Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: Zemské

 • Bavorská pohraniční stráž nemůže hlídat hranice. 1 ( 1 )

  Ostraha hranic náleží spolkové policii, nikoliv zemské, rozhodl bavorský ústavní soud. Ostraha hranic náleží spolkové policii, nikoliv zemské, rozhodl bavorský ústavní soud.

  Aktuálně - Aktuálně.cz 28.08.20 11:29:06


 • Bavorská pohraniční policie porušuje ústavu, rozhodl soud. 1 ( 1 )

  Obnovení bavorské pohraniční policie z části odporuje spolkovému rozdělení kompetencí v Německu. Ti totiž upozorňují, že ostraha německých hranic náleží výhradně spolkové policii, nikoli zemské. Obnovení bavorské pohraniční policie z části odporuje spolkovému rozdělení kompetencí v Německu. V pátek to konstatoval bavorský ústavní soud, na který se v této věci se stížností obrátili opoziční Zelení. Ti totiž upozorňují, že ostraha německých hranic náleží výhradně spolkové...

  28.08.20 11:21:00


 • Hasiči u Zemské brány zachránili "vydrýska" 1 ( 1 )

  Výjezdy ke zvířatům nepatří u hasičů mezi ojedinělé. I minulý týden vyráželi zachraňovat, tentokrát osamocené mládě vydry říční, a to v přírodní rezervaci Zemská brána pod osadou Čihák. Výjezdy ke zvířatům nepatří u hasičů mezi ojedinělé. I minulý týden vyráželi zachraňovat, tentokrát osamocené mládě vydry říční, a to v přírodní rezervaci Zemská brána pod osadou Čihák.

  Orlický deník 24.08.20 12:05:00


 • Opuštěné mládě vydry vyzvedli hasiči, putovalo do záchranné stanice 2 ( 2 )

  Nebývá zvykem, aby na operační středisko hasičů volali ze záchranné stanice pro ohrožená zvířata. Jenže jejím pracovníkům šlo o čas. Byli upozornění, že pod osadou Čihák u Zemské brány na Orlickoústecku se nachází opuštěné mládě vydry říční. Nebývá zvykem, aby na operační středisko hasičů volali ze záchranné stanice pro ohrožená zvířata. Jenže jejím pracovníkům šlo o čas. Byli upozornění, že pod osadou Čihák u Zemské brány na Orlickoústecku se nachází opuštěné mládě vydry říční.


 • Moravské zemské muzeum představí jedinečné kramářské tisky 1

  Brno, 18. srpna 2020 - Moravské zemské muzeum zve veřejnost na vernisáž výstavy Do Brna široká cesta. Kramářské písně se světskou tematikou, která se uskuteční ve čtvrtek 3. září 2020. Brno, 18. srpna 2020 – Moravské zemské muzeum zve veřejnost na vernisáž výstavy Do Brna široká cesta. Kramářské písně se světskou tematikou, která se uskuteční ve čtvrtek 3. září 2020. Výstava představuje kramářské tisky z několika úhlů pohledu: historie, jejich...

  iBrno: zprávy z Brna 18.08.20 09:38:09


 • Studovny opět v provozu. 1

  Výrazná červená, královská modrá, netradiční petrolejová i neutrální béžová. Nové koberce těchto barev od konce minulého týdne zdobí studovny brněnské Moravské zemské knihovny. Výrazná červená, královská modrá, netradiční petrolejová i neutrální béžová. Nové koberce těchto barev od konce minulého týdne zdobí studovny brněnské Moravské zemské knihovny.

  Brněnský deník 11.08.20 17:53:00


 • KNIHA: Tak nám vyloučili Sarrazina… 1

  Německým sociálním demokratům se konečně podařilo vyloučit ekonoma Thila Sarrazina ze svých řad (kde byl od roku 1973). Sarrazin, dlouholetý vysoký státní úředník, člen grémia Bundesbanky či ministr financí zemské vlády v Berlíně, se dopustil ideozločinu. Německým sociálním demokratům se konečně podařilo vyloučit ekonoma Thila Sarrazina ze svých řad (kde byl od roku 1973). Sarrazin, dlouholetý vysoký státní úředník, člen grémia Bundesbanky či ministr financí zemské vlády v Berlíně, se dopustil ideozločinu.

  Neviditelný pes 07.08.20 00:00:00


 • HISTORIE: Polské beznadějné hrdinství 1

  V 17:00 zahájily jednotky podzemní Zemské armády (Armia Krajowa) zoufalý pokus osvobodit své hlavní město ještě před příchodem sovětské armády, čekající v pozicích několik kilometrů od Varšavy. V 17:00 zahájily jednotky podzemní Zemské armády (Armia Krajowa) zoufalý pokus osvobodit své hlavní město ještě před příchodem sovětské armády, čekající v pozicích několik kilometrů od Varšavy.

  Neviditelný pes 06.08.20 00:00:00


 • Originál Věstonické Venuše se po pěti letech ukáže lidem, ochrání ji speciální vitrína 1

  Za ozbrojeného doprovodu policie dorazil v úterý originál pravěkésošky Věstonické Venuše do Vlastivědného muzea v Olomouci. Navýstavu ji tam propůjčilo ji Moravské zemské muzeum v Brně. Třicettisíc let starý nález je vystaven po pěti letech. Za ozbrojeného doprovodu policie dorazil v úterý originál pravěkésošky Věstonické Venuše do Vlastivědného muzea v Olomouci. Navýstavu ji tam propůjčilo ji Moravské zemské muzeum v Brně. Třicettisíc let starý nález je vystaven po pěti letech. A To za přísnýchbezpečnostních opatření.


 • Cizí lidé chodí do školek objímat děti. 1

  "Original Play" v mateřských školách i další spolková země Braniborsko. Zemské ministerstvo školství v Postupimi ohledně zákazu rozeslalo ve čtvrtek informační dopis, informoval web RBB24. Úřad rozhodnutí zdůvodňuje tím, že při metodě "není zachována vhodná vzdálenost s dětmi". Po Berlíně zakázala tzv. „Original Play“ v mateřských školách i další spolková země Braniborsko. Zemské ministerstvo školství v Postupimi ohledně zákazu rozeslalo ve čtvrtek informační dopis, informoval web RBB24. Úřad rozhodnutí zdůvodňuje tím, že při metodě „není zachována vhodná vzdálenost s dětmi“.

  echo24.cz 02.11.19 18:49:00


 • Komentář Petra Fischera: Kdo zabrzdí radikály 1

  Alternativa pro Německo, nejsilnější německé identitární hnutí namířené ostře proti imigrantům, nevyhrála ani poslední zemské volby. I v Durynsku ale získala skoro čtvrtinu hlasů. Její politická síla prorůstá celým východním Německem jako pevný protestní kmen, s nímž si nikdo neví rady. Alternativa pro Německo, nejsilnější německé identitární hnutí namířené ostře proti imigrantům, nevyhrála ani poslední zemské volby. I v Durynsku ale získala skoro čtvrtinu hlasů. Její politická síla prorůstá celým východním Německem jako pevný protestní kmen, s nímž si nikdo neví rady.


 • Volby v Durynsku podle odhadů vyhrála Levice před AfD a CDU. 3 ( 1 )

  Nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku podle odhadů veřejnoprávní televize ARD vyhrála Levice s 31 procenty hlasů před protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD), která získala 23,5 procenta. Nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku podle odhadů veřejnoprávní televize ARD vyhrála Levice s 31 procenty hlasů před protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD), která získala 23,5 procenta.


 • Durynsko čeká volební drama. 1 ( 1 1 )

  Patovou situaci, po níž nebude možné sestavit většinovou vládu, a také úspěch Alternativy pro Německo (AfD) vedené jejím nejkontroverznějším politikem Björnem Höckem mohou přinést nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku. Patovou situaci, po níž nebude možné sestavit většinovou vládu, a také úspěch Alternativy pro Německo (AfD) vedené jejím nejkontroverznějším politikem Björnem Höckem mohou přinést nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku.


 • V Biskupském dvoře vystavují málo známé sochy loutkáře Vítka 1

  Brno - Moravské zemské muzeum připomene 90. narozeniny scénografa a loutkáře Františka Vítka výstavou jeho soch a dalších, málo známých výtvarných prací. Expozici nazvanou Devadesát... Brno - Moravské zemské muzeum připomene 90. narozeniny scénografa a loutkáře Františka Vítka výstavou jeho soch a dalších, málo známých výtvarných prací. Expozici nazvanou Devadesát...


 • BEST OF HYENA: Poprvé potmě 1

  No, nebude to úplně potmě, nicméně vyrážíme na procházku brzy ráno a sluníčko je ještě hluboko za okrajem zemské desky. Pejskové už dostali svůj ranní příděl granulí a podřimují v křesílkách, zatímco píšu tyhle řádky. No, nebude to úplně potmě, nicméně vyrážíme na procházku brzy ráno a sluníčko je ještě hluboko za okrajem zemské desky. Pejskové už dostali svůj ranní příděl granulí a podřimují v křesílkách, zatímco píšu tyhle řádky.

  Neviditelný pes 02.10.19 00:00:00


 • KNIHA: Obchodníci se strachem 1

  O tom, že zemské klima se mění kvůli lidem, prý panuje mezi vědci naprostý konsenzus. Každý, kdo se snaží oponovat zprávám Mezinárodního panelu pro změny klimatu, se prý staví proti vědeckému poznání. O tom, že zemské klima se mění kvůli lidem, prý panuje mezi vědci naprostý konsenzus. Každý, kdo se snaží oponovat zprávám Mezinárodního panelu pro změny klimatu, se prý staví proti vědeckému poznání.

  Neviditelný pes 01.08.19 00:00:00


 • Manželé Kunderovi věnovali svoji knihovnu Moravské zemské knihovně v Brně 1 ( 1 )

  Rozsáhlá knihovna zahrnuje i archiv obsahující články psané Milanem Kunderou. Z Paříže do Brna bude převezena tento podzim. Tisková zpráva Moravské zemské knihovny: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se&hel Rozsáhlá knihovna zahrnuje i archiv obsahující články psané Milanem Kunderou. Z Paříže do Brna bude převezena tento podzim. Tisková zpráva Moravské zemské knihovny: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se&hel


 • Brno dostane poklad! 5 ( 5 )

  Spisovatel Milan Kundera věnuje Moravské zemské knihovně v Brně své knihy a archiv. Vše se bude převážet z jeho bytu v Paříži letos na podzim. Spisovatel Milan Kundera věnuje Moravské zemské knihovně v Brně své knihy a archiv. Vše se bude převážet z jeho bytu v Paříži letos na podzim.

  30.07.20 15:00:00


 • Kunderovi věnovali svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně v Brně. 1 ( 1 1 )

  Na podzimtohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhléhoarchivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderovýchdo MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit kestudiu i pro vědecké účely.  tisková zpráva Moravské zemské knihovnyMilanKundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatelea jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společněse svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu is archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzimtohoto roku by měla být...

  30.07.20 10:00:00


 • Hnědé značky upozorní na zemskou hranici 1 ( 1 )

  Problematika namalované zemské hranice u Svitav a u Květné stále budí diskuze. Problematika namalované zemské hranice u Svitav a u Květné stále budí diskuze.

  Svitavský deník 19.06.20 18:06:00