Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: Eugeniusz

  • Polští lékaři využili strachu nacistů z tyfu, lstí zachránili tisíce lidí 1 ( 1 )

    Celá konstrukce lží byla rafinovaná, ale nadmíru riskantní. Trefovala se do strachu nacistických okupantů Polska. Lékař Eugeniusz Łazowski si vymyslel jeho epidemii a se svým kolegou Stanisławem Matulewiczem ji simuloval. Tak úspěšně, že díky tomu přežily v "nakažených" oblastech a kolem tisíce lidí. Celá konstrukce lží byla rafinovaná, ale nadmíru riskantní. Trefovala se do strachu nacistických okupantů Polska. Strachu z tyfu. Lékař Eugeniusz Łazowski si vymyslel jeho epidemii a se svým kolegou Stanisławem Matulewiczem ji simuloval. Tak úspěšně, že díky tomu přežily v...

    25.08.20 00:00:00


  • Zemřel polský skladatel Krzysztof Penderecki 1 ( 1 )

    V Krakově zemřel Krzysztof Eugeniusz Penderecki, polský skladatel klasické hudby a oper, jeden z nejvýraznějších představitelů hudební avantgardy druhé poloviny 20. století. Bylo mu 86 let, napsala agentura DPA. V Krakově zemřel Krzysztof Eugeniusz Penderecki, polský skladatel klasické hudby a oper, jeden z nejvýraznějších představitelů hudební avantgardy druhé poloviny 20. století. Bylo mu 86 let, napsala agentura DPA.

    29.03.20 10:29:02