Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: architekti

 • KVÍZ: Přátelský vetřelec i domy na špičce. 1

  Představu o tom, jak by měl vypadat dům, mají většinou už malé děti. Architekti a stavitelé však rádi bortí tradice a přicházejí s něčím novým - třeba se stavbami, které jsou jiné, neotřelé a poněkud bláznivé. Znáte tyto výstřelky? Představu o tom, jak by měl vypadat dům, mají většinou už malé děti. Architekti a stavitelé však rádi bortí tradice a přicházejí s něčím novým – třeba se stavbami, které jsou jiné, neotřelé a poněkud bláznivé. Znáte tyto výstřelky?

  no title 18.02.20 00:02:00


 • Peněz měli málo. 1

  Když vás při vytváření domova netlačí termíny, ale rozpočet, pak neplýtváte metry, zjednodušujete tvary, volíte prosté materiály a nic nekomplikujete. Takový je dům od Molo architekti, který si majitelé vybudovali svépomocí. Bydlení je to dokonalé. Když vás při vytváření domova netlačí termíny, ale rozpočet, pak neplýtváte metry, zjednodušujete tvary, volíte prosté materiály a nic nekomplikujete. Takový je dům od Molo architekti, který si majitelé vybudovali svépomocí. Bydlení je to dokonalé.

  no title 16.02.20 00:00:00


 • Fantastický nápad. 1

  Mezeru mezi dvěma londýnskými domy zaplnil unikátní "výplňový dům", který je široký pouhých 3,35 metru. Na trhu se objevil za v přepočtu 37 milionů korun. Autory nápaditého projektu jsou architekti Selencky a Parsons. Mezeru mezi dvěma londýnskými domy zaplnil unikátní „výplňový dům“, který je široký pouhých 3,35 metru. Na trhu se objevil za v přepočtu 37 milionů korun. Autory nápaditého projektu jsou architekti Selencky a Parsons.

  no title 14.02.20 00:00:00


 • Dům vyšel rodinu na dva miliony korun. 1

  Na okraji bosenské obce Nahorevo, která leží osm kilometrů od Sarajeva, vyrostla moderní rodinná vilka. Architekti ze studia Filter Architecture rodině záměrně navrhli obyčejné stavení evropského střihu. Na okraji bosenské obce Nahorevo, která leží osm kilometrů od Sarajeva, vyrostla moderní rodinná vilka. Architekti ze studia Filter Architecture rodině záměrně navrhli obyčejné stavení evropského střihu.

  no title 13.02.20 00:00:00


 • Skelet bývalého OD Ružinov by mohli začať búrať už o dva roky 1 ( 1 )

  Architektom nového centra Ružinova bude české štúdio Jakub Cigler architekti. Architektom nového centra Ružinova bude české štúdio Jakub Cigler architekti.

  SME 11.02.20 14:22:14


 • Architekti navrhli do příkrého svahu dům, který vypadá, jako by po něm sjížděl 1

  Stavět dům v prudkém svahu je pro mnohé stavebníky noční můrou. A právě tento efekt využili architekti z ateliéru DAZarchitects, když navrhli dům v příkrém svahu v libanonské osadě Chnaniir. Stavět dům v prudkém svahu je pro mnohé stavebníky noční můrou. Kromě toho, že se tím automaticky velice zvyšují náklady, existuje ještě navíc riziko, že nesprávně navržená stavba může jednoho dne po takovém svahu sjet. A právě tento efekt využili architekti z ateliéru...


 • Rezidence Františkov na Archiwebu 1

  Článek z webu msstavby.cz: Celý článek ZDE. Autor: UYO architekti | Jan Skoumal, Adam ZezulaIAK architektonické studio | Iva Křikavová, Jakub Kolman zdroj: archiweb.cz Celý článek "Rezidence Františkov na Archiwebu" na msstavby.cz Rezidence Františkov na Archiwebu Článek z webu msstavby.cz: Celý článek ZDE. Autor: UYO architekti | Jan Skoumal, Adam ZezulaIAK architektonické studio | Iva Křikavová, Jakub Kolman zdroj: archiweb.cz Celý článek „Rezidence Františkov na Archiwebu“ na msstavby.cz


 • Kotva měla být výkladní skříní socialismu. 2

  Obchodní dům Kotva nepatří k nejlíbivějším stavbám v Praze. Architekti však výjimečnost této budovy obdivují. Pojďte se podívat, čím je tak výjimečná. Obchodní dům Kotva nepatří k nejlíbivějším stavbám v Praze. Architekti však výjimečnost této budovy obdivují. Pojďte se podívat, čím je tak výjimečná.

  Magazín - Aktuálně.cz 10.02.20 00:04:19


 • Dům s atriem uprostřed využívá sluneční energii i dešťovou vodu 1

  Moderní sofistikovaný dům může mít víc podob. Inspirovat se lze i úsporným domem s dokonale propracovanou koncepcí, který navrhli architekti z brazilského ateliéru ES Arquitetura. Moderní sofistikovaný dům může mít víc podob. Inspirovat se lze i úsporným domem s dokonale propracovanou koncepcí, který navrhli architekti z brazilského ateliéru ES Arquitetura.

  no title 07.02.20 00:00:00


 • Schránka mořského živočicha nabídne lidem útulný domov 1

  Návrh skandinávského rodinného domu, jenž svým tvarem imituje vzhled mušle, představili architekti z ateliéru Wafai. Architecture z italského Turína. Jejich návrh v sobě spojuje elegantní tvary a trvale udržitelný a k přírodě ohleduplný přístup. Návrh skandinávského rodinného domu, jenž svým tvarem imituje vzhled mušle, představili architekti z ateliéru Wafai.Architecture z italského Turína. Jejich návrh v sobě spojuje elegantní tvary a trvale udržitelný a k přírodě ohleduplný přístup.


 • Byt po důchodci architekti předělali na rodinné bydlení. 1

  Podkrovní byt v Praze je dnes k nepoznání. Architekti vybourali příčky a sjednotili nábytek. Podkrovní byt v Praze je dnes k nepoznání. Architekti vybourali příčky a sjednotili nábytek.

  Magazín - Aktuálně.cz 25.01.20 20:52:48


 • Skleněný dům je novou dominantou náměstí v Novém Boru 1

  Dům, jenž vypadá, jako by byl vyrobený celý ze skla, je novou dominantou Palackého náměstí v Novém Boru. Autory jeho návrhu jsou architekti z ateliéru ov-a, tedy Jiří Opočenský a Štěpán Valouch. Objekt je součástí hlavního sídla místní sklářské společnosti Lasvit. Dům, jenž vypadá, jako by byl vyrobený celý ze skla, je novou dominantou Palackého náměstí v Novém Boru. Autory jeho návrhu jsou architekti z ateliéru ov-a, tedy Jiří Opočenský a Štěpán Valouch. Objekt je součástí hlavního sídla místní sklářské společnosti Lasvit.


 • Projekt úprav Štvanice bude za dva roky 1

  Architektonickou soutěž na rozvoj ostrova Štvanice Praha uspořádala před sedmi lety. Nyní město nejlépe hodnocený projekt zvedlo a zadá ateliéru RKAW Radka Kolaříka úkoly. Na podrobných koncepčních studiích a projektu pro první etapu úprav mají architekti pracovat do roku 2022 za 35 milionů korun bez DPH. Architektonickou soutěž na rozvoj ostrova Štvanice Praha uspořádala před sedmi lety. Nyní město nejlépe hodnocený projekt zvedlo a zadá ateliéru RKAW Radka Kolaříka úkoly. Na podrobných koncepčních studiích a projektu pro první etapu úprav mají architekti pracovat do roku 2022 za 35...


 • Přiznaný drát nemusí znamenat industriální styl, upozorňují architekti 1

  Znají se patnáct let, studovali spolu, založili vlastní ateliér, pořádají soutěž pro studenty. Architekti David Neuhäusl a Matěj Hunal milují přirozenost materiálů i kvalitní koncept. Za projekt pražského bistra The Eatery získali první cenu v soutěži Interiér roku 2018. Znají se patnáct let, studovali spolu, založili vlastní ateliér, pořádají soutěž pro studenty. Architekti David Neuhäusl a Matěj Hunal milují přirozenost materiálů i kvalitní koncept. Za projekt pražského bistra The Eatery získali první cenu v soutěži Interiér roku 2018.

  no title 16.01.20 00:00:00


 • Úchvatný výhled i střešní bazén. 1

  "Náš dům je malou knihovnou pro pětasedmdesátiletého filozofa, jehož snem bylo číst, kouřit u toho cigaretu a dívat se na hvězdy z vršku koruny stromu," popisují stručně svou realizaci architekti Matteo Arnone a Pep Pons ze studia Atelier Branco v Sao Paulu. „Náš dům je malou knihovnou pro pětasedmdesátiletého filozofa, jehož snem bylo číst, kouřit u toho cigaretu a dívat se na hvězdy z vršku koruny stromu,“ popisují stručně svou realizaci architekti Matteo Arnone a Pep Pons ze studia Atelier Branco v...

  no title 10.01.20 00:00:00


 • Architekti požadujú, aby pri obnove Notre-Dame použili drevo 1 ( 1 )

  Obnova strechy chrámu iným materiálom než drevom by bola podľa architektov chyba. Obnova strechy chrámu iným materiálom než drevom by bola podľa architektov chyba.

  SME 09.01.20 22:41:42


 • Francúzski architekti s jasnými požiadavkami: Notre-Dame treba obnoviť len s použitím dreva 1 ( 1 )

  PARÍŽ - Francúzski architekti chcú, aby bola strecha požiarom zničenej parížskej katedrály Notre-Dame reštaurovaná s použitím dreva, a nie kovu alebo betónu. PARÍŽ - Francúzski architekti chcú, aby bola strecha požiarom zničenej parížskej katedrály Notre-Dame reštaurovaná s použitím dreva, a nie kovu alebo betónu.


 • Francúzski architekti požadujú, aby Notre-Dame obnovili s použitím dreva 1

  Podľa jeho názoru obnova strechy potrvá dlhšie než päť rokov, ako to verejne stanovil Macron. Dosiaľ sa na rekonštrukciu Notre-Dame vyzbieralo 922 miliónov eur. Príspevok Francúzski architekti požadujú, aby Notre-Dame obnovili s použitím dreva zobrazený najskôr Hlavné správy. Paríž 9. januára 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Christian Hartmann) Francúzski architekti chcú, aby bola strecha požiarom zničenej parížskej katedrály Notre-Dame reštaurovaná s použitím dreva, a nie kovu alebo betónu Na snímke Emmanuel Macron Eric Wirth, jeden z popredných predstaviteľov Spolku francúzskych architektov, ktorého...

  Hlavné Správy 09.01.20 18:46:15


 • Podobu okolí jezera Milada navrhnou architekti 1 ( 1 )

  Podobu okolí jezera Milada u Ústí nad Labem navrhnou architekti. Snápady se může zapojit i veřejnost. Letos se dokončí inženýrskésítě u vodní plochy, která vznikla zatopením důlní jámy. ČTK tořekl nový ředitel Palivového kombinátu Ústí, který lokalituspravuje, Walter Fiedler. Soutěž by měla v několika Podobu okolí jezera Milada u Ústí nad Labem navrhnou architekti. Snápady se může zapojit i veřejnost. Letos se dokončí inženýrskésítě u vodní plochy, která vznikla zatopením důlní jámy. ČTK tořekl nový ředitel Palivového kombinátu Ústí, který lokalituspravuje, Walter Fiedler. Soutěž...

  radio.cz 26.01.20 11:37:00


 • Tak bydlí Češi i Slováci. 1 ( 1 )

  Do konce února příštího roku mohou architekti a designéři přihlašovat projekty do soutěže Interiér roku. Do konce února příštího roku mohou architekti a designéři přihlašovat projekty do soutěže Interiér roku.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 30.10.19 16:11:12