Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: Jeseníky

 • Hnutí Duha Jeseníky spustilo petici za záchranu nádraží v Dětřichově nad Bystřicí 1

  Spolek Hnutí DUHA Jeseníky požádal dopisem Ministerstvo dopravy o převod budovy nádraží v Dětřichově nad Bystřicí do majetku spolku. Proto spolek spustil internetovou petici za záchranu nádražních budov na této adrese. Tento svůj postup ministerstvo zdůvodňuje havarijním stavem budov a údajným nevyužitím. Tisková zpráva Hnutí DUHA ze dne 30. 11. 2020 Spolek Hnutí DUHA Jeseníky požádal dopisem Ministerstvo dopravy o převod budovy nádraží v Dětřichově nad Bystřicí do majetku spolku. Tato nabídka převzít nádraží a ušetřit státnímu rozpočtu 1,2 milionu korun určené...

  Outsider Media 02.12.20 19:00:23


 • Těžba dřeva podle aktivistů ničí Jeseníky, mluví o hře bez pravidel 3 ( 1 )

  Ekologické organizace bijí na poplach kvůli kůrovcové těžbě v chráněných oblastech Jeseníků. Cenné lokality se podle nich plošné odlesňují bez potřebných výjimek, vznikají tam velké holiny a používá se těžká technika. Lesní hospodáři taková tvrzení odmítají. Ekologické organizace bijí na poplach kvůli kůrovcové těžbě v chráněných oblastech Jeseníků. Cenné lokality se podle nich plošné odlesňují bez potřebných výjimek, vznikají tam velké holiny a používá se těžká technika. Lesní hospodáři taková tvrzení odmítají.


 • Petr Skočdopole: Jak těžíme kůrovcové dřevo v CHKO Jeseníky 1 ( 1 )

  Bohužel kůrovec z krajiny nezmizel, ale jen díky chladnému a deštivému počasí se prodloužil jeho vývoj. Chladné a vlhké jaro a léto zpomalilo vývoj kůrovce natolik, že v období od dubna do července jsme ve 2. zónách CHKO Jeseníky vytěžili o 6888 kubíků méně kůrovcem napadeného dříví, než tomu bylo za stejné období roku 2019. Bohužel...


 • Aktivisté: V CHKO Jeseníky se těží bez platných výjimek a pravidel 1 ( 1 1 )

  Podle Správy CHKO Jeseníky se vlastníci kůrovcem napadených lesů snaží dodržovat dříve stanovená pravidla. Ekologičtí aktivisté kritizují Správu Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jeseníky, že dosud nevydala nové výjimky pro kácení kůrovcových stromů na řadě chráněných oblastí v Jeseníkách, kde tak nyní lesníci těží kůrovcem napadené stromy bez stanovených pravidel. "Zatímco kůrovcová sezóna je v...


 • Červencová návštěvnost Jeseníků byla rekordní 2

  Očekávaný příliv turistů neminul ani chráněnou krajinnou oblast Jeseníky. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Jeseníky má k dispozici poslední údaje o návštěvnosti vybraných atraktivních cílů v národních přírodních rezervacích, jako je údolí Bílé Opavy, Rejvíz nebo Praděd. Očekávaný příliv turistů neminul ani chráněnou krajinnou oblast Jeseníky. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Jeseníky má k dispozici poslední údaje o návštěvnosti vybraných atraktivních cílů v národních přírodních rezervacích, jako je údolí Bílé Opavy, Rejvíz nebo Praděd.

  Agris.cz - agrrn www portl 24.08.20 08:29:00


 • Odpolední interview - S Michalem Ulrychem neznámými Jeseníky po zaniklých a téměř zaniklých osadách 1

  Zaniklé, nebo téměř zaniklé obce - i takové jsou Jeseníky. Právě na cestu po těchto svědcích lidské činnosti a soužití člověka s přírodou se vydáme v putování po méně známých jesenických lokalitách. Provede nás Michal Ulrych ze Správy CHKO Jeseníky. Zaniklé, nebo téměř zaniklé obce - i takové jsou Jeseníky. Právě na cestu po těchto svědcích lidské činnosti a soužití člověka s přírodou se vydáme v putování po méně známých jesenických lokalitách. Provede nás Michal Ulrych ze Správy CHKO Jeseníky.

  Český rozhlas 23.08.20 15:20:00


 • Do českých hor se vydalo tisíce turistů 1

  I v posledních prázdninových dnech se do českých hor vydalo tisíce turistů. Třeba na Sněžku se stojí fronty a obrovský nápor zažívají i Jeseníky. I v posledních prázdninových dnech se do českých hor vydalo tisíce turistů. Třeba na Sněžku se stojí fronty a obrovský nápor zažívají i Jeseníky.  


 • Na Pradědu je turistů jako na Václaváku. 2

  Praděd dobývají davy a na asfaltce vedoucí k vrcholu je to za příznivého počasí jako na Václaváku. Utrpět mohou Petrovy kameny, jedna z nejcennějších botanických lokalit v České republice. Proto zde Správa CHKO Jeseníky posílila ostrahu. Jeseníky čelí nebývalému náporu turistů. Praděd dobývají davy a na asfaltce vedoucí k vrcholu je to za příznivého počasí jako na Václaváku. S počtem výletníků však roste i množství těch, kteří při pobytu v národní přírodní rezervaci nedbají ochrany přírodního bohatství a vydávají se...


 • Rozhledna Šibenice připomíná vojenské opevnění 1 ( 1 )

  Rozhledna Šibenice u osady Březová na Opavsku má trochu zvláštní tvar. Železobetonová stavba ze které dohlédnete na Opavu i Jeseníky, odkazuje na vojenská opevnění budovaná do roku 1938, která měla uchránit státní hranici naší země před nacismem. Rozhledna Šibenice u osady Březová na Opavsku má trochu zvláštní tvar. Železobetonová stavba ze které dohlédnete na Opavu i Jeseníky, odkazuje na vojenská opevnění budovaná do roku 1938, která měla uchránit státní hranici naší země před nacismem.

  InfoPortály.cz 19.08.20 16:12:00


 • Do Jeseníků se sjely mercedesy včetně veteránů 2 ( 1 )

  Jeseníky projela kolona mercedesů. Na rallye s názvem Mercedesem za Pradědem tak lidé mohli na různých místech nejvyšších moravskoslezských hor obdivovat jak veterány, tak novější auta této značky. Jeseníky projela kolona mercedesů. Na rallye s názvem Mercedesem za Pradědem tak lidé mohli na různých místech nejvyšších moravskoslezských hor obdivovat jak veterány, tak novější auta této značky.

  InfoPortály.cz 19.08.20 10:58:00


 • Zmateného muže pod Pradědem vypátral pes horské služby 1

  Horská služba Jeseníky pátrala v pondělí večer po 38letém muži, který se ztratil v okolí Pradědu. Stihl ještě zavolat na dispečink, volání ale bylo zmatené. V terénu muže nakonec vypátral pes horské služby Cedr. Horská služba Jeseníky pátrala v pondělí večer po 38letém muži, který se ztratil v okolí Pradědu. Stihl ještě zavolat na dispečink, volání ale bylo zmatené. V terénu muže nakonec vypátral pes horské služby Cedr.


 • Odpolední interview - Jeseníky křížem krážem. 1

  Jeseníky jsou oblíbeným cílem turistů. Pokud k nim patříte, přijmete naše pozvání do méně známých oblastí těchto hor. Jeseníky jsou oblíbeným cílem turistů. Pokud k nim patříte, přijmete naše pozvání do méně známých oblastí těchto hor.

  Český rozhlas 17.08.20 15:20:00


 • Ukázal vozíčkářům, že cestovat jde. 1

  Na elektrickém vozíku život nekončí, nýbrž začíná - potvrzuje projekt Electric Eccentric. Na elektrickém vozíku život nekončí, nýbrž začíná – potvrzuje projekt Electric Eccentric.

  Pražský deník 14.08.20 08:22:00


 • Za vlády vlivné dynastie Terschů se Šumperk proměnil v moderní město 1 ( 1 )

  Nebýt dynastie Terschů, vypadal by Šumperk jinak než dnes. Od druhé poloviny 18. století až do první světové války byla jednou z nejvlivnějších podnikatelských rodin ve městě pod Jeseníky. Za starostování Friedricha von Tersche se Šumperk proměnil v moderní město. Nebýt dynastie Terschů, vypadal by Šumperk jinak než dnes. Od druhé poloviny 18. století až do první světové války byla jednou z nejvlivnějších podnikatelských rodin ve městě pod Jeseníky. Za starostování Friedricha von Tersche se Šumperk proměnil v moderní město.

  22.11.20 19:39:00


 • Jeseníky. Láska na první pohled 2 ( 2 )

  Série #světovéČesko / Jeseníky vás chytnou a už nikdy nepustí. Čeká na vás pravá zimní poezie - desítky lyžařských areálů, stovky kilometrů běžeckých tratí, světoznámé lázně a wellness v nejlepších zařízeních Česka. Zažijte pocity, které se nedají popsat, ale musí se prožít. Série #světovéČesko / Jeseníky vás chytnou a už nikdy nepustí. Zamilujete se. Čeká na vás pravá zimní poezie – desítky lyžařských areálů, stovky kilometrů běžeckých tratí, světoznámé lázně a wellness v nejlepších zařízeních Česka. Zažijte pocity, které se nedají popsat, ale...

  Deník.cz 22.11.20 16:48:00


 • Nedaleko Studnic otevřeli "hospodu". 1 ( 1 )

  Jeseníky mají svůj lesní bar, Vysočina pro změnu pivní jámu. Nachází se nedaleko Studnic, nejvýše položené obce v kraji. A občerstvení poskytuje všem žíznivým kolemjdoucím. Jeseníky mají svůj lesní bar, Vysočina pro změnu pivní jámu. Nachází se nedaleko Studnic, nejvýše položené obce v kraji. A občerstvení poskytuje všem žíznivým kolemjdoucím.

  Žďárský deník 16.11.20 12:54:00


 • Psovod našel v Jeseníkách havarované auto pohřešovaného. 1 ( 1 )

  Po sedmasedmdesátiletém seniorovi z Králík na Orlickoústecku, který se pohřešoval od středy, pátrali ve čtvrtek policisté a Horská služba Jeseníky. Našli ho v lese v bezvědomí a zraněného. Po sedmasedmdesátiletém seniorovi z Králík na Orlickoústecku, který se pohřešoval od středy, pátrali ve čtvrtek policisté a Horská služba Jeseníky. Našli ho v lese v bezvědomí a zraněného.


 • Petr Gargulák v Jeseníkách stříbrný 1 ( 1 1 )

  Pouze s jedním vozem vyrazil v sobotu 10. října do Šternberku slušovický tým Minařík Racing. Do Peugeotu 208 R2 usedla dvojice Petr Gargulák se spolujezdcem Karlem Voltnerem. Petr Gargulák na Rally Jeseníky startoval naposled před pěti lety, kdy ještě s Hondou Civic zvítězil ve třídě 15. Pouze s jedním vozem vyrazil v sobotu 10. října do Šternberku slušovický tým Minařík Racing. Do Peugeotu 208 R2 usedla dvojice Petr Gargulák se spolujezdcem Karlem Voltnerem. Petr Gargulák na Rally Jeseníky startoval naposled před pěti lety, kdy ještě s...

  17.10.20 13:00:00


 • V Jeseníkách se už lyžuje. 1 ( 1 )

  Jeseníky v noci na pátek zasypal sníh. Na pozoru se musejí mít ale řidiči, na silnicích se drží rozbředlá vrstva sněhu. Sněžení zasáhlo Jeseníky v noci na pátek, sněhový poprašek se tam ale obejevil už před pár dny. V pátek na některých místech sněhová pokrývka dosahuje až 80 centimetrů. "V oblasti Velkého kotle, kde vlivem větrů z druhé strany hřebene silně fouká, se přenáší vrstva Jeseníky v noci na pátek zasypal sníh. Na Ovčárně i Švýcárně je zcela bílo. Běžkaři již mohou vyrazit do stopy. Na pozoru se musejí mít ale řidiči, na silnicích se drží rozbředlá vrstva sněhu. Sněžení zasáhlo Jeseníky v noci na...


 • OBRAZEM: Na Lysé hoře pořádně chumelilo, do Jeseníků vyrazili první lyžaři 1 ( 1 )

  Celý článek "OBRAZEM: Na Lysé hoře pořádně chumelilo, do Jeseníků vyrazili první lyžaři" na Denik.cz OBRAZEM: Na Lysé hoře pořádně chumelilo, do Jeseníků vyrazili první lyžaři /FOTOGALERIE/ Rodinné výlety i první nedočkavé lyžaře vítaly v úterý 13. října Jeseníky. První pořádné letošní chumelení přistálo toho dne také v Beskydech na Lysé hoře.  Celý článek “OBRAZEM: Na Lysé hoře pořádně...

  13.10.20 15:28:00