Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: Lesní

 • Pěstitel: Déšť pomohl, vánoční stromky jsou zelenější 2

  Pro pěstitele vánočních stromků nastalo nejhektičtější období roku. V Nekoři na Orlickoústecku v týdnu začali řezat jedle, borovice i smrky. Prodej zahájí na začátku prosince. ČTK to řekl majitel firmy Lesní školy Nekoř Václav Faltus. Pro pěstitele vánočních stromků nastalo nejhektičtější období roku. V Nekoři na Orlickoústecku v týdnu začali řezat jedle, borovice i smrky. Prodej zahájí na začátku prosince. ČTK to řekl majitel firmy Lesní školy Nekoř Václav Faltus.


 • V lesích u Žiliny je opravená cesta a sněžná jáma. 1 ( 1 )

  Lesní cesta v lokalitě Žiliny, poškozená deštěm a stahováním kůrovcového dřeva, je opravená. U této trasy, kterou využívají i turisté, vznikla nedávno také malá stavba. Správce lesa ji nazývá sněžnou jámou. Lesní cesta v lokalitě Žiliny, poškozená deštěm a stahováním kůrovcového dřeva, je opravená. U této trasy, kterou využívají i turisté, vznikla nedávno také malá stavba. Správce lesa ji nazývá sněžnou jámou.

  InfoPortály.cz 23.11.20 11:27:00


 • Déšť pomohl, vánoční stromky jsou zelenější 1

  Pro pěstitele vánočních stromků nastalo nejhektičtější období roku. V Nekoři na Orlickoústecku v týdnu začali řezat jedle, borovice i smrky. Prodej zahájí na začátku prosince. ČTK to řekl majitel firmy Lesní školy Nekoř Václav Faltus. "Ke konci ro... Pro pěstitele vánočních stromků nastalo nejhektičtější období roku. V Nekoři na Orlickoústecku v týdnu začali řezat jedle, borovice i smrky. Prodej zahájí na začátku prosince. ČTK to řekl majitel firmy Lesní školy Nekoř Václav Faltus. "Ke konci ro...


 • Vánoční stromek pro Brno 1

  Vánočním stromem pro Brno bude letos, stejně jako loni, jedle. Městu ji daruje ze svých lesů Školní lesní podnik Křtiny Mendelovy univerzity v Brně. Vánočním stromem pro Brno bude letos, stejně jako loni, jedle. Městu ji daruje ze svých lesů Školní lesní podnik Křtiny Mendelovy univerzity v Brně.

  Aha - online magazín 22.11.20 12:00:00


 • Pěstitel z Nekoře: Déšť pomohl, vánoční stromky jsou zelenější 1 ( 1 )

  Pro pěstitele vánočních stromků nastalo nejhektičtější období roku. V Nekoři na Orlickoústecku v týdnu začali řezat jedle, borovice i smrky. Prodej zahájí na začátku prosince. ČTK to řekl majitel firmy Lesní školy Nekoř Václav Faltus. Pro pěstitele vánočních stromků nastalo nejhektičtější období roku. V Nekoři na Orlickoústecku v týdnu začali řezat jedle, borovice i smrky. Prodej zahájí na začátku prosince. ČTK to řekl majitel firmy Lesní školy Nekoř Václav Faltus.


 • Na kolemjdoucího spadl strom, senior následkem toho zemřel 2

  V obci Chotouň nedaleko Sulic na lesní cestě spadl strom na kolemjdoucího. Muž následkům zranění podlehl. Nehoda se stala během kácení lesa, místo nebylo nijak uzavřeno. Policie okolnosti nehody vyšetřuje. V obci Chotouň nedaleko Sulic na lesní cestě spadl strom na kolemjdoucího. Muž následkům zranění podlehl. Nehoda se stala během kácení lesa, místo nebylo nijak uzavřeno. Policie okolnosti nehody vyšetřuje.


 • Na muže na procházce spadl u Prahy pokácený strom 1

  Dvaaosmdesátiletý muž zemřel v pátek dopoledne v lese u Jílového u Prahy. Spadl na něj strom, který káceli lesní dělníci. Případ vyšetřuje policie. Dvaaosmdesátiletý muž zemřel v pátek dopoledne v lese u Jílového u Prahy. Spadl na něj strom, který káceli lesní dělníci. Případ vyšetřuje policie.


 • Ženu pohřbili zaživa do země. 1

  Hororový nález učinila Ruska (36) při procházce ve hvozdu poblíž Petrohradu. V zemi totiž našla zakopanou mrtvolu ženu, které čouhala z hlíny jenom děsivě ohlodaná hlava. Tu znetvořila podle všeho lesní zvěř. Hororový nález učinila Ruska (36) při procházce ve hvozdu poblíž Petrohradu. V zemi totiž našla zakopanou mrtvolu ženu, které čouhala z hlíny jenom děsivě ohlodaná hlava. Tu znetvořila podle všeho lesní zvěř.


 • Opavská lesní musí znovu veřejnosti zpřístupnit oboru Jelenice 1 ( 1 )

  Oborou vede frekventovaná trasa využívaná hojně cyklisty a turisty. Firma pořádající komerční lovy usiluje o uzavření kvůli údajnému rušení zvěře. Správní náměstek Opavské lesní Tomáš Bittner rozhodnutí odmítl komentovat. Společnost Opavská lesní musí znovu zpřístupnit turistům průchod a cyklistům průjezd oboru Jelenice v údolí řeky Moravice na Opavsku. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě, sdělila jeho mluvčí Klára Krystynová. Oborou vede frekventovaná trasa využívaná hojně cyklisty a turisty.


 • Vánoční strom pro Brno: Pěkná jedlička vyrostla v lesích univerzity, měří 16 metrů 1

  Vánočním stromem pro Brno bude letos, stejně jako loni, jedle. Městu ji daruje ze svých lesů Školní lesní podnik Křtiny Mendelovy univerzity v Brně. Vánočním stromem pro Brno bude letos, stejně jako loni, jedle. Městu ji daruje ze svých lesů Školní lesní podnik Křtiny Mendelovy univerzity v Brně.


 • Nedaleko Studnic otevřeli "hospodu". 1

  Jeseníky mají svůj lesní bar, Vysočina pro změnu pivní jámu. Nachází se nedaleko Studnic, nejvýše položené obce v kraji. A občerstvení poskytuje všem žíznivým kolemjdoucím. Jeseníky mají svůj lesní bar, Vysočina pro změnu pivní jámu. Nachází se nedaleko Studnic, nejvýše položené obce v kraji. A občerstvení poskytuje všem žíznivým kolemjdoucím.

  Žďárský deník 16.11.20 12:54:00


 • FOTO: Les Ochoza má své tajemství. 1

  Vůně jehličí, šelest větru v korunách stromů a k tomu lyžařské tratě, singletracky a tajemná zákoutí s obrázky. Lesní porost obklopující slavný sportovní areál Vsočina arenu láká vyznavače adrenalinu, romantiky i milovníky historie a lidských příběhů. Vůně jehličí, šelest větru v korunách stromů a k tomu lyžařské tratě, singletracky a tajemná zákoutí s obrázky. To vše je novoměstský les Ochoza. Lesní porost obklopující slavný sportovní areál Vsočina arenu láká vyznavače adrenalinu, romantiky i milovníky historie a lidských příběhů.

  Žďárský deník 15.11.20 04:54:00


 • Lesní oáza, hvězdné zážitky i divadlo do obýváku. 1

  Akce, místa a novinky, které by vám podle magazínu PročNe neměly uniknout. Akce, místa a novinky, které by vám podle magazínu PročNe neměly uniknout.


 • Souhrn událostí uplynulého dne - 5.11. 2

  Na odumírání borovice lesní se významně podílí škodlivý hmyz a houby. Úroda hroznů je letos příznivá, ničí ji ale srnčí zvěř. Zemědělské organizace: Nová politika ublíží ČR. Ministerstvo zemědělství vybralo vědecké projekty, na které v příštích pěti letech vyčlení 650 milionů korun. Na odumírání borovice lesní se významně podílí škodlivý hmyz a houby. Úroda hroznů je letos příznivá, ničí ji ale srnčí zvěř. Zemědělské organizace: Nová politika ublíží ČR. Ministerstvo zemědělství vybralo vědecké projekty, na které v příštích pěti letech vyčlení 650...

  Agris.cz - agrrn www portl 06.11.20 00:00:00


 • Sasko kvůli koronaviru uzavřelo chatky na Labské stezce, Němci se bojí do Česka 1 ( 1 1 )

  Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci už nyní nelze přenocovat v chatkách na trase česko-saské Lesní stezky Labskými pískovci. O jejich uzavření informovala mluvčí saské lesní správy Kerstin Rödigerová. Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci už nyní nelze přenocovat v chatkách na trase česko-saské Lesní stezky Labskými pískovci. O jejich uzavření informovala mluvčí saské lesní správy Kerstin Rödigerová. K uzávěře se Sasko rozhodlo několik dnů před sezónním uzavřením nocovišť, která jsou...


 • Začala podzimní výsadba více než 400 000 stromů na sever od Brna 1 ( 1 1 )

  Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny začal s podzimní výsadbou. Cílem je vysadit 420 000 nových stromů. Zalesňování potrvá do zamrznutí půdy, řekl ČTK Lumír Dobrovolný ze ŠLP Křtiny. Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny začal s podzimní výsadbou. V posledních dnech se tak lesy Mendelovy univerzity na sever od Brna hemží zaměstnanci i studenty, kteří sází především listnáče. Cílem je vysadit 420 000 nových stromů. Zalesňování potrvá do...

  25.10.20 00:44:00


 • Podzimní výsadba více než 400.000 stromů na sever od Brna začala 1 ( 1 )

  Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny začal s podzimní výsadbou. Cílem je vysadit 420.000 nových stromů. Zalesňování potrvá do zamrznutí půdy, řekl ČTK Lumír Dobrovolný ze ŠLP Křtiny. Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny začal s podzimní výsadbou. V posledních dnech se tak lesy Mendelovy univerzity na sever od Brna hemží zaměstnanci i studenty, kteří sází především listnáče. Cílem je vysadit 420.000 nových stromů. Zalesňování potrvá do zamrznutí...


 • Mykény zčernaly. 2 ( 2 )

  Archeologický areál antického města Mykény na jihovýchodě Řecka ohrozil lesní požár, informovala agentura AP, oheň však nenapáchal škody. Kouřem zčernala pouze vstupní brána do starověkého města, oznámila dnes ministryně kultury Leni Mendoniová. Archeologický areál antického města Mykény na jihovýchodě Řecka ohrozil lesní požár, informovala agentura AP, oheň však nenapáchal škody. Kouřem zčernala pouze vstupní brána do starověkého města, oznámila dnes ministryně kultury Leni Mendoniová.

  31.08.20 20:41:00


 • Projeli jsme Čiernohronskou železnicí do historie slovenského lesa 1 ( 1 )

  Pokud budete na Slovensku někdy cestovat v oblasti Čierného Hronu, určitě si najděte čas na jízdu Čiernohronskou lesní železnicí. Ta vás doveze do krásně zpracovaného lesního skanzenu, kde na vlastní kůži prožijete tvrdou práci místních lesníků. Pokud budete na Slovensku někdy cestovat v oblasti Čierného Hronu, určitě si najděte čas na jízdu Čiernohronskou lesní železnicí. Ta vás doveze do krásně zpracovaného lesního skanzenu, kde na vlastní kůži prožijete tvrdou práci místních lesníků.

  31.08.20 00:00:00


 • Premiéry v kinech: Obávaní vyzyvatelé. 1 ( 1 )

  Do kin míří čtyři filmové novinky a jeden živý přenos divadelního představení. Eva Green se bude připravovat na let do vesmíru, démon zatracení se vás pokusí řádně postrašit a odhodlaná Češka se vydá na nejobávanější horu planety, K2. Do kin míří čtyři filmové novinky a jeden živý přenos divadelního představení. Eva Green se bude připravovat na let do vesmíru, démon zatracení se vás pokusí řádně postrašit a odhodlaná Češka se vydá na nejobávanější horu planety, K2.

  31.07.20 13:40:00