Používáním webů společnosti Look Forward s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.


Novinky podle Tagu: úřední

 • Na Vysočině stále chybějí lékaři. 1

  Vysočině stále chybějí lékaři. Z úřední desky krajského úřadu je patrné, že největší sháňka je po zubařích a prakticích. Vysočině stále chybějí lékaři. Z úřední desky krajského úřadu je patrné, že největší sháňka je po zubařích a prakticích.

  Třebíčský deník 11.07.20 13:06:00


 • Soud zprostil exšéfku ERÚ Vitáskovou obžaloby za jmenování Vesecké 1

  Krajský soud v Brně v odvolacím řízení zprostil viny bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou. Podle rozhodnutí brněnského soudu skutek nebyl trestným činem. Brněnský soud také zrušil loňský rozsudek jihlavského soudu, který Vitáskové podmíněný trest již podruhé. Krajský soud v Brně v odvolacím řízení zprostil viny bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou. Ta byla Okresním soudem v Jihlavě nepravomocně odsouzena v roce 2018 na dva roky s odkladem na 30 měsíců za zneužití pravomoci úřední osoby. Podle rozhodnutí brněnského soudu skutek...


 • Úřední šiml byl zdolán. 1

  Úkol téměř nadlidský. Právě tak během oprav na železničním mostu na Výtoni vypadala snaha zbavit se jednou provždy nevzhledného červenobílého zábradlí a umístit místo něj cyklostojan. Úkol téměř nadlidský. Právě tak během oprav na železničním mostu na Výtoni vypadala snaha zbavit se jednou provždy nevzhledného červenobílého zábradlí a umístit místo něj cyklostojan.

  Pražský deník 08.07.20 14:31:00


 • 01.07.2020 Úřední hodiny v době prázdnin 1

  Informační služby: Pondělí 8:00 - 17:00 hodin * Středa 8:00 - 17:00 hodin * ostatní dny dle dohody * V období 1. 7. - 31. 8. s hodinovou polední přestávkou (12:00 - 13:00 hod.). @media screen and (max-width: 925px) {. Informační služby: Pondělí 8:00 - 17:00 hodin * Středa 8:00 - 17:00 hodin * ostatní dny dle dohody * V období 1. 7. – 31. 8. s hodinovou polední přestávkou (12:00 – 13:00 hod.). @media screen and (max-width: 925px) {.


 • Sedmiletá válka o písek. 2 ( 1 )

  Úřední bitva o povolení těžby štěrkopísku na hranici Jihomoravského a Zlínského kraje trvá již přes sedm let. Okolní obce, spolky a jednotliví občané, ale také Jihomoravský kraj se snaží všemi prostředky problematické těžbě zamezit. Dalším pokusem bude sobotní protestní pochod. Úřední bitva o povolení těžby štěrkopísku na hranici Jihomoravského a Zlínského kraje trvá již přes sedm let. Okolní obce, spolky a jednotliví občané, ale také Jihomoravský kraj se snaží všemi prostředky problematické těžbě zamezit. Dalším pokusem bude sobotní protestní pochod.


 • Soud začne v září řešit tzv. krkonošskou kauzu 1

  Krajský soud v Hradci Králové by měl 7. září začít projednávat takzvanou krkonošskou kauzu. ČTK to řekl mluvčí soudu Jan Kulhánek. U soudu se bude zodpovídat osm fyzických a jedna právnická osoba. Krajský soud v Hradci Králové by měl 7. září začít projednávat takzvanou krkonošskou kauzu. ČTK to řekl mluvčí soudu Jan Kulhánek. Obžaloba byla podána pro trestné činy dotačního podvodu, poškození finančních zájmů EU, poškození a ohrožení životního prostředí a zneužití...


 • Soud osvobodil soudkyni obžalovanou z vyzrazení informací z vyšetřování 1

  Jabloneckou soudkyni Lucii Treglerovou zprostil v úterý odvolací senát Vrchního soudu v Praze obžaloby ze zneužití pravomoci úřední osoby. Toho se měla dopustit vyzrazením dceři informací z policejního vyšetřování. Podle soudu žalovaný skutek není trestným činem. Verdikt je pravomocný. Jabloneckou soudkyni Lucii Treglerovou zprostil v úterý odvolací senát Vrchního soudu v Praze obžaloby ze zneužití pravomoci úřední osoby. Toho se měla dopustit vyzrazením dceři informací z policejního vyšetřování. Podle soudu žalovaný skutek není trestným činem. Verdikt je pravomocný.


 • Nadával strážníkům a odmítal spolupracovat 1

  Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby dostal opilý mladík pokutu v maximální možné výši 10 tisíc korun. Předtím ještě strážníky počastoval vulgárními výrazy a pokusil se o útěk. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby dostal opilý mladík pokutu v maximální možné výši 10 tisíc korun. Předtím ještě strážníky počastoval vulgárními výrazy a pokusil se o útěk.

  Pražský patriot 09.06.20 07:33:00


 • Nečasová uspěla s další stížností. 2 ( 1 )

  Tentokrát šlo o dodatečně doměřenou daň 45.360 korun z náušnic za kupní cenu 378.000 korun. Rozhodnutí je dostupné na úřední desce. Nečasová je bývalou blízkou spolupracovnicí a nynější manželkou expremiéra Petra Nečase (ODS). Nejvyšší správní soud (NSS) vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové (dříve Nagyové) ve sporech o darovací daň. Tentokrát šlo o dodatečně doměřenou daň 45.360 korun z náušnic za kupní cenu 378.000 korun. Rozhodnutí je dostupné na úřední desce. Nečasová je...


 • Nerušte přechod, žádají lidé 1

  Brno - Záměr odboru dopravy magistrátu zrušit přechod na křižovatce brněnských ulic Nádražní a Hybešova vyvolal velkou pozornost mezi Brňany. Na úřední desce města visí od středy, práce na něm začnou na jaře příštího roku. Brno – Záměr odboru dopravy magistrátu zrušit přechod na křižovatce brněnských ulic Nádražní a Hybešova vyvolal velkou pozornost mezi Brňany. Na úřední desce města visí od středy, práce na něm začnou na jaře příštího roku.

  Brněnský deník 28.11.19 19:48:00


 • "Papírování" se za několik let téměř zdvojnásobilo 1

  Mimo jiné obec trápí problém změn adresy trvalého pobytu našich spoluobčanů nahlášením úřední adresy trvalého pobytu na obecním úřadě. Mimo jiné obec trápí problém změn adresy trvalého pobytu našich spoluobčanů nahlášením úřední adresy trvalého pobytu na obecním úřadě.


 • Rusko předává plavidla 1

  Rusko začalo Ukrajině předávat tři vojenská plavidla zadržená loni v listopadu při incidentu v Kerčském průlivu. Agentuře TASS to sdělily úřední zdroje. Potvrdily tím předchozí informaci agentury Reuters, že z přístavu v Kerči jsou tři plavidla ta... Rusko začalo Ukrajině předávat tři vojenská plavidla zadržená loni v listopadu při incidentu v Kerčském průlivu. Agentuře TASS to sdělily úřední zdroje. Potvrdily tím předchozí informaci agentury Reuters, že z přístavu v Kerči jsou tři plavidla ta...


 • Bývalý vychovatel stojí před soudem za pašování mobilů do věznice 1

  Ze zneužití pravomoci úřední osoby se před karlovarským soudem zpovídá bývalý vychovatel věznice v Ostrově Lukáš Kislinger. Podle obžaloby pašoval za mříže mobilní telefony. Od počátku vinu odmítá. Ze zneužití pravomoci úřední osoby se před karlovarským soudem zpovídá bývalý vychovatel věznice v Ostrově Lukáš Kislinger. Podle obžaloby pašoval za mříže mobilní telefony. Od počátku vinu odmítá.

  no title 13.11.19 13:07:00


 • Soud zprostil obžaloby starostku, jejíž obec vybírala za vjezd náklaďáků 1

  Zprošťujícího verdiktu se dočkala u okresního soudu starostka Velké Lhoty na Vsetínsku Jarmila Melichaříková. Byla obžalovaná za to, že radnice v obci vybírala poplatky za užívání místních komunikací. Za zneužití pravomoci úřední osoby jí hrozilo až pětileté vězení. Zprošťujícího verdiktu se dočkala u okresního soudu starostka Velké Lhoty na Vsetínsku Jarmila Melichaříková. Byla obžalovaná za to, že radnice v obci vybírala poplatky za užívání místních komunikací. Za zneužití pravomoci úřední osoby jí hrozilo až pětileté vězení.


 • Češi si budou moci vyřídit úřední věci elektronicky, papírová forma zůstane kvůli seniorům 6 ( 1 )

  Lidé v Česku pravděpodobně získají právo řešit úřední věci se státem elektronicky. Papírová forma ale zůstane zachována, hlavně kvůli seniorům. Po občanech by měly státní úřady požadovat nezbytné údaje pouze jednou. Chybějící data by si měly zjistit z registrů. Lidé v Česku pravděpodobně získají právo řešit úřední věci se státem elektronicky. Papírová forma ale zůstane zachována, hlavně kvůli seniorům. Po občanech by měly státní úřady požadovat nezbytné údaje pouze jednou. Chybějící data by si měly zjistit z registrů. Změnu...


 • Soud definitivně zprostil obžaloby bývalou vedoucí licencí ERÚ 1 ( 1 )

  Olomouc - Olomoucký vrchní soud dnes definitivně zprostil obžaloby ze zneužití pravomoci úřední osoby bývalou vedoucí odboru licencí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Michaelu... Olomouc - Olomoucký vrchní soud dnes definitivně zprostil obžaloby ze zneužití pravomoci úřední osoby bývalou vedoucí odboru licencí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Michaelu...

  ceskenoviny.cz 24.06.20 10:15:00


 • Právnička Zahumenská neuspěla se stížností, chtěla zrušit nouzový stav 2 ( 1 2 )

  Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost právničky Venduly Zahumenské, která se u Městského soudu v Praze neúspěšně domáhala zrušení vládního usnesení o vyhlášení nouzového stavu. Rozhodnutí, na které upozornil web Česká justice, je dostupné na úřední desce NSS. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost právničky Venduly Zahumenské, která se u Městského soudu v Praze neúspěšně domáhala zrušení vládního usnesení o vyhlášení nouzového stavu. Rozhodnutí, na které upozornil web Česká justice, je dostupné na úřední desce NSS.


 • Hejtmana Půtu zprostil soud obžaloby z korupce 1 ( 1 )

  Krajský soud v Liberci v úterý zprostil obžaloby hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu (SLK). Žalobce hejtmanovi navrhoval pět let vězení za přijímání úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby v korupční kauze přestavby libereckého kostela sv. Máří Magdalény na geotermální lázně. Krajský soud v Liberci v úterý zprostil obžaloby hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu (SLK). Žalobce hejtmanovi navrhoval pět let vězení za přijímání úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby v korupční kauze přestavby libereckého kostela sv. Máří Magdalény na geotermální lázně.

  26.05.20 09:32:25


 • Maďarsko zakázalo úřední registraci změny pohlaví, novelu přijal parlament 1 ( 1 )

  Maďarsko v úterý navzdory četným mezinárodním protestům zakázalo úřední registraci změny pohlaví a právní uznání nové identity transgenderových osob. Příslušnou změnu v zákonech přijal maďarský parlament, kde má vláda premiéra Viktora Orbána dvoutřetinovou většinu. Maďarsko v úterý navzdory četným mezinárodním protestům zakázalo úřední registraci změny pohlaví a právní uznání nové identity transgenderových osob. Příslušnou změnu v zákonech přijal maďarský parlament, kde má vláda premiéra Viktora Orbána dvoutřetinovou většinu. Uvedla to agentura AFP.

  20.05.20 09:32:00


 • Maďarsko zakázalo registraci změny pohlaví 1 ( 1 )

  Maďarský parlament v úterý schválil novelu zákona, která znemožní úřední registraci změny pohlaví. Ve 199členném parlamentě hlasovalo za novelu 134 poslanců, 56 bylo proti a čtyři poslanci se zdrželi. Maďarský parlament v úterý schválil novelu zákona, která znemožní úřední registraci změny pohlaví. Ve 199členném parlamentě hlasovalo za novelu 134 poslanců, 56 bylo proti a čtyři poslanci se zdrželi.

  19.05.20 23:32:02