definuje od první scény. Těsně před orgasmem stihne ještě pohovořit s matkou. Ne že by pro ni byla erotika tak formální věcí, naopak. Švédové se s tím nepářou. Erotiku na plátně líčí explicitně a o cudnosti nemůže být řeči. Potvrzuje to i autorská filmařka Lisa Aschan, jež svou svéráznou třicátnici Niki definuje od první scény. Odehrává se ve školní tělocvičně, v koutě s žíněnkami, kde si třicátnice užívá...

  Deník.cz 04.06.20 05:19:00


 • VIDEO: Gádžové jdou do nebe, nová divadelní inscenace staví humor proti předsudkům 1 ( 1 )

  1.6.2020 18:30 - Divadlo Husa na provázku uvedlo o víkendu představení Gádžové jdou do nebe. Na přípravě se podíleli jak provázkovští herci, tak osobnosti z řad Romů. Kolektivně autorská inscenace s živou hudbou staví humor proti předsudkům. 1.6.2020 18:30 - Divadlo Husa na provázku uvedlo o víkendu představení Gádžové jdou do nebe. Na přípravě se podíleli jak provázkovští herci, tak osobnosti z řad Romů. Kolektivně autorská inscenace s živou hudbou staví humor proti předsudkům.

  01.06.20 18:30:00


 • Děti o kulturu nepřijdou. 1 ( 1 )

  Mimořádná opatření kvůli pandemii koronaviru připravila o kulturní zážitky dospělé, ale i děti. Dobrá zpráva je, že o svoje oblíbené akce nepřijdou. Pohádky, autorská čtení, loutková představení i ... Mimořádná opatření kvůli pandemii koronaviru připravila o kulturní zážitky dospělé, ale i děti. Dobrá zpráva je, že o svoje oblíbené akce nepřijdou. Pohádky, autorská čtení, loutková představení i ...

  28.05.20 12:14:00


 • Bóbika či mama hotel. 1 ( 1 )

  Lidové slovesné tvořivosti z dob socialismu věnovala autorská dvojice Jan Nejedlý a Jakub Šofar už tři knihy. Ve čtvrté, nazvané Po práci je stále legrace, připomíná známé reklamní slogany, politická hesla i vtipy posledních třiceti let. Lidové slovesné tvořivosti z dob socialismu věnovala autorská dvojice Jan Nejedlý a Jakub Šofar už tři knihy. Ve čtvrté, nazvané Po práci je stále legrace, připomíná známé reklamní slogany, politická hesla i vtipy posledních třiceti let.

  idnes.cz 12.04.20 11:58:00


 • Svět knihy vyhlásil sbírku na autory a nakladatele. 1 ( 1 )

  Cílem je též vybrat prostředky na podporu knižního trhu nebo věnovat knihy vybraným subjektům. Organizátoři festivalu Svět knihy Praha, který musel být kvůli pandemii koronaviru zrušen, se rozhodli zprostředkovat autorská čtení vybraných českých spisovatelů alespoň prostřednictvím online přenosů. Cílem je též vybrat prostředky na podporu knižního trhu nebo věnovat knihy vybraným subjektům.

  servis.lidovky.cz 06.04.20 15:30:01


 • Herečka Madla Zimová vyrůstala mezi špendlíky 1 ( 1 )

  Střihy, nitě, jehly a móda k ní patří stejně jako divadelní, rozhlasové a televizní role. Herečka Madla Zimová (46) má svou oděvní značku a dobře se prodává také její autorská kolekce pro domovské Divadlo v Dlouhé. Střihy, nitě, jehly a móda k ní patří stejně jako divadelní, rozhlasové a televizní role. Herečka Madla Zimová (46) má svou oděvní značku a dobře se prodává také její autorská kolekce pro domovské Divadlo v Dlouhé.

  07.03.20 07:06:02


 • Zuzana Mikulcová představí své úspěšné album "Dievča" v Česku 1 ( 1 )

  Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová má na kontě již dvě autorská alba a na slovenské scéně se těší velké oblibě. Žánrově spojuje slovenské texty s pop-soulem a s ... Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová má na kontě již dvě autorská alba a na slovenské scéně se těší velké oblibě. Žánrově spojuje slovenské texty s pop-soulem a s ...

  musicserver.cz 29.01.20 12:37:00


 • Tříkrálový koncert v Trojici má letos podtitul Od Bacha po Kainara 1 ( 1 )

  Zazní mistrovsky interpretovaná barokní díla, stejně jako originální aranže skladeb z nedávné doby, i autorská tvorba. Opět nebude chybět poezie a projekce. V neděli 12. ledna vystoupí v písecké Trojici v programu letos již 4. ročníku Tříkrálového koncertu více hudebníků než v předchozích letech. Zazní mistrovsky interpretovaná barokní díla, stejně jako originální aranže skladeb z nedávné doby, i autorská tvorba. Opět nebude chybět poezie a projekce.

  06.01.20 12:10:03


 • Nápadité fotogarfie si na výstavě Abecedy pohrávají s důvtipem návštěvníků 1 ( 1 )

  Po celé září je v Malé scéně v Ústí nad Orlicí umístěna autorská výstava Jiřího Kočí, ASČF, kdy vystavené fotografie nepřinášejí jen zachycené okamžiky okolního dění, ale jsou zároveň hravými obrázky ukrývajícími veškerá písmena abecedy. Po celé září je v Malé scéně v Ústí nad Orlicí umístěna autorská výstava Jiřího Kočí, ASČF, kdy vystavené fotografie nepřinášejí jen zachycené okamžiky okolního dění, ale jsou zároveň hravými obrázky ukrývajícími veškerá písmena abecedy.

  11.09.19 08:13:01


 • Apple zakoupil autorská práva na televizní seriál s názvem "Mr. 1 ( 1 )

  Corman", který napsal a natočil herec Joseph Gordon-Levitt, uvádí Variety. Není známo, zda Gordon-Levitt plánuje také v seriálu hrát. Joseph Gordon-Levitt je známý ze seriálu "3rd Rock from the Sun", nebo z filmů jako "500 Days of […]Příspěvek Apple zakoupil autorská práva na televizní seriál s názvem "Mr. Apple zakoupil autorská práva na televizní seriál s názvem „Mr. Corman“, který napsal a natočil herec Joseph Gordon-Levitt, uvádí Variety. Seriál je o učiteli základní školy z Los Angeles. Není známo, zda Gordon-Levitt plánuje také v seriálu hrát. Joseph Gordon-Levitt je...

  06.09.19 23:42:44


 • Film Hodinářův učeň s Preissem: originální autorská pohádka, která nezapadne 1 ( 1 )

  Kina začala promítat Hodinářova učně. Náleží mu místo mezi lepšími porevolučními pohádkami. Celých 100 minut diváci mají nad čím žasnout a přemýšlet. Kina začala promítat Hodinářova učně. Náleží mu místo mezi lepšími porevolučními pohádkami. Celých 100 minut diváci mají nad čím žasnout a přemýšlet.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 16.08.19 15:48:00